Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja 5 éves G...

Mi lehet a baja 5 éves G Astrámnak, ha menetközben leáll? Elektronika vagy akkumulátor?

Figyelt kérdés
2009. dec. 26. 01:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha önidtő "teker" akkor akkut kizárhatod.

Sok oka lehet, nalam volt ugyan nem adott márkánál de szennyeződés volt a benzincsőben.


retafdog

2009. dec. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha menet közben áll le...lehet elektronikai zavar ,illetve üzemanyag ellátási probléma is,de így azért nehéz találgatni.Én elsőnek a lambda szondát nézetném meg,az szokott csinálni.... ilyen hirtelen leállásokat.
2009. dec. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Még esetleg a gyújtásért felelős "hall" jeladó is hasonlókat produkál: egyszer jó,egyszer nem. 06.55 vok
2009. dec. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nos igen, akku valszeg kizárva. Vagy valami az üzemanyagellátásál van, vagy valami a generátornál, ill. egyéb elektronikai zavar. Nekem is G Astram van, 9 éves, és gyanítom, hogy cellazárlat vagy egyéb kontakthiba. Néha indít, néha csak kerreg az önindító. Viszont tuti, hogy nem szénkefe, mert amint ráteszem az aksit töltőre, 1-2 hétig remekül megy, aztán off. Pl. most a nagy hidegben állt egy hetet, szavatoltam, hogy nem fog elindulni, vittem a kulcsot is ki már magammal, de mielőtt kivettem volna az aksit, gondoltam kipróbálom. Pöccre indult, néztem is nagyot :) Szerintem vidd el szervizbe az autót, ne találgass.
2009. dec. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

És hogyan áll le, milyen körülmények között? Nem akkor mikor kiveszed üresbe?


Bmanus

2009. dec. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A mienk (Nissan) azért állt le menet közben, mert meghibásodott a forulatszám-jeladó.
2009. dec. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha az aksid is közben lemerül akkor nincs töltés, generátor hiba..


Ha nem merül le akkor szerintem gyertya nem jó vagy nem kap levegőt a motor és lefullad.

2009. dec. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát igen,azóta rájöttünk,hogy csak akkor csinálja,amikor kitesszük üresbe... És akkor miért?
2009. dec. 26. 13:38
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor gondolom, hogy injektoros. A sebességszenzor hibája szerintem, először meg kell próbálni, hogy csak a spirált cseréled ki, ha úgy nem jó akkor viszont az egész órát.

Mert, a kilóméter órában van egy kis szenzor ami érzékeli a sebességet és ez is szabályozza az üzemanyagot, és lehet csak azért nem jó, mert kopott a spirál, de lehet, hogy maga szenzor romlott el. Érdemesebb először spirálcserével próbálkozni, mert az nem olyan drága.


Bmanus

2009. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
g astrában nincs "spirál", a kilóméterórát békén kell hagyni, mert abban nincs semmi szenzor, lehet üzemanyag, vmi jeladó, kitudja, hibalámpa nem világít?
2009. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!