Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért változik a fordulatszám...

Miért változik a fordulatszám ha felkapcsolok valami fogyasztót?

Figyelt kérdés

tehát 750-es fordulat az alapjárat, de ráteszem a lábam a gázra és 1000-res fordulaton tartom és felkapcsolom a világítást és lejjebb megy a fordulat kb 770-800-ra majd visszamegy kb 900-ra de én közben a gázon semmit nem változtattam, lekapcsolom a világítást és felmegy 1000-rre, most akkor a generátor jobban elkezd tölteni és akkor jobban terheli a motort? tehát ha én felkapcsolt világítással megyek már akkor is többet fogyaszt az autó?

ha a légkondit kapcsolom be 1000-res fordulatánál akkor az is lemegy 750-re és utána vissza megy kb 800-ra.

tegnap mikor álltam be a garázsba akkor bekapcsoltam a légkondit és remegett a motor az egészen hallani lehetett hogy erőlködik, kikapcsoltam és megkönnyebbült a motor és nem remegett. 1.4-es opel astra classic 2, ennyire gyenge még az 1.4-es motor a klímához? meg pl mikor megyek 5.-be 3000-res fordulaton olyan 100km/h-vel és bekapcsolom a klímát akkor viszább lassul és lejjebb megy a fordulat is kb 2800-ra, de 1.1-es meg 1.2-es motoros autóba is beleszerelik a klímát, de minek szerelik bele ha nem bírja el? az 1.4-es is alig bírja, csak azért teszik bele hogy eladhatóbb legyen?


2013. nov. 13. 12:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Alacsony fordulat akkor problémás ,ha terhelve van az autó, amikor csak ketyeg üresben az egy jól méretezett motornál nem okoz gondot. De ha 40-ről 5-ösben 1200-as fordulatról próbálsz gyorsítani az jobban árt mintha kihúzatnád a pirosvonalig 2-esben. Ezért nem feltétlenül megkíméltek az öregek és a nők kocsijai mert ők kímélésből és fogyasztási okokból szinte egyből felváltanak 5-be, aztán vissza már nem szívesen.
2013. nov. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
de ez nem karbis autó hanem injektoros! ha alapjáraton van az autó és felkapcsolom a fogyasztókat akkor is szinten tartja az alapjáratot csak ha fordulaton tartom folyamatosan és akkor kapcsolgatom akkor egy kicsikét változgat a fordulat de igazából nem jelentős, csak mikor pl alapjáraton megy a légkondi akkor remeg egy kicsit az autó vagy olyan erőlködősebb hangja van, ha kikapcsolom a légkondit akkor úgy kisimul a hangja és mintha megkönnyebbülne meg olyan könnyedén jár akkor.
2013. nov. 15. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!