Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ebben az esetben a teendő?

Mi ebben az esetben a teendő?

Figyelt kérdés
2006-ban vettem az autót két éves korában, véletlen megtaláltam a kocsiban a szervízkönyvet, így kiderült h nem valós km van benne. Az autó állapota nem utalt a valós km állásra. Megvettem a kocsit, de hamarosan el akarom adni. Mit mondjak a következő tulajdonosnak?

2015. márc. 28. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont ezt.
2015. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem tudom pontosan h mennyit tekertek vissza, bebizonyítani se tudom. Ha meg csak azt mondom, h volt visszatekerve, akkor meg azt fogja hinni h tuti rengeteg km van benne... Amióta én vezetem, azóta viszont tényleg nagyon keveset futott.
2015. márc. 28. 13:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennyi év (9?) elteltével annak már kicsi a jelentősége, hogy anno tekertek a kilométer órán, 2 év alatt lecsalhattak néhány tízest, ami egy 11 éves autónál már jelentéktelen lehet.

Az új tulajdonost elsősorban az autó valós állapota érdekli - arról szeretnél vele őszintén beszélni, vagy sem?

Mikor és milyen kopó alkatrészek lettek cserélve, volt-e meghibásodás, és milyen kiadásokkal kell számolni a közeljövőben - ezekről nem sok eladó beszél nyíltan.

Azt meg lehet említeni, hogy 2 éves korában vásároltad, s kiderült, hogy volt visszatekerve az óra, de az elmúlt 9 évben te szervizeltetted a járgányt.

2015. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd, kérdező, ha én autót veszek, alapvetően két dolog érdekel: milyen állapotú az autó, és a pofámba hazudik-e az eladó.


Ha azt mondod, amit itt leírtál, megértem, hogy fogalmad sincs az autó előéletéről, és az állapot, illetve az általad elmondottak alapján fogok dönteni.


Ha a képembe hazudsz és én kiszúrom, onnantól egy szavadat sem hiszem el, mert aki egyszer hazudik, az többször is hazudik. Ugrott az üzlet.

2015. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ne add neki a szervizkönyvet. szerintem.


tudtommal itthon az emberek többségét nagyon is érdekli a km óra állás, nem érdekli őket, hogy a kocsi jó vagy rossz állapotú, ha sok van benne, akkor nem viszik, de ha egy 30 éves autóban van 100e, akkor azonnal ugranak érte, mert milyen jó üzlet.


Persze illene tudni, hogy MO-n a kocsik 99%-a tekert, sajnos.

2015. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Természetesen őszinte akarok lenni a vásárlóval, csak nem akarom h rögtön rám csapja az ajtót, ha meghallja h csak 160ezret futott.
2015. márc. 28. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Én akkor csapom rád az ajtót (meg talán mást is), ha azt mondod, csak x km van benne, de ránézek és látom, hogy legalább háromszor annyi.


Mocskosul rühellem ugyanis, ha hülyének néznek.

2015. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ekkorra suttyó nem tudnék lenni. 2 éves kora óta arany élete van a kocsinak és nincs széthajtva. Tudom h rengeteg esetben próbálnak átverni. Nagyon szeretem a kocsit, csak sajnos feleslegessé vált.
2015. márc. 28. 14:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor mi a kérdés? Elmondod, amit tudsz, a vevő pedig dönt.


Lehet, hogy sok idióta van, aki elhiszi, hogy egy tíz éves autóban összesen tizenkétezer kilométer van, de az értelmesebbje tudja, hogy egy átlagos autó évente fut ennyit. Minimum.

2015. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!