Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszaeshet a vezetésem? (lent)

Visszaeshet a vezetésem? (lent)

Figyelt kérdés
Legutóbb az oktatóm megdicsért, hogy már majdnem jó volt a vezetésem, még 1-2 dologra kell odafigyelnem. Már ideje volt hisz 24 óránál járok. Azt mondják egyre jobban fog menni a vezetés, de félek, hogy csak egy egyszeri alkalom volt, hogy jól viszonylag ment. Szerintetek is úgy van, hogy aki vezetni tanul egyre jobban fog vezetni, vagy simán visszaeshet vkinek a "formája"?

2013. okt. 6. 14:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és mikor tanulni vezetettek hanyadik óra fele volt az úgymond áttörés? Hogy ti is éreztétek, hogy na ez most viszonylag jó is volt.
2013. okt. 6. 14:07
 2/8 Evele123 ***** válasza:

Szia!


Tavaly nyáron raktam le a jogsit, a Duna pláza mögötti tanpályáról indultunk a Váci útra. A kötelező órák már leteltek és vettem még plusz órákat is. A plusz órákon már én is és az oktatóm is mondta, hogy egész jól belejöttem a vezetésbe. Ennek az is előzménye volt, hogy a munkám miatt fáradtan mentem a vezetési órákra. A vizsga napja előtt és a vizsga napjára is szabadnapot kellett kérnem, összeszedtem magamat és elsőre sikerült a vizsga. Mondjuk, a családomban nem volt senkinek autója, teljesen az alapoktól kezdtem. Az oktatóm azzal indított, hogy "...és amit magad előtt látsz, azt a kerek valamit kormánynak hívják...." :-DDD

2013. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Evele123 ***** válasza:
100%

És legelső alkalommal az anyósülésre akartam beülni, de szólt az oktatóm, hogy talán a vezetőülés felé orientálódjak inkább... :-DDD


Fel a fejjel!!!

2013. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dirtboy ***** válasza:

útviszonyoktól is függ.

vizsgánál a forgalom simán bekavarhat.

én pl elsőre buktam forgalomból.

gondoltam be kaphatják nem veszek órát,elmentem később újra akkor meg átmentem,pedig elvileg ugyan azzal a tudással rendelkeztem.

2013. okt. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valahogy átmész majd a vizsgán, utána fogsz megtanulni vezetni, amikor már nincs segítség, mindenért Te magad vagy a felelős. Saját tapasztalatom, hogy olyan kb 1000 egyedül levezetett városi km ami után már magabiztos voltam:) Igazából tényleg meg kell szokni, ami sajnos 30 óra, vagy a mostani kötelezően előírt km alatt sajnos nem nagyon sikerülhet.
2013. okt. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Áttörés? Olyan 50 - 70 ezer kilométernél már egész gyakorlott leszel. A 30 óra még nagyon kevés. Amikor én jogsit szereztem, minden alkalmat megragadtam az első fél évben különösen, de azután is. Minél több gyakorlatot kell szerezni, minél több kilométert vezetni. Változatos körülmények között, városban, pályán, éjszaka, amikor csak lehet. És amint lehetőséged van rá, egyedül. Egyedül tanul meg igazán vezetni az ember, mikor magára marad, nincs segítség, de bele sem dumál senki.

Vissza lehet esni, ha valaki hosszabb ideig nem vezet, de egy - két nap még biztos nem okoz ilyet. Nyilván vannak jobb és rosszabb napjai az embernek, mint mindenben, a vezetésben is.

2013. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet elfelejteni vezetni. Mikor megszereztem a jogosítványomat, utána 10 évig nem vezettem, csak néha-néha. Kb kéthavona egyszer 5-10 km-t. Mégse felejtettem el. Most a munkahelyemen 30-40e km-t vezetek évente. Az első egy-két nap volt csak szokatlan, hogy beültetnek egyedül egy autóba és gyerünk Budapest-Szentgotthárd-Budapest (600km) egy munkaidő (8 óra) alatt. Szokatlan volt az autó is mert ezt a típust még nem vezettem, máshol fogott a kuplung, máshol voltak a sebességek, stb, de nagy bakikat nem csináltam. Tényleg egy két nap alatt úgy belerázódtam, mintha nem is telt volna el az a 10 év.

Mikor vezetni tanultam, nem volt igazán áttörés. Végigjártuk az útvonalakat, gyakoroltam és levizsgáztam. Inkább az egész egy egyenletes folyamat volt, nem voltak benne áttörések, ingadozások.

2013. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dirtboy ***** válasza:

/ Olyan 50 - 70 ezer kilométernél már egész gyakorlott leszel./

azért annyira ne túlozzunk,sokkal kevesebb is elég ahhoz.

2013. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!