Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Corsa helyett Lada, érdemes?

Corsa helyett Lada, érdemes?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves Opel Corsám (1,2 benzin), évente kb. 10.000 km-t használjuk, nagyrészt helyben dolgozni járni, ritkán 1-1 hosszabb útra. Idén már másodszor hibásodott meg (légtömegmérő, jeladók, trafósor, alapjárati motor), most 60ezret költöttünk rá, tavasszal kb. ennek felét. Mivel ezek az összegek a családi költségvetést rendesen megviselik, felmerült bennünk, hogy lecserélnénk egy jó állapotú, kevés kilométeres, jobb fogyasztású (5 sebességes, katalizátoros) Ladára. Szerintetek jobban járunk azzal? Félek, hogy a Corsánál egyre több hiba jön elő, míg a Ladánál a javítási költségek sokkal barátságosabbak. Biztonság és kényelem szempontjából persze jobb a Corsa, de fogyasztásban nem lenne óriási eltérés (a Corsa is megeszi a maga 7-8 literjét városban) és volt korábban Ladánk és szerettük. Szerintetek milyen szempontokat vegyünk még figyelembe a döntésnél?

2013. okt. 31. 08:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
58%

nekem is Ople corsa B-m van, 1,2-es. nyáron 5 litert fogyaszt, télen kb. 7-8. :-(

Fiatal (kb. 20 éve) koromban volt Ladám, hát barátom, akkor sem sok értelme volt már 1000 forintért tankolni bele. Álandóan szerelőnél volt, zajos volt, a kormányt alig birtam eltekerni, a belső design már akkor is több volt, mint vicces, fékhatás gyötrelem, téli vezetés maga a pokol...Meddig soroljam?

2013. nov. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy a Corsa másfél éve van nálam, belehajtottam 12000 km-ert, voltunk tavaly Horvátországban, idén Montenegróban. Eddig egyszer sem voltam vele szerelőnél, csak most amikor műszaki vizsgára kellett vinni. Igaz, én óvatosan, mondhatni, hogy tatásan vezetek.
2013. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!