Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra 1991 1.7d kuplung...

Opel Vectra 1991 1.7d kuplung probléma?

Figyelt kérdés
A probléma vele hogy kiengedett kuplungnál valamikor erőteljesebben zörög,valamikor nem annyira,ahogy benyomom a kuplungot teljesen vagy félig megszűnik a hang.De ha emelem a fordulatot pl 500al akkor is megszűnik.Mi lehet vele a gond?,kuplung szerkezet?
2014. jún. 12. 15:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Menet közben is ha kiveszem sebességből üresbe felengedett kuplungnál adja a kerepelő hangot hangot.
2014. jún. 12. 15:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy ez kuplungproléma, inkább talán főtengely támcsapágy lehet.
2014. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát reménykedem benne hogy nem,de van rá esély.A kuplungon ahol a 4 rugó van 2 szemben lévő 1-1 rugó kb 0.6mm ert mozog fel le,a másik 2 szemben lévő dupla rugó is egy keveset.Ennek lehet köze hozzá?


Linkelem a képet ahol látható a 4db rugó amiről írtam.

[link]

2014. jún. 12. 17:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Azok a centrifugális erőtől kifelé feszülnek ha forog a tárcsa.
2014. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kata kata ***** válasza:
Azoknak mozogniuk kell, direkt igy gyártják.Szimeringnél nem folyik az olaj?
2014. jún. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem folyik,vadi újakat raktam bele,a rugókat néztem már másik tányéron és nem mozogtak.Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 13. 09:57
 7/8 kata kata ***** válasza:
Ha hamarosan folyni kezd a lendkeréknél levőtől akkor a főtengellyel lesz gond.De ha nem fog folyni akkor a kuplungszerkezetnél lesz a zörgés forrása.De ha szétszeded úgyis megtalálod.
2014. jún. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma megnéztem és télleg minimális folyást látni a lendkeréknél,akkor az a gond sajnos..pedig valós 250 ezer van benne,kímélve lett ismerem az előző gazdáját,ezért nem akarom elhinni hogy a főtengely az.
2014. jún. 13. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!