Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon 160km/h legyen...

Magyarországon 160km/h legyen a sebességkorlátozás az autópályákon. -TI aláírnátok a kezdeményezést, mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Várom az ötleteteket, véleményeteket, szerintem a 21. századba már kevés amit az 50-es évekbe találtak ki, amikor még lovas kocsikat hajtottak az emberek, hisz akkor a 120 annyi volt, mintha most 200-zal mehetnénk.

Már benned van a kocsikban minden ami kell, ABS, ESP, ASR, nagy gumiabroncsok, erős motorok, amik bírják a tempót, és a közlekedési kultúra is sokat fejlődött.

Ha indulna a közeljövőben egy ilyen kezdeményezés, és szükség lenne az aláírásotokra, hogy a parlament elé vigyük a kezdeményezést, aláírnátok?

Ha nem, miért nem?

Ha igen, akkor gondolom egyetértetek velem.



2014. febr. 1. 15:34
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
65%
Itt a sok fizikus, kozlekedes biztonsagi zseni kozott, csak egy eszrevetel: A nemet autopalya rendszeren nincs sebesseg korlatozas, hetkoznapi emberek, haladnak 230 kornyekevel, es a baleseti statisztikak jobbak minden orszagenal, pedig a lehajtok felhajtok nem teleszkoposak, vagyis akkor most mirol beszelunk?
2014. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Miről beszélünk? A magyar közlekedési morálról, esetleg az utak minőségéről... Mert aki lehajt a pályáról, illetve megszokja a nagy sebességet, az valószínűleg nehezen áll vissza a kátyúkhoz illő sebességre (nekem legalábbis mindig szürreális a dolog, pedig sosem száguldoztam autópályán, a motorommal mondjuk nem is lehet).
2014. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 Szálab ***** válasza:

Hát, kedves kérdező, a magasabb sebességhatárok nekem is piszkálják a fantáziámat, el tudnám viselni...

Mondjuk a bringázásról annyit, hogy időnként komoly reflexeket kíván, főleg ha még csak hobbi szinten is de sportolásra (is) használod... (pl DH.... ugye h ugye)

Mivel kicsivel 15 évesnél idősebb kocsim van, mégis viszi vidáman az említett tempót, ezért no comment a vonatkozó megjegyzésedre. (bár rendben tartom, el kell fogadnom, h nem tegnap jött ki a gyárból és mondjuk rossz lenne ha elcsattanna valami 2 kilónál, tehát még az autobahnon sem erőltetném a 160 feletti tartós tempót)

Overall: Nem írnám alá, mert tutira emberek halnának bele, de örömmel élnék a lehetőséggel! Érdekes hozománya lenne ha megvalósulna, amikor 200-zal villogtatnál le amikor én 150-nel előzök :)

2014. febr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
70%

Örülök, hogy mondenki a német autópályával jön, azonban pár dolgot ne felejtsünk el:

-az összes autópályának több mint a felén korlátozás van (110)

-az ajánlott a korlátlanon 150, aki ennél nagyobb sebességgel karambolozik, az súlyobito tényező, biztositó se fizet

-azok az utak sokkal jobbak

2014. febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 Napkiraly ***** válasza:
elég a mostani 150 is
2014. febr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim válasza:
Természetesen minden épkézláb ember aláírná aki rendszeresen használja az autópályát. A hétvégi/ünnepi vezetők helyzete nem változna ettől, ők úgyis csak évente párszor használják az autópályát, és nyugodtan sétakocsikázhatnak a !SZÉLSŐ! sávban 100-al.
2016. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
51%
4-es: 170-től kocsi elkobzása, és börtön? Te elmebeteg vagy...
2017. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok.

De téged egy halálos baleset okozása után szívesen összezárnálak az áldozat családtagjaival valami törvényen kívüli helyen.


Nyugi, előbb utóbb úgyis minden kocsiban kötelező nyomkövető lesz, és minden sebességtúllépés meg lesz büntetve. Remélem még meg fogod élni, és el fogod szenvedni az autópályán kötelezően használandó önvezető módot. (addigra lesz alkalmas autó is)

2017. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
De, igenis elmebeteg vagy, ha komolyan gondoltad a 170-től börtönt. Még ha ragaszkodunk is a 130-as határhoz, akkor is, börtön egész biztosan csak jóval nagyobb mértékű túllépésnél kerülhet szóba. A balesetek elsöprő többsége NEM autópályán történik, és szerintem ami igen, az is inkább abból, hogy az emberek akkor is ragaszkodnak a 130-hoz, amikor viszont adott körülmények között az is sok lenne(Pl. nagy forgalom, jeges út, stb...), nem pedig abból, hogy gyér forgalom, és kiváló időjárási viszonyok között mennek akár 200 felett. Szerintem sokkal nagyobb barom állat, és "poteciális" gyilkos", aki az ónos eső, és köd ellenére 130-al megy, mint aki egy jó kis sportkocsival, olyankor, amikor a forgalmi, és időjárási viszonyok ezt lehetővé teszik, 200-al, mégis utóbbit cseszteti mindenki...
2017. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Még mindig 4-esnek címezve:


Egyébként vannak használható ötletek is abban, amit írtál, de ez a 170-től börtön, akkor is elmebeteg ötlet, főleg bűncselekményként. Az autó megsemmisítésre meg már reagálni sem lehet épelméjűen.


Abban viszont igazad van, hogy inkább a matricaellenőrző kamerákat kellene használni átlagsebesség mérésre. És igen, tényleg van olyan gyorshajtás, amikor a BÍRÓSÁG MÉRLEGELÉSE ALAPJÁN indokolt lehetne elzárás(Max 60 nap, szabálysértésként, nem pedig bűncselekményként), illetve jogosítvány bevonás, vagy közmunka, de az egész biztosan nem autópályán 170. De mondjuk lakott területen 100 felett, igen, az szerintem is legyen elzárás. (A kocsi megsemmisítése mindenképp elmebeteg ötlet, elárverezni esetleg indokolt lehet, ha valóban közveszélyes az illető.) Autópályán meg szerintem leginkább arra lenne szükség, hogy olyan digitális táblák legyenek, amelyeken a forgalmi, és időjárási viszonyoknak megfelelően akár naponta többször is lehet frissíteni, hogy mennyit írnak ki rá, ha kicsi a forgalom, és tiszta az idő, akkor többet, mint 130(A 160 egyáltalán nem elrugaszkodott, szerintem több is lehetne, de Németországban ugye sok helyen mehetsz akár 300-al is szabályosan.), ha viszont valami éppen azt indokolja, akkor akár kevesebbet is lehessen. Ónos esőben senki ne menjen "szabályosan" 130-al sem, úgy, hogy közben még meg is nyugtatja magát, hogy szabályosan megy...

2017. jan. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!