Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW e38 tipúsból melyik a...

BMW e38 tipúsból melyik a legjobb választás? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Úgy értem melyik a legjobb motor amit gyártottak bele.
2014. júl. 24. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A legtöbbet a 4.4-es 740iből gyártották, de ez persze nem mérvadó.

Benzinesből ott vannak a 2.8-asok, azok elég megbízhatóak voltak, persze biztos hülyén néz ki egy ekkora autó ilyen motorral, de ha nem autobahnon használod..

A 237 lovas 735i-k is vállalhatóak még szerintem,ezek a motorok sem csak egy-két évig voltak gyártásban (M62TUB35).


A dízelek közül a 730d a legjobb választás, a 40d és a 25tds is problémásabb volt ennél.

2014. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A dizelekből van ugye a régi 725 TDS, ez felejtős, mert gyenge is, meg sok baja is van. Aztán ott van a 740 D, én ezt sem ajánlanám, túl összetett V8-as motor, rengeteg hibaforrással, és dizeles létére óriási fogyasztással. A 730 D lenne reális választás, de azért ennek is van egy két tipushibája, és jellemző, hogy a 730 D-k automataváltója rendszerint tönkremegy. Illetve ezekben van a legtöbb km is.

A benzinesek közül a 750i kivételével mind jó választás. De én a 740i-t venném, mert nem sokkal eszik többet egy 728i-nél normális hasznlat mellett, de sokkal többet nyújt, és elég tartós motor. Valamint a 740-esek már általában mind fullosak, ha a felszereltséget is nézzük. Tehát a legjobb a 740i, nemhiába van a legtöbb belőle, mára fillérekért kapható, mert mindenki fél a 8 hengertől meg a fogyasztástól, de főleg az autó fenntartásától. Pedig ma is megvan a presztizse, és hozza a luxus szintet ma is.

2014. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
728i, meg 740i ha benzines kell. ezek bizonyítottak már több modellben is a 30d előtt is 10 évet, dízelből szerintem is a 30d. Mellélőni talán a 728i-vel lehet, nem megy olya sz*rul azért az sem, de nem fogyaszt annyival kevesebbet a 40-esnél, mint amennyivel vérszegényebb, viszont a legkevésbé bonyolult. Plusz a 40-esnek már elég nagy a hőtermelése, és eléggé kitölti a motorteret, a legbosszantóbb hibákat pedig a hő által megevett kábelkötegek zárlatai okozzák, amiknek a megoldása ahhoz képest elég szopóós és költséges.
2014. júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Granitis ***** válasza:
750i a személyes kedvencem
2017. febr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!