Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most ez komoly?

Most ez komoly?

Figyelt kérdés

Tegnap kölcsönkértem a szomszédom kocsiját, mert nagyon sietnem kellett és nekem meg defektem volt.

Na nem is ez a lényeg.

Tehát jövök megyek a városban. Többen tök bunkók, nem engednek be, ok nélkül megelőznek, stb. Pedig nem 1 perce van jogsim, érzem is a kocsit, és jól vezetek (ez most nem felvágás)

Aztán hazaérve azt látom, hogy fent maradt a kocsin az oktató tábla.

Most tényleg vannak emberek akik minden ok nélkül bunkóznak? Nem hiszem el, hogy van olyan ember aki soha nem volt kezdő! És most még nem is egy "IGAZI" oktató autóról volt szó!


2013. aug. 3. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, bunkóznak! Engem számtalanszor leszórítottak, vizsgámnál egy BMW direkt annyira az oldalamra jött hogy ne tudjak sávot váltani... Elém jöttek és direkt befékeztek, jobb kezet nem adták meg.. és még sorolhatnám.
2013. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
12%

meleg van,sietnek,nem akarnak beszorulni egy tanuló elé :)

nem engednek be?nyilván elsőbbségük van.szóval nyugi.

2013. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi köze a melegnek hozzá. Legalábbis nem ez a túlnyomó rész, és amúgy sem mentség.

Amikor én mentem tanulós kocsival, mindig beelőztek. Már-már !!! 20-al !! is túlléptem a sebességhatárt, puszta kíváncsiságból, így is beelőztek. Persze ennek nem örült az oktatóm :DD

Mire megkaptam a jogsim, rá 3 hétre, a mi kocsinkkal mentünk, lasabban mentem, mint a megengedett...és fele annyi autó előzött meg..

2013. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Többen tök bunkók, nem engednek be"


Ez mi itt kérem szépen?Az rendben van hogy megelőznek ha fizetni akarják a bírságot akkor nyugodtan de ez hogy nem engedtek be?Én agresszívan megyek kifele és be szoktak engedni muszáj nekik mert akkor nekem jönnek :D és hidd el egy Bmw-s köcsög is beenged mert nem szeretné fizetni a javítást :D nekem meg nincs olyan fiatal kocsim hogy egy vagyon legyen

2013. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Húzza rám a kocsit, direkt gyorsít, ha indexelek, és már tolom be a kocsi elejét, akkor sincs változás, ha még jobban bemegyek dudál és villog, viszont amikor úgy általánosan a saját kocsimmal megyek akkor ezeknek nyoma sincs, általában, persze akkor is vannak parasztok, de nem ennyien ilyen rövid idő alatt.
2013. aug. 3. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:

amikor tanuló voltam rengetegen megelőztek, pedig normálisan mentem, nem tötymörögtem, már volt egy kis "előképzettségem" is :)

ilyenkor viccesen csak annyit mondtam hogy: jólvan, nőtt a faxod 10 centit! :) oktatóm meg csak röhögött :D

2013. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Velem csak az fordult elő többször, ami legutóbb is pár hete:

Körforgalomban állok, a mellettem balra lévő kijáratnál, általában nem minden autós teszi ki az indexet csak gondolnak egyet és kikanyarodnak.

Éppen ezért jobb félni mint megijedni alapon, meg szoktam várni ha nem indexel az illető, hogy most kikanyarodik vagy jön tovább. Nem vágok elé orosz rulett szerűen, hogy vagy belém jön (teljesen szabályosan, mert nem indexelt), vagy szerencsém van és csak elfelejtett indexelni.

Erre a mögöttem lévő autós, a legutóbbi esetben egy erősen túlsúlyos borostás 50-es pasas munkásoverálban egy rozzant F Astrában rátehénkedett a dudára és másodpercekig nyomja.

Mikor belenézek a tükörbe, hogy mi a fene baja van, kirakja a kezét a letekert ablakon és nemzetközi jelzéseket ad, miközben látom a száján hogy valamit ordibál.

Az rendben van hogy siet és amiatt ideges, de akkor üssön rá egyet a dudára, hogy légyszi siess, vagy valami. De a középső ujj mutogatása szerintem maximálisan kielégíti a bunkóság fogalmát.

Na az ilyenek miatt pláne nem fogok szabálytalanul az elsőbbséget nem megadva bevágni a körforgalomba.


13 éve vezetek. Elég sokat megyek szerte az országban a munkám miatt és magánautósként is. Eddig lekopogom de még soha egy apró koccanásom sem volt.


A másik hasonló eset, pont tegnap történt az M6-oson. Tempomatot beraktam 130-ra szépen autózgatok. Kezdtem utolérni egy lassabb autót, de láttam a tükörben egy nagy fekete kocsit elég tempósan jó 160-180-nal közeledni.

Gondoltam én nem sietek, kiveszem a tempomatot had guruljon ki az autó, aztán majd ha elment, visszagyorsítok.

Ha nem így tennék, akkor utulérne előzés közben és a "seggemben" elkezdene villogtatni. Legalábbis ez a tapasztalatom. Mondjuk már ez is vitatható, mert 130-nál ő sem mehetne gyorsabban és illik tartani a biztonságos követési távolságot.

Na szóval, tompomat ki, gurulok, lassulok. A nagy fekete autó mellém ér és ő is lassít, felveszi az én tempómat közvetlenül mellettem. Na, mondom marha jó! Ezt megcsinálhatta volna pár méterrel előrébb is, még meg is köszöntem volna neki ha kienged. Vagy kicsit később és akkor én is megelőzöm simán a lassú kocsit.

Erre csak nem ment mellőlem. Így nekem kellett fékeznem, hogy menjen már valamerre. Aztán persze ez után megint a gázra lépett és elhúzott.

Hogy ezt mért csinálta fogalmam sincs. Lehet csak ismerkedni akart. Mindenesetre elég bosszantó volt.


Amúgy az én autómon nincs tábla és nem is egy Swiftről van szó. Abszolút átlagos középkategóriás 110 lóerős autóm van.

2013. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!