Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szerited ki hibás a balesetben?

Szerited ki hibás a balesetben?

Figyelt kérdés

Főútvonalon haladtam körübelül 35-40-el.

A főútvonal két szélén parkoló autók vannak.

Egyik pillanatban index nélkül viszonylag nagyobb tempóval kitolatott elém egy autó én vészfékeztem és belémentem.

A kitolató autós nem ismerte el a felelősségét,ezért rendőrt hívtam. Szerinted mik lesznek a következmények?

A rendőr a helyszínen nekem adott igazat, mivel a kitolató autósnak kellett volna meggyőződni a toaltás veszélytelenségéről,de azt mondta a rendőr hogy nem ő dönti el ki a hibás. Szerintetek?


2012. dec. 29. 17:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A felvázolt esetnél egyértelműen a parkolós volt a hibás. És mit csinált a rendőr? Feljelentés történt? Valami papírt töltöttetek ki?
2012. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szépen ki van hegyezve a történet a te részedre, ettől függetlenül nem biztos hogy nem lesz osztott vagy bukta. Ki megy 35-tel a főúton? Miért kell kamuzni? Láthatóság? Világítás? Relatív gyorshajtás? Ha egyértelmű volt, miért nem ismerte el a másik?
2012. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

jegyzőkönyvet vettek fel.

Feljelentés nem tudom h történt-e még sosem karamboloztam,én nem jelentettem fel senkit,csak ragaszkodtam a rendőrökhöz hogy jöjjenek ki. A kitolató autós ezt nem akarta.

2012. dec. 29. 18:08
 4/18 A kérdező kommentje:

18:07

Csak hogy tisztábban láss:

Egy egyirányú utcában kaptam piros lámpát...Majd mikor zöldet kaptam,elindultam...Kettes sebességfokozatban kétezres fordulaton készültem váltani a hármast, akkor a sebességem kb 35 maximum 40 lehetett akkor elengedtem a gázt motorfék mert láttam h kivágott elém egy kocsi INDEX NÉLKÜL! én vészfékezek autó megcsúszik és puff bele. A kiérkező rendőr is megmondta a szőke hölgynek hogy egyértelműen ő hibázott de ő ezt nem volt hajlandó elismerni!

Érted így a szituációt?

Világítás??? Alap, este 20 órakor...Téligumi is meg minden alap...

2012. dec. 29. 18:12
 5/18 anonim ***** válasza:

Amióta volt egy koccanásom, menetrögzítőt használok. Nem lehet megúszni vele a balesetet, de ha a látóterében történik, nagyon hasznos lehet.

Ahogy leírtad, teljesen egyértelmű, hogy a másik autós volt a hibás.

De sajnos vannak, akik nincsenek tisztában az elsőbbség fogalmával. Ha pl. itt a kiállás már megkezdett lett volna akkor, amikor oda érkezel, már nem elsőbbségi kérdés. Segítened kell a művelet befejezését.

Ezt azért írom, mert ez az a körülmény, amit vizsgálhatnak, s esetleg a felelősség megosztott lesz, vagy akár teljesen a tiéd.

2012. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Ha jól tudom ilyen esetben a tolató jármű a hibás mindig.
2012. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

Akkor is a tolató lett volna a hibás, ha indexel, ugyanis neked volt elsőbbséged.


Ebből sosem lesz osztott felelősség, 100%, hogy elkaszálják a csajt. És még hülye is, hogy nem adott egy betétlapot, mert így még kap majd 60K pénzbüntetést is...

2012. dec. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Magamból kiindulva előrelátó segítőkész autósnak tartom magam,mert ha látok egy tolató autóst és féktávon kívül vagyok mindíg elősegítem hogy bekapcsolódhasson a forgalomba...De mikor egyik pillanatról a másikra kiugrik elém vki akkor nem tudok neki segíteni! itt meg csak annyi volt hogy kivágott elém,én vészfékeztem megcsúsztam és belészaladtam. Persze próbált védekezni,hogy ő már egyesbe volt,(mégis égett a tolatólámpája,érdekes) meg én jöttem vagy 80-al...Ezt persze a rendőr is kinevette...ugyanis ha 80-al csapódok egy álló autóba akkor bizony ott már a hűtő is megsérül... Nem vészes amúgy a sérülés,már nagyjából helyreraktam de nem én akarom a balhét elvinni...
2012. dec. 29. 18:30
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

„Ha jól tudom ilyen esetben a tolató jármű a hibás mindig.”


Tudod miért lettél lehúzva? Mert nem jól tudod. És nagyon sokan nem jól tudják. Nem jól, mert valóban az erősorrend az egyenesen haladó->jobbra kis ívben kanyarodó->balra nagy ívben kanyarodó->megforduló->tolató. Igen ám de ez a művelet megkezdésének a sorrendjére vonatkozik.


A kérdésben szereplő esetleírás egyértelmű. De változtassunk rajta egy kicsit. A parkoló kocsira utóbb nagyon ráálltak. Pesten ez mindennapos. Nem lehet kiállni elsőre, csak több lépésben. Amikor megkezdem, nincs féktávon belül senki. Index, s elkezdem a talicskázást. Már vagy fél méterre kint vagyok, de még mindig kell variálnom. Közben megérkezel te. És akkor most ki is a hibás, ha figyelmetlen vagy és belém jössz?

Ügye a sorrend: egyenesen haladó…tolató.

Nos?

2012. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
A hölgynek tükörből is működő bio sebességmérő van a szemében? :-) Vegyék fel a rendőrséghez. Biztosan olcsóbb Mint egy FáMa
2012. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!