Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel H Astra vélemények?

Opel H Astra vélemények?

Figyelt kérdés
arra is kíváncsi lennék,mi az érdemesebb fogyasztásilag, 1.4es vagy inkább az 1.6os? a Twinport dolog mit is takar pontosan? melyik motornál hasznosabb...

2013. nov. 13. 08:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
nyílván teszek elötte jópár kört,jópár típussal. hasznosak voltak a válaszok,és köszönöm!!!
2013. nov. 13. 22:30
 12/22 anonim ***** válasza:

66%-os, nem tudom miről beszélsz... Nekem pont a beltere nagyon tetszik és részben pont emiatt választottam ezt a típust. Nem olyan komor fekete, minden lekerekített mint egy átlagos autóé.

Sem az esztétikumával sem az anyagminőséggel nincs semmi bajom. A váltóval sincs szerintem semmi gond.

Pedig hármat is használok. A sajátomat (dízel) és a munkahelyemen két cégest, egy 1.4-est és egy 1.6-ost is.

1.6-osból is van több féle. Van a 105 lóerős, meg talán 116 a másik. Nálunk ez utóbbi van. A 26 lóerő különbség azért eléggé érezhető szerintem, főleg emelkedőn felfelé.

Mindkét benzines nagyjából 7 liter körül fogyaszt átlagban, átlagos vezetési stílus mellett.

2013. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

A H-s Astra belseje tipikusan a diszkréten elegáns szerintem. Semmi csicsa, semmi űrhajó belső, de mégis rendben van.

Ha igazi túlcsicsázott, de totál lélektelen belsőt akarsz, akkor válogatás nélkül beülhetsz bármelyik Japán autóba, és megkapod. :)

2013. nov. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Egyekell értsek a 10-es válaszadóval, kívülről OK a kocsi, de belülről..... Ráadásul a nagy középkonzol miatt rossz elöl a térérzet. A kormányzás túl direkt, más autóból beülve nagyon veszélyes. Az 1,4-es városban elmegy 4 személlyel 90-nél gázra semmi sem történik(főleg klímával). Szerintem próbálj ki mást is, aztán vedd meg azt, amiben jól érzed magad!!
2013. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

66%-os vagyok

Szimpátiáról való vitába nem bonyolódnék bele.

A kérdező kérdezte a H astraról a véleményemet és én ennek eleget tettem. Ha külön megjegyzi, hogy csak a pozitívumot írjam le nyilván csak arról nyilatkozok.

Természetes, hogy akinek a kérdésben említett autója van akkor azt tartja a legjobbnak és csak dicséri.

Összehasonlítás alapként felhoznám az V Golf-ot.

Belsejét tekintve egy lapon nem említhető vele elég csak rájuk nézni és megérinteni de még a IV Golf is messze különb a astra belsejétől.

Váltóját összehasonlítva egy IV Polo-hoz vagy egy VI Golf-hoz ég és föld a különbség.

Azért ezeket a példákat hozom fel mert ezekről van személyes tapasztalatom nem pedig totalcar-ról olvasom mások véleményét.

De, hogy ne csak rosszat írjak akkor ismét megjegyezném, hogy a rossz belsejét kompenzálja a visszafogottan egyedi külső ami kategóriájában az én szememben dobogós helyezést ér el.

2013. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a Golf az, amely egyrészt ugyan azt a formát hozza (kicsit mindig jobban gömbölyítve) 30 éve, még mindig az 1-es Golf presztizséből élve. Az Astra-ról nem mondható el véletlenül sem, hogy nem újít minden modellváltáskor.


Na de...tényleg nem ez volt a kérdés.


Viszont az Astra-k minőségét nem érheti támadás szerintem. Nagyon sok fut belőle, nagyon kevés köztük a szervizlakó, és a megbízhatóságának köszönhetően igen sok a céges autó is belőlük. (ami egyébként vásárláskor hátrány)

2013. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Oké. Nekem meg a munkahelyemen elég sokféle autó került már hozzám. Ráadásul tavaly voltam autóvásárlás előtt, akkor is próbálgattam pár típust, úgyhogy hidd el van nekem is összehasonlítási alapom.

De hogy ne csak szubjektív vélemény legyen, teszek fel a sajátom belsejéről képet, hogy a kérdező eldönthesse, tetszik-e neki vagy nem. Szerintem ez a legkorrektebb.

2013. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Most csak azért is fikázod a Golf-ot mert írtam 1-2 negatívumot arról az autóról ami neked van?!

Ez sok mindent elárul rólad...

Presztízs, imidzs kérdésbe ne menjünk bele mert csúnyán alul maradna az opel mert elég ha csak annyit mondok, hogy Ázsiában, Amerikában azt se tudják, hogy létezik ilyen autómárka akkor most nem tudom, hogy te milyen presztízsről beszélsz.

2013. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Focus-om van :)

De ettől függetlenül a Golf-ról az a véleményem, amit leírtam.

2013. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

USA-ban Vauxhall.... :)

Vagy GMC-Chevrolet-Opel-Vauxhall ahogy tetszi

2013. nov. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!