Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személygépkocsi szerzési...

Személygépkocsi szerzési támogatás lehetséges? Többi lent!

Figyelt kérdés

Tavaly megpróbáltuk megigényelni de visszautasították mert unokának nem lehet megigényelni ezt a támogatást..

Azt mondták hogy csak nevel,vagy örökbe fogadott gyerek igényelheti meg,de vér szerinti unoka nem,, Nevetséges!!! Sajnos anyukámnak nincs jogosítvány,pedig jó lenne egy autó,mert mamámnak súlyos betegségei vannak,pld:agyvérzése volt,a fél oldalra lebénult,látási problémái vannak.. stb.

Tehát csak én mint "unoka" tudnám szállítani a mamát kezelésekre!

Nos az a kérdésem hogy attól hogy az anyukámnak nincs jogosítványa,megigényelheti az autót?

De azt is olvastam hogy "önkéntes" is lehet aki vezetheti az autót!

Esetleg valami megoldás tudna mondani valaki, aki tisztába van ezzel a üggyel?



2014. okt. 18. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudtok valamit venni 2-500 000 Forint körül?

Azért ki lehet fogni tizenéves autókat is ennyiért. Jó nyilván nem Passatot meg a többi német ex-prémiumautót kell nézni, hanem mondjuk egy Skodat, Suzukit, Opelt, stb.

2014. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Kíváncsi lennék, mennyi unoka kapna így autót.... Ilyen a törvény. Esetleg ha ott kérdeznéd meg ahol mondták hogy unoka nem igényelhet?
2014. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Megkérdeztük,unoka nem! Csak nevelt/örökbe fogadott gyerek legyen! Tehát az hogy a gyerek igényelheti,jelen esetben az édesanyám!

Az első válaszadónak:

Jó lenne az a kis + pénz,és nem azért kell az autó mert kocsikázzak össze-vissza! Elég sokba kerül külön fizetni a szállítást a kórházba,vizsgálatokra! De gondolom ilyen problémád MÉG nincs!

2014. okt. 18. 22:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem is feltételezem hogy ezért akarsz kocsit!

De 300 000-fél millió körül már tudtok venni megbízható, egyben levő négykerekűt.

A német prémiumos példámat csak azért hoztam fel, mert sok embernél látom hogy inkább vesz egy lelakott-széthajtott német hulladékot mert szerinte az jó.

Astra-Swift-Fabia, ezek a legjobb autók ebben a kategóriában.

Sok sikert nektek!

2014. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én kérek elnézést! Kicsit túl ingerült voltam!

Mi is ilyen kategóriában gondolkodunk! Suzuki,Opel...stb

300 000Ft körül..

Ha már egyszer meglehetne igényelni,akkor jó lenne,és nem azért mert lenne egy autóm,hanem segíteni szeretnék a családomnak!

Mert ha úgy nézzük 300 000Ft-os autónak ott lesz 70 000Ft a papírmunka+átíratás..

Itt meg nem lehetséges a üzembentartói szerződés,meg nem is olyan jó az... Szerintem.

2014. okt. 20. 05:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Családtól nem tudnátok kérni?

Vagy esetleg anyukád úgy megigényelni hogy akkor te vezetnéd?

Esetleg valami gyűjtést szervezni, vagy az önkormányzattól méltányosságból támogatást kérni a felmerülő költségekre.

2014. okt. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát a családtagok eléggé,hogy mondjam "megvan a saját életük" a többi gyerek nem foglalkozik a édesanyával! (nagymamámmal)

Most azon vagyunk hogy vagy az édesanyám megigényli az autót,és én vezetném( nem tudom ez mennyire lehetséges)

vagy én mint "önkéntes" szerződéssel vállalnám a szállítást.

2014. okt. 20. 19:08
 8/11 anonim ***** válasza:
De ugye azt tudod, hogy önrésznek is kell lenni? Sőt, ha jól emlékszem, legalább 60%-nak.
2014. okt. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Így van!
2014. okt. 20. 22:02
 10/11 A kérdező kommentje:
Használt autó vásárlása esetén, annak vételárának a 60 %-a, maximum 600.000 Ft. Tehát 60%-át állják,40%-át én fizetem!
2014. okt. 25. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!