Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsival mentem és 10 ezerre...

Kocsival mentem és 10 ezerre megbüntettek a zsaruk. Részben szabálytalan voltam, mégis jogtalannak érzem. Valahogy tudok fellebbezni ellene, hogy egyáltalán ne kelljen fizetnem semmit? Bővebben lent az esetről.

Figyelt kérdés

Az volt, hogy ma mentem hazafelé, az úton pedig elértem egy kereszteződéshez. Sima 4 ágú kereszteződés. Előtte egy zebra. A távolból látom, hogy 2 biciklis teker /!!!/ át, elöl egy felnőtt, mögötte szintén tekerve egy 10 év körüli gyerek. Két sáv volt az úton, a jobb oldaliban egy kocsi állt és engedte át a cangásokat. És volt a bal oldali belső sáv, ahová ha áttér valaki, akkor onnan hivatalosan csak balra szabad kanyarodni, hiába 4 ágú a kereszteződés. Közeledtem a kereszteződés és a zebra felé, 50-60-nal mentem körülbelül. Lendületben voltam, így gondoltam, nem állok meg a várakozó kocsi mögött, hanem kimegyek a belső sávba /ahonnan csak balra lehet menni hivatalosan/, és elslisszanva kikerülöm a biciklisekre várakozó kocsit, majd megyek tovább egyenesen. Veszélyes sem volt, ugyanis a belső sáv előtt /ahová átsoroltam/ is elhaladtak a bringások, mire odaértem, szóval simán el tudtam jönni. Semmi gond nem volt eddig.


Csak sajnos a kereszteződés jobb oldalában egy rendőrautó volt, ami jött utánam, miután kikerültem a zebra előtt álldogáló autót. Láttam a tükörből, hogy villog is /sziréna nem volt/. Megálltam, mert éreztem, hogy akar valamit. Ablak le, zsaruk odajönnek, jogsit, forgalmit, lakcímkártyát kérnek. Közben kérdezősködnek: sietek-e valahová, tudom-e, hogy a belső sávból csak balra mehettem volna és hogy majdnem elütöttem a biciklis gyereket... Válaszoltam nekik, hogy nem sietek sehová és azzal is tisztában vagyok, hogy onnan csak balra mehettem volna, de én mindössze egy ártatlan kikerülést csináltam, semmi balesetveszély nem volt benne. A biciklist pedig "majdnem" sem ütöttem el, ugyanis nyilván figyelek, hogy ne üssek el senkit. Pont ezért is soroltam át a belső sávba, mert azelőtt már rég elhaladtak a cangások és az álló kocsit is simán ki tudtam kerülni.



Igazából az egészben mindössze annyi volt, hogy áttértem abba a sávba, ahonnan már csak balra mehettem volna. Se biciklis, senki más nem volt veszélyben. Egy ártatlan kormánymozdulat volt az egész, mégis írtak nekem egy 10 ezres csekket. Amiből 60 ezer is lehetett volna, legalábbis valami ilyesmit magyarázott a köcsög rendőr. Szóval ez volt a legenyhébb verzió. Azonban én még ezt se vagyok hajlandó befizetni. Erre szeretném valami megoldást. Ugyanis teljesen jogtalannak érzem. Körültekintően vezettem, nem száguldottam és még csak "majdnem" /ahogy a zsaru fogalmazott/ sem ütöttem el a bringás gyereket. Jogtalannak érzem, hogy egy szaros szabálytalan sávváltás miatt fizessek ki 10 ezret. Mások sokkal durvább dolgot is elkövetnek és szemet hunynak felette a zsaruk. Kíváncsi vagyok, hogy a nagy fekete autóval járó, kigyúrt állatokat megbüntetik-e...

Egyébként azt sem értem, hogy a 2 biciklis közül a gyerek apját akkor már miért nem büntették meg, mert áttekert a bringával??? /A gyereket ugye nyilván nem lehet./ Pedig az is a zsaruk szeme láttára volt...


Valaki tud valami tippet? Fellebbezés vagy valami? Nem vagyok hajlandó befizetni egy Ft-ot sem, mert ezt a minimális szabálytalanságot közel sem érzem akkora súlyúnak, miközben abszolút nem volt balesetveszélyes, ahogy előztem /szabálytalanság ide vagy oda/.


2014. júl. 19. 22:55
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
A kommenteket nincs kedvem végigolvasni - de ez a büntetés jogosnak tűnik, úgyhogy kár a gőzért. Fizesd be és legközelebb ne vagy ne a rendőr szeme előtt legyél szabálytalan.
2014. júl. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

"Mégis meghúzott a vizsgabiztos. Akkor meg voltam sértődve, de azt mondta, azért vág el, hogy egy életre megtanuljam, balra kanyarodó sávból nem megyünk egyenesen. Ha történetesen forgalom lett volna a sávban, akkor miattam emberek haltak volna meg. És ebben sajnos igaza van."



Tudod, mi itt a kulcsszó? Forgalom lett VOLNA... Emberek haltak VOLNA meg... Feltételes módban való beszélés. Ha úgy lett VOLNA, akkor nyilván szabályosan mentél VOLNA, hogy emberek ne haljanak meg. Itt jön képbe az, amit az 5-ös mondott. Oké, hogy vannak szabályok, de logikusan, rugalmasan, ésszel... Jó, persze egy forgalmi vizsga azért más, nyilván egy kezdőt azért ne engedjenek ki így a forgalomba. De egy olyat, aki napi szinten vezet 10 ezerre megbüntetni, miközben biciklisek elhaladtak az álló autónak pedig még a légy sem ártott? Az egész egy mocskos rendőri kérkedés és pénzbeszedés...


Továbbra is kérdem attól, aki szerint olcsón megúsztam: a biciklisek miért is úszták meg, ha már engem elővettek egy ártatlan, full balesetmentes kormánymozdulat miatt? Ami szabálytalan volt, na de a bringa áttekerése szintúgy az... Illetve ha valaki milliószor súlyosabb dolgokat megúszik, akkor én miért kaptam most egy 10-est?


Nem lehet engem meggyőzni arról, hogy jogosan büntettek meg, mert nem érzem annak. Bár igazándiból amiatt írtam a kérdést /és nem a jogosságot firtatni/, hogy tanácsot kérjek, de ha egyesek szerint semmiképpen sem lehet fellebbezni, akkor sajnos ki kell fizetnem. :( Ugyanis kamatot semmi kedvem rá fizetni. Az lenne a szép pénzbehajtás. Ennyi erővel foghatnák a pisztolyt és szó szerint kirabolhatnának, csak az ugye nem lenne törvényes...

2014. júl. 19. 23:57
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehet engem meggyőzni arról, hogy jogosan büntettek meg, mert nem érzem annak."


Tudod mi az igazság? Hogy mindegy mit érzel.

Szabálytalanul váltottál sávot (vagy előztél vagy kanyarodási szabályt sértettél meg, amit a rendőr a lapodra írt) és nincs ezen mit ragozni.

Én sem éreztem még soha úgy, hogy szeretnék büntetést befizetni, akár gyorshajtásról volt szó, akár záróvonalon előzésről, akár csak jegy nélkül parkolásról.


Minimális szabálytalanság nem létezik: vagy szabályos vagy nem, nincs szürke sáv a fekete meg a fehér között.

2014. júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Agent K: A jogosságról felesleges vitatkozni, viszont az sajnos igaz, hogy ha senki sem tud tanácsolni semmit /és nekem sincs ötletem/, akkor kénytelen leszek befizetni. :(


Mindenesetre megvan a véleményem erről ez egész intézkedésről. Nagyon mocskos a rendőrség. Mondták, miután megbüntettek, hogy ez az egész nem személyes. Ebben talán igazuk lehet, hiszen személyesen nem is ismertük egymást /miután először láttam őket életemben és ők is engem/. Ugyanakkor azért is megbüntettek, amit túl súlyosnak érzek. Nem követtem el olyat, ami szükségessé tenné, hogy negyed óráig ott szöszmötöljenek velem. És továbbra is rejtély, hogy a biciklisek miért mehettek el, engem ez idegesít a legjobban...

2014. júl. 20. 00:07
 15/39 A kérdező kommentje:
Agent K: Szabálytalan volt ez tény. Viszont egyes esetekben léteznie kéne emberségnek is a rendőr részéről. Aki 200-zal száguld, vagy ittasan vezet biztonsági öv nélkül, azt nyilván kapásból vágják meg, nem is kérdés. De aki tesz egy minimális kormánymozdulatot, aminek hatására csakazértis lehúznak róla egy kis pénzt... Erre nem tudok mit mondani. De remélem, örül a lelkiismeretük, hogy "na végre, őt is megbüntettük, jaj, de ge.ik voltunk". Legalább nekik volt egy jó napjuk...
2014. júl. 20. 00:14
 16/39 anonim ***** válasza:
69%

SZófósó grafomán majom!

Itt vergődsz,pedig te voltál a hibás.

Nagyon olcsón megúsztad. Nem 10000-t érdemeltél volna, hanem azt hogy a biciklis gyerek apja megálljon, kiszedjen papamama kocsijából, és úgy megverjen mint szódás a lovát.

Akkor megtanultad volna, te mamahotelben élősködő elkényeztetett úrifiú, hogy nem neked van mindig igazad.


A mindenen hibát másban kereső értelmetlen szófosásodat nem volt idegem végigolvasni.

2014. júl. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
41%

Remélem legközelebb olyankor emberkedsz, amikro nem fogja kiadni... és a vétlen fél nem egy biciklis család lesz, hanem egy kamion vagy tehervonat.


Majd írják azt a sírodra, "hogy de akkor is jogtalannak éreztem..."

2014. júl. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Dörmögő /6-os válasz/: pont ez az, hogy beláttam az egész zebrát, az álló kocsi egyáltalán nem takart annyit, hogy ne láthattam volna az összes személyt, aki éppen a zebrán van. És ezért is mertem átsorolni a bal oldali sávba és elslisszanni, mert TUDTAM, hogy a zebrán maximum a biciklisek vannak és ők is már a jobb oldali sáv és a várakozó kocsi előtt vannak. Szóval ésszel tettem, amit tettem és oka volt. Ennek ellenére mégis megállítottak. ha nem lettek volna ott a zsaruk, szépen folytathattam volna utamat, de sajnos mindenképpen meg kell állítaniuk a semmiért...
2014. júl. 20. 00:30
 19/39 A kérdező kommentje:

16-os és 17-es, te két különböző személy vagy? Vagy ugyanaz vagy, csak két kommentbe írtad le ezt a "minőségi" hozzászólást?


Egyébként nem ismersz, szóval ne személyeskedj. Írhatnék én is nagyon durván szépeket, de nem teszem. Látszik, hogy primitív vagy. Az írásmódod is tipikusan kőkorszaki. Tanácsolok valamit: én megmaradok a szófosásnál /amiben minőségi tartalom is van/, te pedig nyugodtan játssz tovább a barlangodban és mondogasd, hogy "unga-bunga". Ennyit rólad. És igen, jól megmondtam most neked. Kíváncsi vagyok, jön-e az újabb primitívség ezután...

2014. júl. 20. 00:35
 20/39 A kérdező kommentje:
Mellesleg az vicces lett volna, ha pont a biciklisnek állt volna feljebb, azok után, hogy ő minimum ugyanannyira szabálytalan volt azzal, hogy áttekerte a kiba$zott cangáját, mint én azzal, hogy a balra haladó sávból mentem egyenesen...
2014. júl. 20. 00:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!