Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Iyen esetben mi a teendő?...

Iyen esetben mi a teendő? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Az autó finanszírozott volt, de kifizettem egyben a fennmaradó részt. A banktól kaptam egy dokut (15 napig érvényes) amivel az okmányirodába kell mennem, hogy a bank lemond a tulajdonjogáróé és nevemre írják a kocsit, mert ugye eddig csak üzembentartó voltam. Viszont a kocsi eladásra kerül. Most erre a kis időre fizessek 12.000 Ft-ot, (forgalmi, törzskönyv) hogy a nevemen legyen az autó? Vagy hagyjam, és majd ha jön vevő akkor egyből az ő nevére írjuk?
2014. máj. 13. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Az új tulajdonosnak kell majd odaadnod azt az igazolást, amit küldött a bank, hogy az autó már átírható, és majd ő fogja a saját nevére íratni az okmányirodában.
2014. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az nem gond, hogy a doku amit a bank adott, csak 15 napig érvényes? Azt mondták 15 napon belül kell rendezni. De ha addig nem jön vevő?
2014. máj. 13. 08:49
 3/7 anonim ***** válasza:

De az gond lehet. Nekünk már megvolt a vevő, amikor kifizettük a hitelt. De egyébként sem láttam az igazoláson semmilyen határidőt.

Ha nektek van határidő, akkor sajnos el kell intézned, mert lehet, hogy csak hónapok múlva találsz vevőt.

2014. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy gond lenne a határidő.Gondolj bele, mi történne, ha nem írnád át határidőig? Elbuknád az autót? Nem hiszem.

Szerintem hívd fel a bankot, és mondd el nekik ugyanezt, amit itt.

2014. máj. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem történik meg az átírás 15 napon belül akkor 10000-30000 forint közötti bírságot kaphatsz. És addig nem tudod eladni az autót.
2014. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jajj de örülök neki... kidobok 12.000 Ft-ot :/ elég sz*r helyzet ez...
2014. máj. 13. 13:43
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Majd ennyivel többet kérsz az autóért :D
2014. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!