Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyire gyenge lenne egy RS...

Ennyire gyenge lenne egy RS Octavia?

Figyelt kérdés
Múltkor a piros lámpánál előttem állt egy új RS Octavia, és mellette egy F-es Astra. Mindkettő elrajtolt a zöldnél, de az Astra eléggé állva hagyta, pedig tuti nem Gsi volt.
2014. febr. 23. 08:52
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:

a sofõrön,gumikon is múlik nem csak a kocsi erején.

egyébként meg kitudja hány paci volt abban a nem gsi astrában,lehet nem kevés.

2014. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól még hogy valakinek sportosabb autója van,nem biztos hogy elment az esze és nem kezd el astrákkal versenyezni...
2014. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az Octáviás alapból úgy közlekedett az egész úton, már amit én láttam. (Soroksári út, záróvonalas előzés, kanyarodó sávos előzés stb.) Szóval kizárt, hogy ő nem nyomta neki.
2014. febr. 23. 09:17
 4/12 Dörmögő ***** válasza:
Astrában is van alap 136 lovas, és octaviaban is van "csupán" 170 lovas (ez a leggyengébb tudomásom szerint). Viszont az astra 1100 kilo körül mozog, az Rs meg majdnem 1.5 tonna. Gyorsulásuk gyári értéke közel azonos (9, 8.4 az rs javára).
2014. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Valami sántít ebbe a történetbe, még egy gsi astra se tudná legyorsulni a legújabb rs octavia-t. Vagy mégse nyomta annyira az octavias, vagy az astraba elég komoly tuning volt.
2014. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem RS Octaviam van. Már gyári állapotban is rettenetesen jól megy, főleg ha már nem bejáratós. Aztán át lett írva a vezérlés, turbóval kicsit babráltunk, futómű átalakítva, ilyesmik. Behorpad a homlokom, ha komolyabban indulok el vele. De haver 2. generációs Octaviaja pedig direkt úgy lett átalakítva, hogy rendszámos versenyautó legyen. Már attól a sok kidobált belső cucctól (műanyagok, ülések, rádió, szőnyegek, satöbbi) is újjászületett a kocsi. Aztán jött a brutális motortuning, egyedi kipufogó, versenyülések, bukócsövezés, módosított futómű, ilyesmik.. Hát az én RS-emet állva hagyja.
2014. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Az Octáviás alapból úgy közlekedett az egész úton, már amit én láttam. (Soroksári út, záróvonalas előzés, kanyarodó sávos előzés stb.) Szóval kizárt, hogy ő nem nyomta neki."


Ezekben az erősebb autókban az is a lényeg, hogy ha félgázzal mennek, kívülről szemlélve akkor is már úgy tűnhet, hogy nyomják neki (a záróvonalas, kanyarodósávos előzés meg prosztó dolog volt tőle, ugye, hogy nem csak a Bmwsek ilyenek). Lehet, hogy ha padlóig nyomja, akkor a Fastra ott marad.

Onnan tudom, mert nekem is hasonló autóm van és elég agilis már félgázon is. Kitaposni meg nem fogom a belét, csak ha tényleg muszáj ( vészhelyhelyzetben ).

Nem tudom már, hány tényleg padlógázzal induló suzukisnak, hondásnak, meg hasonlóknak (akik csikorogva induló kerekekkel indultak el a lámpánál) okoztam már azt az illúziót, örömet, hogy az ő autójuk sokkal gyorsabb. Menjenek, engem nem érdekelnek, ez a titka. Eleve elég pitiáner dolognak tartom az ilyen "majd én megmutatom a másiknak" hozzáállást.


Aztán lehetett az egy épített, erős Fastra is, de azért hogy az RS-t eléggé állva hagyja, irreálisan erősnek kellett volna lennie. Ha egy orrhosszal megelőzte, azt még elfogadom, az pár másodpercet jelent.

Az is lehet, hogy az RS-es nem tud jól startolni, ha a Fastra 1 másodperccel hamarabb lőtt ki, akkor az már nagy előny lehet rövid távon.

2014. febr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Anno muterom egy 1.6i astrát vett (75 le) és később rakatott bele egy gsi corsa motort (150 le) és kinézetre full gyári 1.6i maradt. 5-en, tescos nagybevásárlás után (tehát elég nagy súllyal) 15 km-eren át (Budakeszi - Perbál) próbálkozott egy suzuki ignises üresen lenyomni, de 140 kph után feladta. :)
2014. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy gyenge vagy nem gyenge, de normális ember nem nagyon "versenyzik" utcán. Nekem is sok LE-ős autóm van ( direkt nem írok sem márkát, sem évjáratot ) de mindennap előfordul, hogy "legyorsul" a zöldnél mindenféle márkájú autó.

A forgalom dinamikáját és a forgalmi lámpák működését tartom szem előtt, nem azt, hogy megnyerjek egy ilyen "gyorsulási" versenyt.

2014. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kb. egyszerre indultak, azt nem tudom mennyivel volt gyorsabb az Astra de amíg láttam ő volt előrébb. (Nem mentem utánuk hasonló tempóban) Amúgy az Octávián szlovák rendszám volt, gondolom azért vezetett úgy ahogy.
2014. febr. 23. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!