Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ki a hibás ebben...

Szerintetek ki a hibás ebben a balesetben?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xfg..


arra gondolok amiben az oldalkocsis motor is résztvesz ha l lenne csuszva


2013. nov. 17. 18:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
szar a rendszer. 1:04-től nézzétek
2013. nov. 17. 18:51
 2/17 anonim ***** válasza:

A hátsó autó, mert nem vette figyelembe/ nem vette észre az előtte lévő autó előzési szándékát. Látszik a felvételen, hogy szinte egyszerre kezdtek előzni. A hátsó szabálytalankodott. Nem előzhetsz olyan autót, ami már megkezdte az előzést.

Remélem érthető.

2013. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
a hátsónak az előzése úgy ahogy volt szabálytalan volt az előtte haladó előzési szándékától függetlenül is. remélem ez is érthető.
2013. nov. 17. 19:03
 4/17 A kérdező kommentje:

arról nem is beszélve hogy az elöttűnk levőnek nem a megkezdése tiltja az előzést...


ugyhogy finoman a "remélem érthető" szöveggel, rossz fényt vet arra aki hiányos tartalomnál irja.

2013. nov. 17. 19:04
 5/17 anonim ***** válasza:
mikor elhalad a hátsó autó akkor látszik hogy a terepjárós is indexel, de lehet hogy a terepjárós nem nézett hátra, és az utolsó pillanatban rakta ki az indexet és kivágott a hátsó autós mellé...
2013. nov. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Lényegtelen. a hátsó autó a hibás és kész.

a remélem érthető rész a fogalmazásom miatt írtam :)

2013. nov. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Beugratós volt a kérdés. Mindkettő szabályt szeget. Ha egyik se szeg akkor nincs baleset.

Valószinű a jog a hátsót hozzná ki vétkesnek.

Az előzés egyik feltétele ugyanis.

"Az előttem levő nem jelzett"

Itt ugyan nem látszik, de oké elfogadom, nem előzés közben tette ki az indexet. (Bár nem kizárt hogy a kormánymozdulattal együtt indexelt csak s akkor ez egyértelműen szabályszegés.


De.


A másik feltétel:

"hátul nem kezdett"

A hátul nem kezdés pedig a következőt jelenti:


Mikor a megelőzni szándékozó autót féktávolságnyira megközelitette, kihuzodott a jobb oldalra, s azt olyan módón megközelitette, hogy az ő hirtelen irányváltoztatása zavarná.

Tehát ha a kocsi már a másik sávban van mögöttem s féktávolságnál közelebb akkor már hiába indexelek, nem közelithetem meg.


Ezt pedig mindkét autó elmulasztotta. A hátsó is szabálytalanul megközelitette az autót s utána került csak s az első is a motorost. Ha csak az egyik viselkedik szabályosan akkor ez a baleset nem történik meg.


Az hogy ez a fajta előzési mód gyakorlat, az nem mentesít a szabály megszegésétől, ahogy a motoros sírkövén se mutatott volna jól.


"Szabálytalanul, de általánosan bevett gyakorlat szerint előztek meg"

2013. nov. 17. 19:22
 8/17 A kérdező kommentje:
"az érthetőség" kedvéért: ha a motorost nem közeliti igy - szabálytalanul- meg az első autó akkor a hátsó szabályszegése tőle (a motorostól) jóval messzebb történt volna s igy nincs baleset.
2013. nov. 17. 19:26
 9/17 anonim ***** válasza:

Aki először jelzi az előzési szándékát az kezdheti meg az előzést. Azaz ha a terepjárós hirtelen vágta ki az indexet, és úgy előzött, akkor ő a hibás. A fehér kocsi előtt tette ki az indexet, akkor ő a hibás.


Minden előzésnél még balra kanyarodásnál hátra nézek, és egyszer ez mentett meg egy súlyos balesettől. Motorral balra akartam kanyarodni, már a felező vonalnál voltam éppen kanyarodni készültem, amikor szokásból bele néztem a visszapillantóba és látom, hogy egy idóta BMW-s előzi a sort nem 90-el. Ha kifordultam volna, pont belém jött volna.

2013. nov. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Már mint a ha terepjárós volt az első aki indexelt, akkor a fehér autós a hibás, ha a fehér autós volt az első, akkor a terepjárós a hibás.
2013. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!