Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó akkumulátor töltő akarok...

Autó akkumulátor töltő akarok venni, valami jobb fajta kellene kb olyasmi ami nem nagyon nyírja az akksi élet tartakmat? Mennyibe tudok ilyen venni?

Figyelt kérdés
Valaki tudd ajánlani valami jó töltött?
2015. jan. 12. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen mindegy, milyet veszel, az automata töltők mind jók. Feltéve, hogy passzol az akksi teljesítményéhez!

Az akksikat NEM a töltők szokták kinyírni!

2015. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
100%
az automata töltő nem teszi tönkre az akksit,párezer Ft-ért kapsz újat bárhol.a gyártó ír ajánlást hogy milyen fajta és mekkora akksihoz ajánlja a töltőt,a választék bőséges.
2015. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók a lényegre tapintottak. bemész egy jobb boltba(itt a Homasita) és beruházol kb. hatezer pénzt..


ki sem kell venned az aksit, csak rácsippented a sarukra, aztán minden megy a maga útján. az enyém jelzi az akku állapotát is, jelzi a töltöttséget, és ha feltöltött, akkor lekapcsol..talán némi cspptöltés pár milliamperrel...


ezek már ki vannak találva.

2015. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondozásmentes akksihoz nem jók a párezres (4-6) kínai vackok. A töltés vége felé már nyomják akár 16,5 Volttal is, igaz kicsi áramerősséggel, de soha nem szabadna 14,4Voltnál nagyobb feszültséggel tölteni. A nyitott cellás akksik rövid ideig kibírják ezt a túlfeszültséget, de nagyon elkezd pezsegni a sav mivel 14,4V felett intenzív lesz a vízbontás (H + O)

A normális automata töltők 10E Ft felett kezdődnek, vagyis kb ott ahol az akksik is.

2015. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Néha lehet akciósan venni a Lidl/Aldi üzletekben 5e Ft körüli áron processzor vezérelt intelligens töltőt. Ez tökéletesen működik és mindenféle savas aksit lehet vele tölteni.
2015. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Lidlis töltő a tuti!!

4-5 ezer Ft körül van, ráadásul a használaton kívüli akkut is rendben tartja pl. téli leállásnál.

2015. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
* Az Aldis is jó természetesen!
2015. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Előre is köszi a válaszokat igen lidlis töltőnk van ha hiszitek ha nem 150ft ért vettünk nem hittük el hogy tényleg annyiba kerül és a kaszánál annyiért oda adták :D valami nagyon nagy akció volt néztem netten jóval drágább.car battery charger ulg 3.8 a1 ez a neve ezt ha beírjátok googleba tuti kidobja szerintetek evvel jól lehet akksit tölteni? Én egyébként szobában használom az akksit mert autó erősítőtvel zenélek és azért írtam hogy valami jófajta töltő kell mert ha mindig akksi töltővel töltőm nehogy meghaljon az akksi gyorsan, töltöttem az akksit kb 13.50voltot nem lépte túl kijelezte hogy full pár óra alatt mondom ilyen gyorsan néztem mennyi volt van az akkuba 12.80v kb ja és úgy kaptam az akku-t hogy elvileg rossz, de úgy hallottam hogy ha 12.70v van benne így alapból akkor nem rossz.Mindenkinek megy a zöld pacsi!
2015. jan. 12. 23:34
 9/9 dirtboy ***** válasza:

az jó lesz,egyébként annak az akunak édes mindegy hogy microprocis vagy milyen a töltő mert így hogy naturba használod az akut így nagyon hamar kifogod nyírni,nem éppen a töltőn múlik nálad az élet tartam.

sosem értettem egyébként ezt a logikát hogy autós erősítő be a házba aztán valami kókányolás hogy működjön is és képesek a kókányolásra még pénzt is költeni teszem azt pc tápokat akukat vesznek holott sokkal jobb szobai cucc ki jönne már annyi pénzből.

a zene sem lesz így valami szuper mert még ha van egy fullra töltött nagyon jó állapotú 70Ah akud és átlagban az autós erőd kivesz belőle 30Aert akkor 2,5óra alatt be is tejtette a feszültséget 10,5Voltra ahol már igen csak gond van,de már 12Volt alatt sem nagyon tud az erő jól dolgozni,és ez még csak 30Anál van ami nagyon elég kevéske, szóval én tényleg abszolút nem értem hogy mi értelme van ennek.

autóban is ha rendesen zenélnek akkor azért be indítják a motort hogy a generátor töltse az akut,tehát támogatva van,valamint az erősítők is nagyobb teljesítményre képesek 13,8-14,4Volton és ugyebár beindított motornál annyi van,erősítő teljesítményeket is 13,8Volton szokták mérni.

na mindegy te tudod,az aku töltő az nagyon jó vétel volt annyiért.

2015. jan. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!