Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Wolkswagen Passat mennyire...

A Wolkswagen Passat mennyire megbízható a Toyota Corolla Verso-hoz képest?

Figyelt kérdés

A Passatnak vannak típushibái?

Mindig azt gondoltam, hogy a Wolkswagenek megbízhatóak, de elbizonytalanított,hogy sokkal több eladó van belőlük,mint a Toyotából.Ezért kérdezem!

Köszi!


2010. jan. 20. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt nézelődj:

[link]

2010. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

nos, toyota Japan...a japan mindig is jo volt...de a vw azert mindig is vw marad :) minden autonak vannak tipushibai...de ezt el kell fogadni...


amit az elottem szolo irt: nepitelet...az egy naon jo oldal, sok jo tapasztalat van....


kerdes meg,h disel vagy benzin, kombi/nem kombi....sok tenyezo van, ami meg szamit a dontesben...3 literes benzines passatnal mindenkepp jobb a corolla :) bar ha van sajat benzinkutad, akkor mehet a passat...


1,9 tdi vagy pd tdi a legmegbizhatobb motorok egyike...es akarmit is tud a toyota, a passathoz olcsobb lesz az alkatresz, mint a toyotahoz....japan kocsialkatreszek dragak, viszont kevesebbet hibasodnak....igaaz en nem toyota, hanem mazda parti vaok :)

2010. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyébként mindenképp diesel és val.szeg kombi!Tehát olcsóbb az alkatrész Passathoz?
2010. jan. 20. 13:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

mikori passat?

Amúgy NEM nem megbízhatóbb.

Több van belőle eladó, ezért olcsóbb is.

A futóműve az "újnak" nos, az egy az egyben a régié, semmi változtatás, ezek mellett sajnos nem túl kompatibilis a magyar utakkal. (van olyan ami visszajáró vendég, úgy 30. 40. ezer kmenként)

az 1.9 Tdi, hmm tekintve hogy ez a konstrukció már egyedül vásárolhatna alkoholt tényleg jó. Viszont idegesítő és orvosolhatatlan problémái között van a folyamatos olajfogyasztás (tekintélyes mennyiségben) hogy ezt cifrázzad, valószínüleg, az eladó EZT tuti nem fogja mondani, így majd akkor jössz rá ha mentél vele 200-300kmet. a 2.0Tdi az új passatban (főleg a koraiak) nos egy az egyben kuka.

Mindenben elveri a corolla verso.

2010. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy a lényeg, hogy milyen tulaja volt eddig.

A világ legmegbízhatóbb autóját is tönkre tudja vágni egy f@szkalap aki azt hiszi, hogy az autóval csak menni kell...

2010. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Passatot veszel, rámegy a gatyád javításra, corollával nem lesz bajod. De passat szebb
2010. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat! Én is Toyotában gondolkodom, csak elcsábultam egy kicsit a Passáttól, mert szerintem csodaszép!
2010. jan. 22. 08:15
 8/12 anonim ***** válasza:

Vw Passat, volt Passatom leírom a problémákat. Toyotával nem dolgoztam sejtésem nincs.

VW motor 1.9 es pdtdi, ennél idényesebb motorral nem találkoztam, ügyes erős a kicsike, de amikor szétszedtem elbámultam, gyorsan összeraktam és eladtam. Ilyen 1 cm széles főtengelycsapágyakkal spékelt motorra előzgessek én ? elég nem megbízhatónak tünt. Kaszni ok, kényelmes, nagy, futőművet javítani bankot kell vásárolni, aminek kimeríthetetlen számlái vannak.

kb ennyi.

2010. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Szerintem emberfüggő, ki menyire vigyáz rá, nekem egy 2002 évjáratu passat kombim van, 1.9 pdtdi több mint 2 éve van nálam, elég sokat használom/évi 60ezer km/ de eddig a kötelező szervizeken kÍvül, csak az indexkapcsolo romlott el, az sem volt drága. Én csak jót tudok róla mondani.
2010. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Pár hete van corolláa versonk. Úgyhogy többet majd később mondhatok, első kézből. Olvass népítéletet a totalcar.hu-n, vagy felhasználói véleményeket az autonavigator.hu -n. Én Zafirával hasonítgattam,hónapokig. Teszteket olvastam,véleményeket. Toyotáról a legrosszabb amit mondtak,hogy az 1,6-os benzinmotor kevés a kasznihoz,és néha gyengécskének tűnik a 110 ló. Ezen kívű,állítólag drágábbak az alkatrészek, cserébe "nem kell szervízbe hordani,mint a sok NÉMET CSODÁT"... asszem népítéletes beszólás :)

Én végignéztem a szervízköltségek listáját egy márka szervizben (ami ugye nem sufnituning)és nem tünt elfogadhatatlanul drágának. Főleg úgy,ha a kötelező látogatásokon felül nem fogsz szervíz fele járni a Corollával.

Hát egyelőre kb ennyi. A Corolla kényelmes, igaz a tesztelő szövege,hogy"mintha az anyaméhben lennél".

Ami meg a német autók(ti. VW) hibátlanságát illeti... Mercedes egyik kisbuszáról írták: "Ha hitlernek ilyen autót gyártott volna a merci,lelöveti a fél gyárat. kopogó műanyagok, pár év utn zörög,lötyög"... na ebből mire következtessen az ember? Kolléga felesége brit Vauxhall forró drótnál fogadta a hívásokat pár évig. Azt mondta: soha az életbe ne vegyek Opelt(ami ugye sose kop el...egy fenét). És ez is német.Persze nem VW. Toyotáról rosszat nem hallasz szinte soha. Főnök a 20 éves Toyotáját nem cseréli le,mert megy mint egy svájci óra, van benne több mint félmilla km. Szóval nem tudom... olvasgass teszteket, és főleg Népítéletet meg autónavigátor.hu-n felhasználói véleményeket.

2011. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!