Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom büntetlenül...

Hogyan tudom büntetlenül kipróbálni, hogy mire képes a kocsim?

Figyelt kérdés
A maximumot kiautózni egy átlagos kocsiból is közúton felelőtlenség és súlyosan életveszélyes és szigorúan tilos. Milyen lehetőségek vannak hol, és mennyibe kerülnek ezek?
2015. márc. 28. 20:39
 1/9 A kérdező kommentje:
A maximum persze az önmagamhoz mért maximum, mert a kb. valódi maximumot kiautózni egy átlagos kocsiból is csak egy hivatásos versenypilóta lenne képes kihozni.
2015. márc. 28. 20:47
 2/9 anonim ***** válasza:

magánút a tulaj engedélyével vagy legal gyorsulási versenyek.


Ha kanyargós pályára gondolsz ott már nem csak a autód képességei mérettetnek meg.

2015. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg egy kevésbé forgalmas úton késő délután? :D De tényleg ne legyen forgalom vagy elenyésző, mert másokat is veszélyeztethetsz. :D Magán utat keresgélni, szerintem bonyodalmas. Tuti van a környezetedben egy olyan út, ahol kevesen járnak. Na ott. Bár ha tényleg a maxot akarod ami akár 200 környéki tempó is lehet akkor ezt nem ajánlom. Én csak egy kis "odalépekre, kihúzatomra" értettem a kis forgalmú utakat. Ilyen esetben menj egy teljesen elzárt részre. pl. ahol gyorsulási versenyeket szoktak rendezni régebbi leszállópályák stb. :D
2015. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván egy kocsi maximumához hozzátartoznak a kanyarodási képességek.
2015. márc. 28. 21:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Nálam a közút elvből ki van zárva mert közúton alapból nyugisan és biztonságosan közlekedek, mert hiába üres az út, nagy sebességnél bármi baj lehet és közúton másokra jobban vigyázok mint magamra.
2015. márc. 28. 21:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak Magyarországon versenypályák, ezeken pedig vannak nyílt napok. Befizetsz egy ilyenre, ott pedig kipróbálhatod, mit tud az autó egyenesben (ez nem nagy ügy, nyomod a gázt, azt' jóvan), féktávon (ez már érdekesebb) és kanyarban (ez talán a legjobb az egészben). Fejből csak egy ár ugrik be: az április végi TC pályanapra 11.000 Ft a beugró egy autóra, de mondjuk ott mentőcsapat, gumiszerviz és pár egyéb apróság is, tehát nem a teljesen fapados kategória (bár ugye kinek mit jelent a fapad).
2015. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"kanyarodási képességek"


hááát itt már nem csak az autót teszed próbára.

2015. márc. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan neked egy csont egyenes pálya kellene.


Ilyenre a kisebb repülőterek alkalmasak.

Totalcaros emberkék is ilyen helyen szoktak teszteket végezni, más kérdés, hogy magánembernek erre hogy lenne lehetősége.


[link]

2015. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hungaroringen is vannak ilyen napok, amikor ráengedik a félőrülteket a pályára. Valaki egy céges transporterrel küldte.
2015. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!