Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szüleimnek kell fizetni?

A szüleimnek kell fizetni?

Figyelt kérdés
Az exférjemmel vettünk hitelre egy autót, az exem nevén van és a kezesei a szüleim. A helyzet az, h elváltunk, a kocsit magával vitte, de azóta már elvitte a bank, mert nem volt munkahelye és nem tudta fizetni. Tudtommal most sincs neki munkája, a felszólítások mennek neki, de hiába, mert fizetni nem tud.

2014. máj. 26. 09:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nem tudni elore. A pert nyilván megnyertek, de hogy a penzt viszont látjátok e, az kérdéses.
2014. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%

Lehet pereskedni. A készfizető kezes intézménye a hitelezőt védi, de nem nézi madárnak a kezességet vállalót. Tehát ha az adós maga nem tud fizetni, akkor a kezes lép a helyébe. Ő tartozik fizetni az adós helyett. Ez egyfajta biztosíték. De a kezes és az adós egymás között utóbb rendezheti polgári perben a pénzügyeket. Ha ez nem lenne lehetséges, akkor a kezes fizetett, de nem szerzett, az adós pedig szerzett, de nem fizetett.

Ha nem tudja a kezes kárát megtéríteni, árverésre is kerülhet sor. Amennyiben még így sem állítható helyre a dolog, akár börtön is lehet a vége. Persze ez a legvégső, s nyilván figyelembe veszik az adós életkörülményeit, hiszen nem szándékos csalásról van szó.

2014. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Árverés? Neki nincs semmilye,szó szerint. A mamájánál él,de még csak egy tv sincs a nevén.Csak ruhái vannak.

Értem,amit írtok,h lehet pereskedni,csak nekem logikailag nem áll össze ez.Mármint ha szüleim vállaltak felelősséget,h bármi történik,ők fognak helyette fizetni,szabad akarutokból döntöttek így.Tudták,h mi járhat ezzel.Akkor mi értelme pereskedi? Ez nekem olyan,mintha nem szabad akaratukból vállalták volna ezt és akkor oké,h pereskednek,de így.........

Ne értsétek félre,nem a szüleim ellen vagyok. Csak fura ez nekem :)

2014. máj. 26. 10:34
 14/24 A kérdező kommentje:
Ja és ő is,én is ugyan úgy használtuk az autót.
2014. máj. 26. 10:35
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

Próbáltam elmagyarázni ennek a jogintézménynek a lényegét.

Nem ajándékot vettek a férjednek, hanem csak helyette fizetik ki az ő tartozását, hogy a kölcsönadó nem szenvedjen kárt. De így viszont ők a károsultak.

Önként vállalták, de nem a balekságot.

2014. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
74%
A lényeg az,hogy lehet pert indítani. Azt viszont nem tudni hogy mi lesz a vége.
2014. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Értem.

Most ugye nem tud fizetni,mert nincs munkahelye,így a szüleim fognak fizetni,de ha talál munkát,akkor neki kell? Mármint a cég folyamatosan ellenőrzi,hogy van-e már munkahelye?

2014. máj. 26. 11:01
 18/24 anonim ***** válasza:
63%

Környékemen is megszivatta a srác a saját bátyját...

Nem fizette 5 évig a hitelt, a báttyónak kellett.

Gondolom, mondanom sem kell, hogy azóta börtönben van a srác, mert majdnem halálra verte az öccsét.

Volt hogy az utolsó fillért fizették be neki, szóval érthető volt..

2014. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ők pereskedtek?
2014. máj. 26. 12:52
 20/24 anonim ***** válasza:

Próbáltak igen, de mivel ők saját döntésükből mentek kezesnek, kötelesek fizetni.

Viszont a hitel lejárta után próbálták visszaperelni, az ügy folyamatban

2014. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!