Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel H Astra vélemények?

Opel H Astra vélemények?

Figyelt kérdés
arra is kíváncsi lennék,mi az érdemesebb fogyasztásilag, 1.4es vagy inkább az 1.6os? a Twinport dolog mit is takar pontosan? melyik motornál hasznosabb...

2013. nov. 13. 08:29
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Szia!Lány létemre nem értek hozzá sokat,de apumnak ez az autó volt a vágya. Meg is vettük,nagyon megvagyunk vele elégedve,sőt.. alig várom,hogy megkapjam a jogsit. :P :) Megbizható,könnyen lehet vele parkolni,kényelmes.. nekónk 1.7es van,máshoz nem értek . :D
2013. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

1.6-os mindenképp. Az 1.4-es sem rossz, elviszi a kocsit, de az 1.6-os érezhetően erősebb, és fogyasztásban nincs különbség.


Egyébként jó autó, megbízható, mint általában az Opel-ek. Épp ezért sok is fut belőlük az utakon, és nagyon sok a céges példány. Ezért érdemes nagyon-nagyon jól körülnézni, mert ugye miért vennél ugyan azért a pénzért 4 éves, 200-250.000-et futott példányt, ha vehetsz 80.000-et futottat is. Szóval átnézetni,leinformálni (csak márkakereskedésben pecsételt szervizkönyv jöhet szóba), aztán ha oké, akkor bátran megveheted

2013. nov. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

1.6 mindenképp!

(Egyébként nekem is 1.7 CDTI (dízel) van.)

Twinport: [link]

Bármi egyébbel kapcsolatban ajánlom figyelmedbe az alábbi fórumot. Elég sokan fent vagyunk:

[link]

2013. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Igen, az 1.7 CDTi egy kifejezetten jó motor, de ha benzinesben gondolkodsz, akkor 1.6
2013. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

("...az 1.7 CDTi egy kifejezetten jó motor..."

Mindegyik? Mert abból is volt legalább négy féle amit én is merek. Az enyém Z17DTH.)

2013. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Én a 101 LE-s verziót ismerem, az állítólag nagyon rendben van.


De valóban, van 125 LE-s is, de az kicsit sem elterjedt, de még a corsa-ba is beletették.


Meg van 110 LE-s is, ami talán az Isuzu motor? De ezt nem tudom...


Egyébként panaszt én egyikre sem hallottam.

2013. nov. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A Z17DTH motorkódú a 101 lóerős. Annak szintén Isuzu blokkja van. Egyébként a 110 és 125 lóerős is ennek a továbbfejlesztett változata.

Az enyém már majdnem 200.000 km-nél tart és eddig csak a generátor adta meg magát és némi olajfolyásom volt csak.

Na, de off vége, a kérdező úgysem ezt kérdezte... :)

2013. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos kommenteket. Még annyi,hogy ez a twimport dolog az 1.6osnál segíti csökkenteni valamilyen szinten a fogyasztást? amúgy a pontos fogyit nem is írtátok le(nagyjából) :D
2013. nov. 13. 18:04
 9/22 anonim ***** válasza:

városban: kb. 8,5L

városon kívül: kb. 5,5L

(gyári adat szóval a súly, időjárás és egyéb befolyásoló tényezők miatt ez az érték csak magasabb lehet főleg városban ami 0,5-1L-t jelent)

Ezek az adatok mind a két motortípusra vonatkozik.

15 lóval több a 1.6 és 2-3 dl-rel eszik többet.

1-2 személynél nem érződik az erő különbség de tele kocsinál már jobb az 1.6.

Összességében mindegy melyiket veszed.

Családban van ilyen, vezettem is ami 1.4es.

Kellemesen mozgatja a kasznit de dinamikus vezetéshez kell emelni a fordulatot, hogy menjen.

Nekem az ülés pozíciója kényelmetlen de ami ennél is borzasztóbb az a műszerfala. Ha csak fele olyan jól nézne ki mint a kaszni akkor azt mondanám rá, hogy tökéletes de így, hogy csúnya a belseje nem vennék ilyet. Ezen felül még rossz minőségű anyagokból van összerakva a belső tere.

Nagyon komor, a legjobb indulatból sem beszélhetünk minőség érzetről minőségről meg főleg nem.

Külseje viszont átlag feletti de nálam inkább a belső számít.


Nem fikázni akartam az autót csak leírtam a véleményemet amit te kértél.

Ha neked tetszik kívül-belül akkor azt mondom, hogy vegyél ilyet mert műszakilag jó autónak számít.

2013. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ezt elfelejtettem.

Ha teszik és ilyet akarsz venni akkor ne olvasd tovább:)


A váltója még a műszerfalától is rosszabb.

Akadozik, alig lehet "betalálni", egyáltalán nem siklik olyan mint ha nem lenne benne olaj és a 2 fém szárazon súrlódnak egymáson egyszerűen nem akartam elhinni, hogy egy 4 éves kocsinak ilyen rossz a váltója.

Vezettem már Opel combo-t is és ugyan ezt tapasztaltam a váltójánál pedig az egy kicsit régebbi kiadás a H astra-tól.

De különbözőek vagyunk lehet, hogy te meg leszel elégedve a belsejével és a váltójával is és akkor már csak bólintani kell.

Sok sikert!

2013. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!