Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik, hogy különböző kutak...

Létezik, hogy különböző kutak üzemanyagai között ekkora különbség lenne?

Figyelt kérdés

Dízel autóm van. Általában mindig ugyan annál a "kagylós" kútnál tankolok. Legutóbb viszont, mivel volt egy kedvezményre jogosító kuponom, a Molnál tankoltam tele az autómat.

A tankolás óta az eddigi átlagfogyasztásom (6l/100km) jó 1-1,5 literrel megugrott.

Hasonlót már tapasztaltam korábban is ha ennél a kútnál tankoltam. Létezik, hogy a Molnál rosszabb minőségű gázolajat adnak és attól nő a fogyasztásom ha itt tankolok? Mert úgy tudom, hogy az alap üzemanyag ugyan az mindenhol, csak az adalékokban különbözik. Az adalékok okozhatnak ekkora különbséget?


2013. szept. 30. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, ez így van. mások az adalékok, illetve van olyan kút (OMV) amely nagy részben osztrák üzemanyagból dolgozik, a tübbi szinte mint MOL-ost vesz és azt adalékolja. Autótól is függ, de a MOL-os valóban kevésbé jó, mint a Shelles.
2013. szept. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz. Akkor azt hiszem többet nem kísérletezek, maradok a Shellnél. Még ha 2-3 Ft-tal drágább is literenként, mégis az alacsonyabb fogyasztás miatt ez éri meg jobban.
2013. szept. 30. 09:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Van különbség, az ekkorát viszont én furcsállom, szerintem annál a Mol kútnál valami nem stimmel.
2013. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Evele123 ***** válasza:

Szia kérdező!


Nekem is dízel autóm van (1.5 DCi Renault Thalia). A legjobb üzemanyag (nem sznobságból, hanem egy autószerelővel beszélgetve) az OMV Maxx Motion premium diesel, mert a labancok olyan adalékokat is raknak bele, ami megnöveli a (hivatalosan nem így hívják, de ez az ismert neve) fúvókák élettartamát, elvileg nem kopnak olyan hamar el, mint a máshol kapható gázolajok esetében. Nem tudom, mert még csak idén év elejétől használjuk ezt a kocsit és a legelejétől kezdve ezt tankoljuk bele. 4,7 és 5,2 liter körül fogyaszt 100 km-en...

2013. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia előző válaszoló!


Az enyém 1.7 CDTI Opel Astra. A Shell alap FuelSave-vel is elégedett vagyok. A Maxx Motion is biztos jó. De én 120 liter körül eltankolok egy hónapban, így nem mindegy hogy 417.9-ért veszem literjét, vagy 450 felett.

A 6 literes fogyasztás is szerintem elég elfogadható, úgy hogy 90%-ban autópályán használom a kocsit 130-140-es tempóval.

2013. szept. 30. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen!

Mindenkeppen.

SHELL szerintem a legjobb minosegu.

Nem az arat nezem sosem hanem a minoseget.

Valaki ezt valaki azt mondja.

Nekem mercibe ez a jo.

Van egy baratom aki fiat puntoval kozlekedik es csak molba jar.

Csak benzinrol beszelek persze.

2014. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na, csak nem hagyott nyugodni ez a MaxxMotion. Kipróbáltam és tényleg! Még a Shelleshez képest is bő fél literrel tovább csökkent a fogyasztásom.

Már hónapok óta csak ezt tankolom. Hiába drágább, mivel kevesebb fogy belőle, árban ugyan ott vagyok. Ha meg tényleg van valami az injektor tisztító meg ilyen-olyan adalékokban, az akkor csak plusz és ingyen van. :)

2014. máj. 11. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!