Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsival mentem és 10 ezerre...

Kocsival mentem és 10 ezerre megbüntettek a zsaruk. Részben szabálytalan voltam, mégis jogtalannak érzem. Valahogy tudok fellebbezni ellene, hogy egyáltalán ne kelljen fizetnem semmit? Bővebben lent az esetről.

Figyelt kérdés

Az volt, hogy ma mentem hazafelé, az úton pedig elértem egy kereszteződéshez. Sima 4 ágú kereszteződés. Előtte egy zebra. A távolból látom, hogy 2 biciklis teker /!!!/ át, elöl egy felnőtt, mögötte szintén tekerve egy 10 év körüli gyerek. Két sáv volt az úton, a jobb oldaliban egy kocsi állt és engedte át a cangásokat. És volt a bal oldali belső sáv, ahová ha áttér valaki, akkor onnan hivatalosan csak balra szabad kanyarodni, hiába 4 ágú a kereszteződés. Közeledtem a kereszteződés és a zebra felé, 50-60-nal mentem körülbelül. Lendületben voltam, így gondoltam, nem állok meg a várakozó kocsi mögött, hanem kimegyek a belső sávba /ahonnan csak balra lehet menni hivatalosan/, és elslisszanva kikerülöm a biciklisekre várakozó kocsit, majd megyek tovább egyenesen. Veszélyes sem volt, ugyanis a belső sáv előtt /ahová átsoroltam/ is elhaladtak a bringások, mire odaértem, szóval simán el tudtam jönni. Semmi gond nem volt eddig.


Csak sajnos a kereszteződés jobb oldalában egy rendőrautó volt, ami jött utánam, miután kikerültem a zebra előtt álldogáló autót. Láttam a tükörből, hogy villog is /sziréna nem volt/. Megálltam, mert éreztem, hogy akar valamit. Ablak le, zsaruk odajönnek, jogsit, forgalmit, lakcímkártyát kérnek. Közben kérdezősködnek: sietek-e valahová, tudom-e, hogy a belső sávból csak balra mehettem volna és hogy majdnem elütöttem a biciklis gyereket... Válaszoltam nekik, hogy nem sietek sehová és azzal is tisztában vagyok, hogy onnan csak balra mehettem volna, de én mindössze egy ártatlan kikerülést csináltam, semmi balesetveszély nem volt benne. A biciklist pedig "majdnem" sem ütöttem el, ugyanis nyilván figyelek, hogy ne üssek el senkit. Pont ezért is soroltam át a belső sávba, mert azelőtt már rég elhaladtak a cangások és az álló kocsit is simán ki tudtam kerülni.



Igazából az egészben mindössze annyi volt, hogy áttértem abba a sávba, ahonnan már csak balra mehettem volna. Se biciklis, senki más nem volt veszélyben. Egy ártatlan kormánymozdulat volt az egész, mégis írtak nekem egy 10 ezres csekket. Amiből 60 ezer is lehetett volna, legalábbis valami ilyesmit magyarázott a köcsög rendőr. Szóval ez volt a legenyhébb verzió. Azonban én még ezt se vagyok hajlandó befizetni. Erre szeretném valami megoldást. Ugyanis teljesen jogtalannak érzem. Körültekintően vezettem, nem száguldottam és még csak "majdnem" /ahogy a zsaru fogalmazott/ sem ütöttem el a bringás gyereket. Jogtalannak érzem, hogy egy szaros szabálytalan sávváltás miatt fizessek ki 10 ezret. Mások sokkal durvább dolgot is elkövetnek és szemet hunynak felette a zsaruk. Kíváncsi vagyok, hogy a nagy fekete autóval járó, kigyúrt állatokat megbüntetik-e...

Egyébként azt sem értem, hogy a 2 biciklis közül a gyerek apját akkor már miért nem büntették meg, mert áttekert a bringával??? /A gyereket ugye nyilván nem lehet./ Pedig az is a zsaruk szeme láttára volt...


Valaki tud valami tippet? Fellebbezés vagy valami? Nem vagyok hajlandó befizetni egy Ft-ot sem, mert ezt a minimális szabálytalanságot közel sem érzem akkora súlyúnak, miközben abszolút nem volt balesetveszélyes, ahogy előztem /szabálytalanság ide vagy oda/.


2014. júl. 19. 22:55
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

29-es: Milyen jogon majmozol le engem? Rohadtul nem ismersz. Minek személyeskedsz? A többiektől nem "megkaptam a magamét", hanem ők válaszoltak /még ha nem is értek velük egyet/. De jellemző, hogy neked rögtön ez jön le az egészből, hogy "megkaptam a magamét".


Kérdezek valamit, szeretném, ha válaszolnál: ha én hülye vagyok, akkor szerinted te mi vagy? Ugyanis én - függetlenül attól, hogy vitázok a többiekkel - szerintem elég értelmes és normális stílusban írok/fogalmazok, valamint elég konkrét dolgokat is mondok. Te ellenben csak leugatsz és személyeskedsz.


Egyébként attól most "hűdeokosnak" hiszed magad, hogy elsütöttél egy fél viccet? Mindenesetre nyomtam a kommented jobb alsó sarkában egy behajtani tilos táblát a moderátorok számára, hogy érezd egy kicsit a törődést...


Okádok az ilyen stílusú emberektől, mint te...

2014. júl. 20. 22:19
 32/39 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, hogy valaki tökösen felvállalja a hibáját és fizet, vagy beismeri hogy hibázott, de nem fizet... a rendőr nem ismer téged személyesen, nem hozhatja fel mentségedre, hogy "jajjistenem ez a Józsi milyen törvénytisztelő állampolgár amúgy, ne büntessük már meg"... hiszen honnan tudná? Te az ő szemében csak egy szabálytalankodó közlekedő vagy, akit megbírásgolt. Oszt kész.. szerintem ezen nincs mit ragozni.
2014. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

#33:

Hát ja, szabálytalankodó vagyok/voltam ez esetben. Csak sajnos van olyan szitu, amikor egy rendőr túlbuzgó, ahelyett, hogy egy kis emberség vagy egyenlő bánásmód lenne benne. Mondjuk az a része sajnos tény, hogy bele kell törődnöm, nem tudok vele mit csinálni. :( De ettől még van jogom háborogni a rendőrség mocskossága ellen...

Amúgy tök fura. Ha rendőrautót látok /akár gyalogosan vagyok, akár kocsival/, nem az az érzésem, hogy "de jó, hogy itt vannak a rend becsületes őrei, itt mindenki biztonságban lesz, mert megvédenek minket a bűnözőktől", hanem az, hogy "remélem, nem szállnak rám ezek a mocskos egyenruhások"... Pedig nem keveredtem soha semmi bajba, soha nem jártam még rendőrségen sem. Valamiért nagyon előítéletes lettem velük az évek alatt. Ez már bőven azelőtt elkezdődött, hogy elkezdtem volna vezetni.



#32:

Te még mindig itt vagy!? Tán nem lustálkodnak a moderátorok így éjszaka? Pedig mindenkinek jobb lenne, ha jönnének...

2014. júl. 21. 00:21
 34/39 anonim ***** válasza:

# 34


Ebben teljes mértékben egyetértek, én is, amint rendőrt látok, görcsbe rándul a gyomrom... Nem úgy vagyok vele, hogy most biztonságban vagyok, hanem menjünk minél hamarabb innen, nehogy kiszúrjanak maguknak valamiért... (Pedig személyesen még nem volt nagyon rossz tapasztalatom a rendőrséggel, egyszerűen már csak a látottak/hallottak után is így érzi az ember...)


És megjegyzem, hogy amúgy szokott lenni olyan is, amikor a rendőri intézkedés teljesen korrekt, csak a sok csesztetés miatt nem kerül rá hangsúly...

2014. júl. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 ze_ze_ze válasza:

Érdekes volt végigolvasni így egy év távlatából ezt a színes eszmecserét.

Érdekes volt, csak sajnos nem tudtam meg belőle, h mi lett a vége!

Sírjak vagy nevessek, mert eddig csak nevettem ezen "29"-által találóan elnevezett fiatalemberen!

2015. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Igen, a 29-es konkrétan lemajmozott engem. Mindez majdnem 1 éve volt... Gratulálhatsz magadnak, ha 1 év után véletlenül ide betévedve te is lemajmozol engem /nem írtad le konkrétan, de helyeseltél, hogy találóan nevezett engem.../, anélkül, hogy akár pár mondatot beszéltünk volna és tetted mindezt az ide leírtak alapján.



Amúgy már régóta megfigyeltem, hogy ezen az oldalon /és gondolom sok más magyar oldalon is/ a személyeskedés az megy rendesen. Oké, elismerem, írok sokszor hülyeségeket, viszont annyi különbség van köztem és a többi ilyen ember között, hogy én nem "majomkázok" le senkit. Pláne nem úgy, hogy 1 év utána betévedek ide, nagyjából átfutom a hozzászólásokat és helyeselek, amiért valaki majomnak hívta a kérdezőt...


Na de mindegy is. Túl szép lenne a világ, ha csak szimpatikus emberek lennének a Földön. Kellenek a személyeskedő parasztok is végül is. Így teljes a kép. :)

2015. júl. 4. 17:20
 37/39 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de ha egyszer majmot csinálsz magadból, miért csodálkozol, hogy rajtad marad a név?


Nem is igazán az egy évvel ezelőtti közlekedési akciód volt a gáz (de igen, az is az volt!), hanem az az ámokfutás, amit itt a fórumon rendeztél, lejáratva magadat.


Ezt tíz év múlva elolvasva ugyanolyan majomság lesz.

2015. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Azt hiszem bocsánatot kell kérnem nyilvánosan a "majomka" megszólításért.


Mert mi is a helyzet: valaki egy év után is a jogos kritikán rugózik, mondatokat szed ízekre, mert képtelen beismerni hogy egyrészt: vesztett egy vitában, kettő: egyébként is ő volt a hibás egy más életét veszélyeztető szituációban. Ezek után be kell látnom, sértő volt a "majomka".


Ezennel visszavonom ezt a sértő kitételt.


Helytelenül hasonlítottam egy értelmes, bizonyos szinten gondolkodásra, összefüggések felfedezésére képes főemlőst egy rendszertanilag a homo sapiens sapiens fajhoz tartozó egyedhez. Ez sértő volt valamennyi majom számára, bocsánat.

2015. júl. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Ha én nem minősítek másokat, akkor ezt kölcsönösen visszavárom, akármilyen hülyeséget is hordok össze például akár ebben a témában. Alap intelligencia és illem. Tisztelettudó és normális vagyok másokkal - függetlenül attól, hogy az adott vitában kinek van/volt igaza -, de úgy néz ki, hiába. Lehet, hogy át kéne váltanom nekem is bunkó paraszt ge.i módba, hogy megértsétek, mi is az a "szép" szó...


Én majomka vagyok, oké. Ti parasztocskák vagytok. Na?

2015. júl. 5. 02:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!