Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen módon lehet teljesítmén...

Milyen módon lehet teljesítményt növelni egy régi, közel 20 éves, ezres autó esetén?

Figyelt kérdés

A kérdés inkább elvi jellegű, tudom, hogy nem sok értelme van ezzel foglalkozni.

Az érdekelne, hogy mik a lehetőségek. Mivel lehet többet kihozni egy ilyen régi kocsiból? Milyen tuningolási lehetőségek léteznek?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 15. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy csak nagyon nagy költséggel lehetne úgy tuningolni egy húszéves, ezres autót, hogy élmény legyen vele száguldozni.

Az ezreseket általában úgy készítik, hogy a feladatát ellássa, de többlet anyag nincs benne..tehát a fék, a hajtáslánc, az ütközési zóna, stb...nem bírnák az erősített motort.

Egy esetben érdemes rászánni időt, ha már nem számít, hogy mi lesz a kocsival, akár a kertben, vagy a faluvégén is lehet terepezni..de városi használatra nagyon necces.


Ha mégis belevágsz, először vedd ki a motort, és azt kell átalakítani.. báár tíz tizenöt lóval nem lesz több..az meg gondolom nem elég..

2013. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vezérműtengely, könyített hajtókarok és dugattyúk, könyített lendkerék, módosított gyújtás és befecskendező rendszer, direkt légszűrő, emelt leszabályozási fordulatszám határ, teljes kipufogó rendszer csere. Naggyából ennyi.
2013. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az kimaradt, hogy ezekkel a módosításokkal akár 40 százalék teljesítmény többlet is elérhető. Persze nem kis költségek árán, és a motor élettartama a teljesítmény növelésével fordított arányban csökken.

-#2.

2013. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat. Mint említettem, csak elvi kérdésről van szó, nem áll szándékomban felpiszkálni az öreget. Nekem jó így is, ahogy van. Csak a haverok állandóan azzal zaklatnak, hogy valamit kezdeni kéne vele, mert gyenge. Hát, ha állják a költségeket... :)


Amúgy én ezekből nagyon max egy kipufogó cserében lennék benne.

2013. aug. 15. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:
szedd ki az összes felesleges dolgot pl: az összes ülést, kalaptartó, pótkerék, ajtó-és tetőkárpitot:)
2013. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy lehet növelni azoknak a teljesítményét is, mint za összes többi autóét. Azért ezek már nem karburátoros szörnyek :)
2013. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a haverok állják, akkor sportlégszűrő, sportkidörrentő, tanán Budafokon még csiptuning is belefér(tipusfüggő) így lesz pár lóval több, és dögösebb lesz.
2013. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!