Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől vagyok állandóan éhes,...

Mitől vagyok állandóan éhes, még evés után is?

Figyelt kérdés

Nos, a kérdés nem pontos. A probléma ennél összetettebb. Egy éve kezdődött egy olyan folyamat, hogy nagyon gyakran elkezdtem fázni, remegni, de annyira, hogy a fogaim csattogtak. Mint egy roham. Azután jött a rángatózás és az akaratlan izommozgások. Ami eddig kiderült: nem vércukor probléma. Ha eszem vagy iszom valami tartalmasabbat, akkor ez nem jön elő, viszont alacsonyabb hőmérséklet esetén szinte állandóan ennem kell, hogy ne jöjjön elő. Amúgy is állandóan éhesnek érzem magam, közvetlenül evés után is. Szedek savlekötőt, de mintha csak rosszabb lenne, legalábbis jobb biztosan nem. Egyetlen pozitív dolgot veszek észre: ha melegben vagyok - 25 C feletti hőmérséklet -, akkor biztosan nem jelentkezik, pl. nyáron, kánikulában.

Létezik, hogy valakinek a szervezete ennyire ne tárolja az energiát?



2013. ápr. 9. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább valami felemészti előled. Nem jelentkezett drasztikus fogyás?

Lehet a háttérben valami anyagcsere-zavar is, de akár bélféreg is szóba jöhet. Lehet gomba, lehet sokminden, még akár szívbetegség is.

Az ember azért tudja szabályozni a testhőjét, mert két vérköre van. Vizsgálták a szivedet?

2013. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyedet atneztek?Hormonokat?Mert ez nekem is jelentkezik,de van pajzsmirigy betegsegem,es kis hormonzavar.
2013. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyet hallottam meg a mellekvese faradtsagnal,de nem neztem utanna.
2013. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért vagy éhes, mert valami parazita el eszi előled. Persze ez csak akk lehet, ha vékony vagy. Ha hízol akk nincs ilyen jellegű problémád.
2013. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!


Nos, nem hízom. Jelentős zsíros és nehéz ételmennyiség elfogyasztása mellett is egyforma a súlyom. Igaz, ez most kicsit lehet, hogy furcsa lesz, de két éve elkezdtem kondizni járni. Semmi komoly, heti egy alkalom, két óra. Azt mondják, 40 év felett már lefelé épülnek az izmok, viszont nekem ezalatt a két év alatt (néha pedig több hónap kihagyás van), olyan izomtömeg épült fel, hogy aki látta a különbséget, nem hitte el.

Most műtétből lábadozom, még nem mozoghatok igény szerint. Viszont ha elkezdem (ez volt tavaly is), akkor ha sportolok, az gyakorlatilag nullára viszi az energiaszintemet.

Válaszok. Pajzsmirigygöbeim vannak, endokrinológus válasza: minden második embernek van. Nincs sem alul, sem túlműködésem. A szívemet komolyan nem vizsgálták, de gyerekkorom óta vagyok szívbeteg, ritmuszavar, meg fáradékonyság, újabban mozgásra felmegy a vérnyomásom, ami alapból jó alacsony. Parazitára sem néztek, ezen a mostani orvosblokádon átjutni szinte lehetetlen. Hiába mondom el a háziorvosnak a tüneteket, csak vonogatja a vállát, meg zabáltatják velem a rengeteg gyógyszert, amitől csak rosszabbul vagyok. Parazitát hol néznek amúgy?

2013. ápr. 10. 07:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez így érdekes összefüggés is lehetne, mert a pajzsmirigy okozhat szívritmuszavart is simán, azt nézték, mitől van, vagy csak ritmuszavar és ennyi?

Az, hogy kevés edzésre is jól reagálsz, jó genetikának tudható be, de ha épül az izom, az nem parazita lesz, felzabálná előled a fehérjét. Szvsz a szíved okozza, és nem tudod rendesen szabályozni a testhődet, vagy anyagcsere-zavar.

2013. ápr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia, 7-es!


Nos, a szívritmuszavarom gyerekkori, szupraventrikuláris extraszisztólia, állítólag annyira elterjedt, hogy minden második embernek van, panaszt nem okoz, így nem kezelik. Pajzsmirigygöböm 18 éve van, akkor egyet találtak, nyugvóban, nem is csinált semmit, nézegették, csak volt. Tavaly egy nyaki UH-n derült ki (végletekig legyengült állapot, iszonyú alacsony se K szint, valami zabálja a káliumot, mert eszméletlen tempóban ürítem), hogy már van vagy nyolc, plusz a nyaki nyirokcsomóim erősen duzzadtak. Vettek is biopsziát, de a hat szúrásból egy sem hozott értékelhető eredményt. Az endós doktornő semmi fontosságot nem tulajdonított az egésznek. Viszont a rosszullétek folytatódtak, plusz állandóan fájt a hasam. Elmentem kivizsgálásra, az IBS-től kezdve mindenféle diagnózist kaptam. Végül elmentem privát sebészhez, aki csináltatott egy vastagbél vizsgálatot, kiderült, hogy van egy csomó összenövés a hasamban. Két hónapja megműtöttek, a lényeg: több összenövés mellett a petefészken egy haemangióma, ami miatt összenőtt az egész a vastagbéllel, szedték is ki az egészet. Viszont most két nőgyógyász vitatkozik, a szövettan szerint jóindulatú érdaganat volt, a másik szerint ez baromság, endometriózis (a távlatok miatt nem mindegy). Két tűz közt vagyok. Bennem felmerült, hogy pl. nem a daganat zabálta-e fel a káliumot és a tápanyagot...

De a mai magyar egészségügyben állami úton ilyesminek utánajárni...

2013. ápr. 11. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!