Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor ehhez kell jogosítv...

Most akkor ehhez kell jogosítvány vagy nem?

Figyelt kérdés

Most tervezek venni egy elektromos kerékpárt aminek robogó szerű váza van ("Suhanó"). Olvastam, hogy 300W és 45 km/h alatt nem kell rá jogsi...namármost ez a kis gép 300 W-os de a kilóméter órájába 50 km/h van írva csúcssebességnek, én szerintem kizsírozott szakadékba se megy annyival(én eddig 30-ig bírtam felvinni),de ha a rendőr rápillant mégis azt fogja látni...ilyenkor mi van?


ui: [link] egy ilyen lenne az!



2014. júl. 15. 00:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy mi van írva az órájába. A Simsonok 80-ig vannak órázva, és mégis - hatóságilag - max. 45 km/h-ra képes. Szóval nyugi, vezetheted jogsi nélkül az áramos brinyót.
2014. júl. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

"Olvastam, hogy 300W és 45 km/h alatt nem kell rá jogsi."


Vagy hülyeséget írtak, vagy te nem jegyezted meg!


"Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti."


Szó sincs sebességhatárról, egyébként meg a kerékpár megengedett legnagyobb sebessége lakott területen kívül fejvédőben 50 km/h!

2014. júl. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
9%

a 45 km/h az a segéd motorkerékpárra vonatkozik.

De látjátok milyen kib@s@ás? Segéd motorkerékpárra kell jogosítványm simsonra is, miközben a simsonom se nagyon megy jobban mint egy elektromos bicikli, se nem gyorsul jobban, se nem megy többel a simsonom, és mégis kell rá biztosítás, jogosítvány stb.

Elektromos biciklire meg nem kell semmi, és van olyan teljesítménye mint a simsonomnak, és simsonnal külterületen is csak 45km/h a szavályos segéd motorral, biciklivel meg ezekszerint 50-el lehet menni.

2014. júl. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
#3: Azért a 300W és a kb. 2 kW között azért van némi különbség a teljesítményt illetően. Ezek az elektromos bringák 30-35-nél többet nem igazán mennek, míg egy átlagos Simson azért képes a kb. 60-65 km/h elérésére is. Jobb állapotú, négygangos endurokból még a 70-80-at is simán ki lehet facsarni.
2014. júl. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Erre kell szerintem jogsi.
2014. júl. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Erre egyáltalán nem kell jogsi.

3-as vagyok. Az én 3 sebességes s50N simsonom nem képes 40-nél többet menni, fojtás nincs benne, és valamié sz@r, nem megy 40 fölé, és az elektromosok lámpánál leszoktam gyorsulni.

de mindegy, mert ez az én motorom hibája, a többi simson meg tud menni többel.

2014. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rá jogsi, az óra számozásához, a kocsimban 240 van az órába írva, magyarországon szabályosan 130-nál nem mehetek többet, tehát a rendőr rápillant aztán veszi le a rendszámot? hülyeség
2014. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
mi autónkba is 230 van beleírva, 180 körül tud menni. mindig sokkal többet írnak az órába, az semmit nem számít.
2014. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kérdező: nem a km órát kell nézni, hogy mi rajta a legnagyobb szám! Azok, mindig többet mutatnak.

A leírást kell olvasni és ennyi. Ha az eladó, valamit rosszul írt, akkor máshol, te is, utána tudsz járni, pl. a gyártó, vagy a forgalmazó weboldalán, illetve a KRESZ-ben is, utána tudsz nézni. Ha ott is, minden megfelel, akkor láthatod, hogy erre sem kell jogsi, mint a többi, elektromos kerékpárra sem (300 W és 45 km/h alatt. Persze, még akkor sem, ha ezek a számok vannak megadva, mert max. ennyi lehet, de több, nem. Pl. 305 W már nem, stb).

2014. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
De a kressz nem azt írja, hogy alapból emberi erő kell hajtsa? Mert ennyi erővel az elektromos autóhoz se kell jogsi.
2014. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!