Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsival mentem és 10 ezerre...

Kocsival mentem és 10 ezerre megbüntettek a zsaruk. Részben szabálytalan voltam, mégis jogtalannak érzem. Valahogy tudok fellebbezni ellene, hogy egyáltalán ne kelljen fizetnem semmit? Bővebben lent az esetről.

Figyelt kérdés

Az volt, hogy ma mentem hazafelé, az úton pedig elértem egy kereszteződéshez. Sima 4 ágú kereszteződés. Előtte egy zebra. A távolból látom, hogy 2 biciklis teker /!!!/ át, elöl egy felnőtt, mögötte szintén tekerve egy 10 év körüli gyerek. Két sáv volt az úton, a jobb oldaliban egy kocsi állt és engedte át a cangásokat. És volt a bal oldali belső sáv, ahová ha áttér valaki, akkor onnan hivatalosan csak balra szabad kanyarodni, hiába 4 ágú a kereszteződés. Közeledtem a kereszteződés és a zebra felé, 50-60-nal mentem körülbelül. Lendületben voltam, így gondoltam, nem állok meg a várakozó kocsi mögött, hanem kimegyek a belső sávba /ahonnan csak balra lehet menni hivatalosan/, és elslisszanva kikerülöm a biciklisekre várakozó kocsit, majd megyek tovább egyenesen. Veszélyes sem volt, ugyanis a belső sáv előtt /ahová átsoroltam/ is elhaladtak a bringások, mire odaértem, szóval simán el tudtam jönni. Semmi gond nem volt eddig.


Csak sajnos a kereszteződés jobb oldalában egy rendőrautó volt, ami jött utánam, miután kikerültem a zebra előtt álldogáló autót. Láttam a tükörből, hogy villog is /sziréna nem volt/. Megálltam, mert éreztem, hogy akar valamit. Ablak le, zsaruk odajönnek, jogsit, forgalmit, lakcímkártyát kérnek. Közben kérdezősködnek: sietek-e valahová, tudom-e, hogy a belső sávból csak balra mehettem volna és hogy majdnem elütöttem a biciklis gyereket... Válaszoltam nekik, hogy nem sietek sehová és azzal is tisztában vagyok, hogy onnan csak balra mehettem volna, de én mindössze egy ártatlan kikerülést csináltam, semmi balesetveszély nem volt benne. A biciklist pedig "majdnem" sem ütöttem el, ugyanis nyilván figyelek, hogy ne üssek el senkit. Pont ezért is soroltam át a belső sávba, mert azelőtt már rég elhaladtak a cangások és az álló kocsit is simán ki tudtam kerülni.



Igazából az egészben mindössze annyi volt, hogy áttértem abba a sávba, ahonnan már csak balra mehettem volna. Se biciklis, senki más nem volt veszélyben. Egy ártatlan kormánymozdulat volt az egész, mégis írtak nekem egy 10 ezres csekket. Amiből 60 ezer is lehetett volna, legalábbis valami ilyesmit magyarázott a köcsög rendőr. Szóval ez volt a legenyhébb verzió. Azonban én még ezt se vagyok hajlandó befizetni. Erre szeretném valami megoldást. Ugyanis teljesen jogtalannak érzem. Körültekintően vezettem, nem száguldottam és még csak "majdnem" /ahogy a zsaru fogalmazott/ sem ütöttem el a bringás gyereket. Jogtalannak érzem, hogy egy szaros szabálytalan sávváltás miatt fizessek ki 10 ezret. Mások sokkal durvább dolgot is elkövetnek és szemet hunynak felette a zsaruk. Kíváncsi vagyok, hogy a nagy fekete autóval járó, kigyúrt állatokat megbüntetik-e...

Egyébként azt sem értem, hogy a 2 biciklis közül a gyerek apját akkor már miért nem büntették meg, mert áttekert a bringával??? /A gyereket ugye nyilván nem lehet./ Pedig az is a zsaruk szeme láttára volt...


Valaki tud valami tippet? Fellebbezés vagy valami? Nem vagyok hajlandó befizetni egy Ft-ot sem, mert ezt a minimális szabálytalanságot közel sem érzem akkora súlyúnak, miközben abszolút nem volt balesetveszélyes, ahogy előztem /szabálytalanság ide vagy oda/.


2014. júl. 19. 22:55
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

1.) Ne takarózz másokkal, a bringásoknak semmiköze a te szabálytalankodásodhoz! MI lesz legközelebb, szabad lopni, mert mások millárdokat lopnak?


2.) Annyiban igaza van a rendőrnek, hogy pl. térfigyelő kamera felvételei alapján a kötelező haladási irány megsértése 50 ezres tétel.


3.) Aláírtad az elismervényt, és ezzel elismerted a szabálysértés elkövetését! Ezután miért rinyálsz?

2014. júl. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen amit itt előadsz, kedves kérdező! Tudatosan nem tartod be a szabályokat és vérig vagy sértve, hogy az aljas zsaruk megbüntettek! A legnagyobb probléma ott van, hogy te fejben átírod a szabályokat és úgy is közlekedsz, ahogyan azt elképzeled. Az meg már tényleg nevetséges, amikor kisiskolásokhoz méltó módon azzal védekezel, hogy a bringások miért nem kaptak büntetést. Ha így folytatod nemsokára a piroson is átmész, mert te biztonságosnak ítéled meg a manővert! A büntetésnek épp az a célja, hogy visszarántson a valóságba és emlékeztessen a szabályok betartására. Most mondhatnám azt, hogy éljél fellebbezéssel, de nem teszem, mert akkor tuti 60e fölött lenne a büntetésed.
2014. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
91%

Zoliiiika!


Azt írod, szerinted nem jogos a büntetés, mert csak kicsit szegted meg a szabályokat.


Tudod, miből lesznek a balesetek? Amikor két magadfajta találkozik. Mindkettő úgy gondolja, hogy csak kicsit szegi meg a szabályokat, az összes többi meg úgyis mind szabályosan közlekedik. Aztán hopp, ott vagytok egymással szemben a kereszteződés közepén, mert mindketten azt látjátok, hogy valaki majd szemből elkanyarodik balra, ti meg mentek majd egyenesen.


Na ezért büntetik a kicsit szabálytalankodót is. Mert amíg tényleg csak szabályosan közlekedők vannak körülötted, addig lehet, hogy nem okozol bajt. De amint a közeledbe kerül egy másik olyan, aki magára nézve nem érzi kötelezőnek a kreszt, aki felülírja a szabályokat, akkor kész a baj - hiszen te nem számítasz az ő szabályszegésére, ő pedig a tiédre.


Márpedig megszegtél nem is egy szabályt: nem álltál meg a zebránál álló msik jármű mellett, és a kötelező haladási irányt sem tartottad be. Sőt, gyanítom, még záróvonalat is átléptél (valamint arra is mernék fogadni kisebb összeggel, hogy az irányjelzőt sem használtad sávváltáskor). Ehhez képest tényleg olcsón megúsztad tízezerrel. Fellebbezni nem nagyon van miért, semmire nem tudsz hivatkozni, ami melletted szólna.


Azt is kérdezed, hogy a biciklist miért nem büntették meg.

Egyrészt azért, mert a rendőrnek mérlegelnie kell, kit büntessen, hiszen nem tud kettészakadni. A súlyosabb szabálysértést büntette, ez rendben is van így. Ugyanakkor neked ezzel nem kell foglalkoznod. Az, hogy más szabályt sért, téged nem jogosít fel ugyanerre. Nem mondhatod, hogy azért, mert a biciklis szabálysértő, már te is megteheted. Mert nem.

2014. júl. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

A bicilissel hiába takarózol, mert olyan passzus nincs a KRESZ-ben, hogy zebrán tilos áttekerni, csak annyi, hogy ha tekerve halad át, akkor nem gyalogos, tehát nincs elsőbbsége a zebrán az autósokkal szemben.


Igazuk van a többieknek. Tudad, hogy szabálytalanságot követsz el, akkor a büntetést is emelt fővel kellene viselni, hiszen kizárólag magadnak köszönheted.

Van ismerőeöm, aki bliccel BKV-n, de ha elkapják, akkor szó nélkül adja oda a papírjait, és fizeti be a helyszínen a 8000-et ha van nála annyi, vagy később a 16-ot. Egyrészt mert még így is megéri neki hosszú távon, másrészt szerinte jogos büntetés alól csak a gyáva emberek próbálnak kibújni, aki "tökös gyerek", az vállalja a felelősséget a tetteiért.

Sőt, másik ismerős apja milliókat fizetett már be gyorshajtási bírságként a rendőrségnek, mióta vezet. Ő úgy van vele, hogy nem érdeklik a sebességkorlátozó táblák, annyival megy amennyivel szerinte biztonságos. Ha viszont jön egy trafis csekk, szó nélkül fizeti be, hiszen tudja, hogy sokszor gyorsan hajt, tudja, hogy szabálytalan, ezért nem is tudna és nem is akar kibújni a felelősség alól.


Nem mondom, hogy ezek követendő példák, részemről inkább követem a szabályokat.

De valahol azt mondom, hogy ez így rendben van, mert nem nekik áll feljebb és nyávognak, hogy "szemét rendőr", meg "szemét ellenőr", miközben meg ők voltak a hülyék.

2014. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Most nem fogok külön-külön mindenkinek válaszolni, mert legalább 3-4-en írtatok és egyikőtök sem keveset. A lényeg: továbbra sem vagyok meggyőzve arról - függetlenül attól, hogy szabálytalankodtam -, hogy a zsaruk jogosan szórakoztak velem negyed órát. Tettem egy sima, semmi balesetveszélyt magában nem hordozó kormánymozdulatot, utána pedig 15-20 percig papíroznak a zsaruk... Valahogy nem érzem, hogy a kettő egyensúlyban lenne egymással...


De mindegy is, mert a kérdést amúgy sem amiatt írtam, hogy érdeklődjek, hogy jogos volt-e a megállítás és főképp a megbüntetés /szóval jogosan vitázom most veletek.../, hanem az egész mindössze arra volt kihegyezve, hogy tanácsot kérjek, hogy ezek után mit tehetnék. Fellebbezés, stb. Bár kevéske válaszadó írta /és ők legalább nem kezdtek el kötözködni.../, hogy semmit nem tehetek. :( Így sajnos kénytelen leszek befizetni.


Egyébként annyit erről az egészről, hogy a szabályokat mindig igyekszem betartani. Nyilván mindig megállok pl. a vasúti sínek előtt, ha pirosra vált a lámpa /pedig mielőtt nem indul el a sorompó, lazán megtehetném, hogy átmegyek, de mégse teszem/, nyilván megállok piros lámpák előtt, zéróvonalat se lépem át soha, sávváltáskor mindig indexelek, és ha egy gyalogos lelép a zebrára, mindig átengedem /sőt néha akkor is, mikor még le sem lépett, szoktam neki inteni vagy villantani/.

A zsaruknak is mondtam, hogy soha semmiért nem állítottak még meg és nem is szoktam soha semmit elkövetni. Most megesett velem, na bumm. De ha szabálytalan is voltam, a helyzetnek megfelelően, azt felmérve cselekedtem. teljes rálátásom volt a zebrára és nyilván nem véletlenül mentem át a másik sávba, hanem azért, mert tudtam, hogy teljesen balesetmentesen, mindenféle veszély nélkül el fogok ott tudni menni. Ha mindenki mindössze ennyit szabálytalankodna, mint én tegnap, az utakon semmiféle baleset nem lenne.


A bicikli áttekerése egyébként - úgy tudom - igenis szabálytalan. Mikor ezt felemlegettem a zsarunak, hogy "de hát ők is áttolták", akkor még ő is belátta, hogy valóban szabálytalanok voltak. Egyébként takarózni azért takarózok vele, mert nem kicsit érzem igazságtalannak, hogy engem megvágtak, ők pedig még egy ejnye-bejnyét se... Nem az beszél belőlem, hogy "ha megdöglött a lovam, akkor dögöljön meg a szomszédé is", hanem mindig is irritáltak azok a bringások, akik képtelenek leszállni a rohadt bicikliről zebránál. Volt is már olyan, hogy kocsiból leordítottam a fejét valakinek, hogy "talán áttolni kéne és nem áttekerni"... Így meg pláne zavar, hogy ismét ilyen biciklisekkel találkozok, ráadásul semmit nem kaptak, holott zsaru szeme láttára voltak, plusz a rendőr még engem szúrt ki.

Nem értek egyet a büntetéssel, de egye-fene. Büntessen meg. De ugyanúgy akkor őket se hagyja csak úgy elmenni. Ez így lett volna igazságos. Ennyi.



És végül még annyit azért megsúgok, hogy amit tegnap csináltam, ezt mások is elég sokan csinálják. Ugyanis közvetlenül a kereszteződés után van egy buszmegálló. ha valaki éppen egy csuklós busz mögött halad, a busz éppen parkol le, de ugye kb. a fele még simán a kereszteződésben van. csak így tudja a mögötte jövő autós kikerülni, hogy szabálytalanul átmegy a balra tartó sávra. Ennyi erővel a zsaruk akkor naponta több embert is megbírságolhatnának ott...

2014. júl. 20. 21:24
 26/39 A kérdező kommentje:
* "de hát ők is átTEKERTÉK"
2014. júl. 20. 21:29
 27/39 A kérdező kommentje:

Kicsit válaszolgatok egyenként is...


"3.) Aláírtad az elismervényt, és ezzel elismerted a szabálysértés elkövetését! Ezután miért rinyálsz?"


Aláírtam, valóban. Soha nem állított még meg zsaru. Most történt meg először. Remegtem is rendesen. Bár én már a rendőrautó látványától rettegek... Szerinted hogy a fenébe ne írnám alá akaratom ellenére is? Másrészt meg persze, hogy aláírom, mert ha feljelent, akkor 60 ezer... Szóval körülbelül semmi választásom nem volt. Így hivatalosan elismertem. És egyébként is elismerem, de figyelembe véve, hogy szinte soha nem szoktam ilyet csinálni és hogy most is teljesen balesetveszélyes volt a manőver, teljesen körültekintő voltam, nem érzem olyan súlyúnak a dolgot, hogy 2 rendőr ilyen mértékben nekiálljon papírozgatni meg intézkedni. De ezt már sokadjára mondom el, úgy érzem, mindhiába...

2014. júl. 20. 21:44
 28/39 A kérdező kommentje:

"Azt is kérdezed, hogy a biciklist miért nem büntették meg.

Egyrészt azért, mert a rendőrnek mérlegelnie kell, kit büntessen, hiszen nem tud kettészakadni. A súlyosabb szabálysértést büntette, ez rendben is van így. Ugyanakkor neked ezzel nem kell foglalkoznod. Az, hogy más szabályt sért, téged nem jogosít fel ugyanerre. Nem mondhatod, hogy azért, mert a biciklis szabálysértő, már te is megteheted. Mert nem."



Nyilán ha valaki szabályt sért, attól az senki mást nem jogosít fel, hogy ő is szabályt sértsen. Attól, hogy vannak a Földön gyilkosok, a gyilkolás még ugyanúgy bűncselekmény lesz. Szóval értem, amit mondasz. De oké. Bár nem érzem akkora dolognak, hogy ezért büntetni kell, de oké, akkor büntessen meg. Viszont akkor egyenlő bánásmód legyen és szépen a bringásokat is osszák ki. A zsaruk pedig igenis ketté tudnának szakadni, ha nagyon akarnának, mivel ugye ketten vannak. Az egyik kipattan az autóból és leszólítja a bringásokat /és egy kisgyerekes apa nem hiszem, hogy menekülni fog a zsaru elől, már csak a gyerekre való tekintettel is meg fog állni/, a másik pedig a zsarukocsival jön utánam. Ennyi. Így mindenki megkapta volna a "jutalmát". Hacsak nincs olyan előírás a rendőrségnél, hogy minden intézkedésnél 2 zsarunak kell jelen lennie. Mert akkor bizony tényleg nem tudtak volna kettészakadni, maximum, ha 4 fakabát ül a kocsiban. /Kettő megy a cangásokra, kettő pedig rám./

2014. júl. 20. 21:52
 29/39 anonim ***** válasza:

Majomka, a 16-17 vagyok. Látod, látod, nem is kellett nekem írni semmit, a többiektől is megkaptad a magadét, de te csk ugyanazt a nótát fújod.

A vicc jut eszembe rólad, a vadászról és a medvéről, tudod, amikor a medve a végén azt mondja a vadásznak, hogy "Vadász, vadász, szerintem te ....ni jársz ide"


Rád még haragudni sem lehet, annyira hülye vagy.

2014. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

"Van ismerőeöm, aki bliccel BKV-n, de ha elkapják, akkor szó nélkül adja oda a papírjait, és fizeti be a helyszínen a 8000-et ha van nála annyi, vagy később a 16-ot. Egyrészt mert még így is megéri neki hosszú távon, másrészt szerinte jogos büntetés alól csak a gyáva emberek próbálnak kibújni, aki "tökös gyerek", az vállalja a felelősséget a tetteiért.

Sőt, másik ismerős apja milliókat fizetett már be gyorshajtási bírságként a rendőrségnek, mióta vezet. Ő úgy van vele, hogy nem érdeklik a sebességkorlátozó táblák, annyival megy amennyivel szerinte biztonságos. Ha viszont jön egy trafis csekk, szó nélkül fizeti be, hiszen tudja, hogy sokszor gyorsan hajt, tudja, hogy szabálytalan, ezért nem is tudna és nem is akar kibújni a felelősség alól."



Érdekes, amit mondasz. Csak az a különbség, hogy az általad felsorolt emberek ezt bevállalják, tudják előre, hogy előbb-utóbb úgyis meg fogják őket büntetni. Míg én szabálybetartó vagyok - igaz, vannak szabályok, amiket hülyeségnek tartok, de szerintem más is van így vele -, mert nem akarok bírságokat összeszedni. Ha előre tudom, hogy a kereszteződés szélén ott lesz egy zsaru és büntetni fog 10 ezerre, nyilván nem teszem meg ezt a manővert. Ellenben az általad felsorolt emberek ezt akkor is bevállalják, ha tudják, hogy büntetés lesz a vége. Így egyáltalán nem nagy dolog tökösen felvállalni a dolgot...

2014. júl. 20. 22:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!