Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Generátor hiba lehet? Mi...

Generátor hiba lehet? Mi lehet a baja a kocsimnak?

Figyelt kérdés
Egy 1999 es Rover 200as kocsim van!Ma elindultam otthonról mentem vele kb 10kmert ,megálltam majd újra elakartam indulni haza,de már nem indult be! Hozzáteszem amíg megtettem azt a 10-kmert addig az akksi jel világított folyamatosan,és nem aludt el indítás után!a műszerfal világítás nagyon gyenge volt ,meg a fényszóró sem igazán világított.Mi lehet a baj? egy barátomnak szóltam,bebikáztuk elindult aztán leállítottam hogy újra beindul e ,hát nem.Majd nagy nehezen újra beindult de megkellett állnom tankolni és ott már csak kerreg és nem indul el.a benzinkúton hagytam holnapig a kocsit!megállt egy kamionos segíteni,szerinte a generátor.ja kihagytam miközben mentünk a kútig a sebességem 0ra is leesett össze vissza villogott minden a műszerfalon!Mennyi lehet a költsége ha bontóba vennék alkatrészt? egyáltalán mit vegyek? ha tudtok valamit köszi!!
2015. márc. 3. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Lemerült az akksi a leírás alapján de annak oka van ami tényleg az lehet hogy nem tölt a generátor. Meg kell javítani a generátort ha az a baj. Remélhetőleg ha felújítják a generátort megoldódik. Bontott alkatrész nem biztos hogy megoldást jelent, általában ebben az esetben nem. Hibalehetőség még a testkábel rögzítési pontjának rozsdásodása.
2015. márc. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

Van még ékszíj azon a generátoron? :)

De valószínűleg tényleg generátor hiba, a csúszógyűrűk vagy a feszültség-szabályozó szállt el. Kb. annyiért felújítják, mint amennyiért kapsz egy zsákbamacska értékű bontottat.

Azért a fent említett triviális ékszíjszakadás hiba meg a generátor, akkumulátor testkábel kontaktja is ellenőrizendő.

2015. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!