Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 felforr a...

Hundzseducs kérdése:

Suzuki Swift 1.3 felforr a víz állandóan! Eldurrant a jó multkor a vízcsövem! Ki lett cserélve! Állandóan forralja a vizet 10-20 km után. Hűtő hideg a cső forró!?

Figyelt kérdés
Termosztátot kivettem hátha jobb lesz de ugyan ugy forr. Kiegyenlítő tartáj mindig ugyan úgy áll. Hűtőt fel töltöttem vízzel de ugyan ugy forr. Légtelenítve lett! Valakinek valami ötlet? Esetleg vízpumpa csere?

2013. aug. 14. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Termosztát csere
2013. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Elvileg termosztát nélkül is lehet használni,nem kéne forrnia ha nincs benne a termosztát!

Vagy rosszul tudom ?

2013. aug. 14. 14:05
 3/13 anonim ***** válasza:

Termosztát nélkül is forralja, vagy úgy! Hengerfejes lett.

Vízpumpa müködését a kiegyenlítő tartályon keresztül lehet megállapítani. Motor beindít-fél gázon a motort pörgetve- egy vízsugárnak kell folynia a kiegyenlítő tartályba. Ha szépen folyik, akkor a vízpumpa müködik. Hengerfejes lett a Suzuki.

2013. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hengerfej repedés: Fehér füst a kipufogón, a kiegyenlítő tertályban olaj fodrozódások (szivárvány). Hengerfejtömítés átégése is lehet stb.
2013. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Termosztát nélkül is forralja!


Ehh remélem hogy nem hengerfejes..30ezer kb a javitattása ha jól gondolom ?!


Vízpumpát ellőrzöm utána meg látjuk mihez tudok kezdeni!

2013. aug. 14. 14:15
 6/13 A kérdező kommentje:

Egy tömítés ilyenekre képes ?


Remélem hogy nem hengerfejes,inkább valami olcsóbb hiba jobban jönne :)

2013. aug. 14. 14:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Vízpumpa, eldugult hűtőrendszer..
2013. aug. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Árpi4 válasza:
Ha forralja a vizet, akkor ki kell cserélni a hűtőt ! Kb. 15-17 Ezer Ft.-ba kerül, és egyedül te magad is 1 óra alatt megcsinálhatod ! A hűtőben szemmel jól láthatóan menni kell a keringésnek. Vigyázz ! Egy un. "SIPOLY" csatornán is átjuthat a víz a hűtőn, de akkor értelem szerűen nem lesz számottevő hűtő-kapacitás. Nálam is ez volt ! A 10-15 éves hűtő már vízköves lehet, belül korrodált, tele mocsokkal. Le kell cserélni ! Én is így csináltam, azóta nincs semmi probléma !
2013. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kicsit nézegettem,és járó motornál a kipufogó dobjából nyomja ki a vizet.. ez mire utalhat ?
2013. aug. 28. 12:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Hengerfejes az autó.
2013. aug. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!