Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift (1998) nem tudom...

Blouis kérdése:

Suzuki Swift (1998) nem tudom elfordítani (vagy csak hosszas kínlódások után) az indítókulcsot, ha bezár a kormányzár. Miként lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Már régebben is szórakozott velem, benyomtam egy kis varrógép olajat, sokat javult. erre tegnap külföldön egy benzinkúton tankolás után nem tudtam elindítani, mert nem fordult el a kulcs. Valahogy sikerült kb. 1 perc kínlódás után megtalálni azt a pontot, ahol kioldott. Sajnos megtört autó, és gyanús, hogy bontós zár van benne.

Mivel próbálkozzak, ha végkép beragad? Gondolom elkopott benne valami.



2014. jan. 5. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Wd40 néha jobb, mint az olaj. Hosszú távon csak a csere segít.
2014. jan. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez minden autónál így van, és csodálom, hogy nem tudod a módszert. Ha beakadt a kormányzár, akkor egyik irányba feszül a kormány, a másik irányba pár centit mozdíthatsz rajta. Fordíts arra egy kicsit (ne akadásig) akkor már nem feszül a nyelv, és könnyű fordítani a kulcson.


Ha feszegeted azzal csak szétcseszed.

2014. jan. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dörmögő ***** válasza:
Két lehetőség van. Az egyik amit a 2-es válaszoló írt, hogy nem mozgatod meg közben a kormányt. A másik hogy a zárbetét kezdi feladni a harcot. Ha hasonló a zárbetét az enyémhez akkor addig kell cserélni amíg még úgy-ahogy el lehet fordítani a kulcsot, mert ha végleg megakad akkor csak kifaragni lehet a kormányoszlopból.
2014. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Már meg van a kocsi lassan 2 éve, nem hiszem, hogy az én tudásom kopott meg az indítás terén, sajnos a zárra gyanakszom.

Két hete volt az olajozás miután egy kerékcsapágy cserén volt, és a szerelő is panaszkodott a kapcsolóra, ős is megpedzegette a cserét.

Ha nem zárom le a kormányzárat, akkor még bírhatja egy ideig?

2014. jan. 5. 08:57
 5/11 anonim ***** válasza:
14%

"Ha nem zárom le a kormányzárat, akkor még bírhatja egy ideig?"


Azt meg ugyan hogyan csinálod? A kormányzár automatikusan kapcsol be, amikor kihúzod a kulcsot!

2014. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csere a legegyszerűbb. Nekünk a hülye műszakis nem tudta hogy indításgátlós az autó (pedig a kulcs mellett ott volt, és egy bazinagy led villogott az arcába) és addig kínozta a gyk.-t, hogy azóta nem akar néha elfordulni.
2014. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Azt meg ugyan hogyan csinálod? A kormányzár automatikusan kapcsol be, amikor kihúzod a kulcsot!"


Ha kihúzom a kulcsot, és ezután elfordítom a kormányt, akkor bekattan a zár, ha nem nyúlok a kormányhoz, akkor nem. Az a rövid tapasztalatom, hogy az utóbbi esetben el tudom fordítani a kulcsot, az előbbiben jön a kínlódás. De már látom, hogy holnap megyek a szerelőhöz :(

2014. jan. 5. 10:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 93as stiftem van. Ha kormányzár nélkül könnyen indítható az autó akkor én is csak azt mondom, hogy valamit rosszul csinálsz.

Ha ráteszem a kormányzárat akkor ahogy fordítom a kulcsot úgy tekerem óvatosan a kormányt mondhatni szinkronba csinálom. Eddig mindig sikerült elsőre kinyitni.

2014. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A WD-40 sokat segített, de a szerelő szerint ez csak tüneti kezelés, cserélni kell majd, mert a zárbetéten belül elkoptak a mozgó alkatrészek.

Köszi minden hozzászólónak.

(A biztonsági öv kapcsolóm is akadt, azon nagyon érezhető javulást okozott a "csodaszer")

2014. jan. 6. 11:14
 10/11 anonim válasza:
A heten jartam igy, leblokkalt a kormanyom teljesen, nem volt mit csinalni hogy kioldodjon. A legjobb es legegyszerubb megoldas ha kiiktatod a kormanyzarat. En kibeleztem az egeszet, igy nem fog tobbet elofordulni ez a problema soha, amugy is felesleges a kormanyzar. Otthon megoldhato, ha van szerszamod bontsd le :)
2015. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!