Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőr megbüntet, ha kerékpá...

A rendőr megbüntet, ha kerékpáron csak hátsó fék van, első pedig nincs?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Annak az esélye hogy ezt ellenőrizzék 0, innentől kezdve tökmindegy
2010. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ-nek nem felel meg, de - amint előttem is írták - nem fogja megnézni.
2010. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én egy kis falun mentem át egy olyan biciklivel amin egyáltalán nem volt fék és megállított egy rendőr csak figyelmeztetett.De még egyszer mondom egyáltalán nem volt fék rajta a lábammal fékeztem.:)
2010. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ha nem full részegen biciklizel az út közepén csúcsforgalom idején, akkor meg se fognak állítani :)
2010. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ok, köszi :)
2010. ápr. 19. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:
A rendőr nem, de egy váratlan helyzet igen: a hatásos lassítást (erre alkalmasnak kell lennie a féknek is) az első kerék ill. annak fékje tudja, a hátsóval sokkal hosszabb a fékút. Nem véletlen, hogy a legtöbb járgányon elöl sokkal komolyabb teljesítményű fék(ek) van(nak).
2010. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Beviz Elek ***** válasza:
80%

" az első kerék ill. annak fékje tudja, a hátsóval sokkal hosszabb a fékút."


Te bicikliztél életedben? Intenzív fékezés elsőfékkel?


1. Ha tapad az úton a gumi, tfordul az 1. keréken a bicili és esel egy nagyot.

2. Ha nem tapad, akkor kicsúszik és csúszol a földön.


Velem megtörtént már mind a kettő. Biciklivel minden hülyeségben benne vagyok. Aki tud biciklizni, az a 2 féket egyszerre használja, de a hátsót jobban mint az elsőt.

2010. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Igen, megbüntethet szabály szerint a rendőr, hiszen a KRESZ előír sok mindent a kerékpárra nézve (néhány példa):

- két, egymástól függetlenül működtethető, első és hátsó kereket fékező fékberendezés (hátsó lehet kontra is)

- legalább az első keréken legalább két darab fényvisszaverő prizma (macskaszem)

- elöl fehér vagy sárga LÁMPA (nem villogó), hátul pedig piros lámpa (a villogót is elfogadják, de szabály szerint lámpa kell)

- csengő (a duda sem szerepel a jogszabályokban, ergó elméletileg azt sem kellene elfogadnia a rendőrnek, mégis mindegyik elfogadja, sőt még jót is derül rajta, ha valami vicces figurád van rajta, vagy mókás a hangja :))


Szóval szabály szerint nem csak hogy joga van a rendőrnek megbüntetni, de kötelessége is. Azonban nagyon kicsi az esélye, hogy meg fogja nézni, van-e két féked. Sem a fixiseket nem büntetik meg, sem az első fékes szabadonfutó bmx-eseket, sem másokat ilyen indokkal.

2010. ápr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
40%

A 04-19 16:17-kor írott üzenethez hozzászólva pedig azt mondom, hogy aki tud bringázni, az eldönti, melyik féket mikor használja jobban. Egy lejtőn lefelé haladva nem érdemes nagyon sokat erőltetni az első féket, mert könnyen orra bukhatunk. Mégis az első fék nem hiába fontosabb a hátsónál.


Sokan a hátsót csak arra használják, hogy húzzák a csíkot vele, vagy hogy faroljanak. Ha viszont meg kell állni egy hirtelen eléd hajtott autó előtt, nehogy az oldalán legyél matrica, akkor hiába tartod a hátsó féket csúszáshatáron, neki fogsz menni nagy valószínűséggel. Az első féket nehezebb csúszás- és áteséshatáron megtartani, de érdemes kitanulni. Próbáljátok ki pl, hogy minél erősebben fékeztek az első kerékkel, annál kevésbé kell behúzni a hátsóféket, hogy az blokkoljon.


Véleményem szerint aki komolyabban is tud bringázni, az el tudja dönteni, melyik féket mennyire húzhatja be az adott kanyarban vagy egyenesben. Én az országútimmal nem fékezhetek olyan durván, mint a montimmal, főleg nem kanyarban. Kanyarban több hátsófék, és nagyon minimális elsőfék, egyenesben pedig minél több elsőfék, hozzá mérten kb feleannyi hátsófék. Ezzel az összetétellel még az országútikkal is nagyon hamar meg lehet állni, de azért csodákat nem kell várni :) Ha 40-50-nel megyünk, nem fogunk megállni 10-15 méteren belül...

2010. ápr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!