Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elmegy előttetek egy...

Ha elmegy előttetek egy motor, akkor szoktátok tudni, hogy milyen fajta? Stbstb?

Figyelt kérdés

Nagy motor fan vagyok, de egyszerűen sose szoktam tudni, hogy pl: ez egy Aprilia rs125-ös ment el éppen mellettem..meg ez éppen 50-es, 125-ös vagy éppen 250-es.

Ti ezeket a dolgokat hogy jegyzitek meg vagy hogy ismeritek fel?

Remélem érhető a kérdésem! :D



2014. szept. 5. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szemből\hátulról kevés motort lehet azonnal felismerni, néhányat oldalról sem olyan egyszerű. Hengerűrtartalmat meg lehet saccolni a méretekből, virsli gumi + 4ütemű - valószínűleg gagyi 125 ös. A hang alapján is könnyen felismerhetőek a kis gépek(600 felett már nem annyira tiszta a kép - legalábbis nekem), főleg az egy hengeresek.

Formára talán egyedül az újabb bmw endurók kivételek, meg persze a ktm ek, a legtöbb gyártó egymást koppintja, ha csak pár másodpercig látod, akkor ezeket nagyon könnyű összetéveszteni.

2014. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dehogy szoktam tudni... Azt persze látom, hogy cruiser vagy robogó vagy gyorsasági :D De sajna ennyi.

Az egy dolog, hogy nem vagyok annyira képben a motormárkákkal kapcsolatban, de eleve nem jutok el odáig pár másodperc alatt, hogy rendesen meglássam a motort. Először is leköt a motoros meg az integetés :D S inkább annak örülök, hogy jaj, motor! (Sose unom meg, gyerekes vagyok, tudom). Az agyam valahogy nem a gyors azonosításhoz van összerakva. Sokkal rosszabb vagyok benne, mint az átlagos motoros, ebben biztos vagyok. De ezzel együtt tudok élni.


Sok motor egyébként is túl hasonló ahhoz, hogy ránézésre megmondjuk, melyik, még ha áll is... Legalábbis ha a motorazonosítás nem akkora hobbink, hogy mindenféle különbségeket ismerjünk (s ugyanaz a típus is megváltozik az évek alatt, az én motorom ifjabb tesói egészen máshogy néznek ki, ami a kipufogókat illeti).

2014. szept. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amik tetszenek típusok, vagy elég elterjedtek, azokat igen. Az olasz, kínai gépeket nem.
2014. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden motorról megmondom a márkáját, típusát is néha, és a hugom gyakran kérdezi hogy honnan a fenéből tudod ?

Hát onnan hogy nagy motor fan vagyok, és állandóan ezeket nézegetem Youtube-on. :D

2014. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában igen, amik valaha is érdekeltek, azokat fel szoktam ismerni. Pl. CBF és V-Strom elsö lámpája elég jellegzetes, de hasonló. A hangból már megkülönböztethetök. Az SV hátsó lámpája karakteres, a Ducati sportmotorjainak morcos eleje nem igazán keverhetö össze mással, a japán sportmotoroknál a szín is segíthet (sárga/fekete, kék/fehér, piros/fekete + a középen egy lámpa: Suzuki, zöld-csak Kawa, kék: gyakran Yamaha, a CBR nézése is könnyen felismerhetö...), a BMW-kre jellemzö az asszimetria, az újabb suzuki nakedjeit általában krómozott hurkatöltö ékesíti, ha narancssárga túraendurót látsz olyan szöcskére hajazó kinézettel, az biztos KTM, narancssárga supermoto/enduró valószínüleg szintén, ha chopper és túl van csicsázva, sok krómmal, az valószínüleg Harley (bár ez annyira már nem is egyértelmü), a virsli gumi is sokat elárul, az Aprilia RS-t lehetetlen összekeverni mással (bár az 50-est és 125-ösz nehéz megkülönböztetni), Honda Goldwing akkora mint egy kamion, és hülyén néznek ki az autóra való elsö lámpái szerintem. A Yamaha XJ6 felismerhetö az elsö lámpáról, kicsit GSX-R-es, de azért mégse... NC 700-at felismerem, mert nagyon érdekelt, amikor megjelent. Ha egy agresszíven kinézö zöld nakedet látsz kéthengeres-csattogással, az valószínüleg Kawa ER6, a Hornet és a CB 1000R is felismerhetö stb stb stb. Minden motorban van valami jellegzetes, ami segít. Mindet nem ismerem fel, de rengeteg motor után érdeklödtem/olvasgattam, azok megvannak :)
2014. szept. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát egy Simson-t, MZ-t, Pannónia-t, meg ilyen nálunk elterjedtebb gépeket, robogókat felismerek, de azért messze nem mindet.
2014. szept. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Sokat segítettetek! :)

2014. szept. 6. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!