Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már olyan aki az elsősegé...

Volt már olyan aki az elsősegély vizsgabiztost lefizette?

Figyelt kérdés

Mennyire szokták komolyan venni ezt a vizsgát a vizsgabiztosok?

Stabil oldalfektetés kötelező. Meg az újraélesztés is kötelező. Ezen felül húzok egy tételt aztán azt megválaszolgatom.

Mostan ez kit hogy érint?


2015. máj. 10. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
van ahol komolyabbak, van ahol kevésbé, de szerintem az elsősegély pont az amit mindenki meg tud tanulni, ha akar.
2015. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Akit ott meghúznak,azmár tényleg agyilag zokni.

-Vagy festi magát XD

2015. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokott durva lenni, józan paraszti ésszel át lehet menni. Viszont, ha belekérdeznek egy kérdéssel - akkor lehet elvérzel.

Mindenesetre a KRESZ és a gyakorlati vizsgánál könnyebb szokott lenni.


Nálunk nem is volt kötelező a stabil oldalfekvés - aki jól tudta az anyagot még az újraélesztést sem kérték.

2015. máj. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Hippokrateszi esküdt tettek le a Magyar Vörös Keresztesek, akiknél vizsgázni lehet elsősegély nyújtásból. Ebbe benne foglaltak erősen kizárják annak a lehetőségét, hogy korrupt vizsgát tehess.


Amit kérnek egy vizsgán:

- Újraélesztés és/vagy stabil oldal fekvés (ha béna vagy mindkettő)

- 2 szóbeli tétel, ahol fontos az Ok/Tünet/Ellátás

- Rautech műfogás és/vagy Heimlich féle hasi prés (ha béna vagy mindkettő, hogy tudj menteni magadon)

- egy kötözés féle


Ami jó, hogy a vizsgázókon kell bemutatni ezek egy részét és ők segíteni fognak apróbb mozdulatokkal.


Ha akarsz extra anyagot (ami persze csak kiegészítés) ajánlom ezt: [link] Ezen fenn vannak, hogy mikre kell különösen figyelni!

További gyakorlásra jó videók: https://www.youtube.com/watch?v=PEP-od-DliE&list=PLa3kXW4zAi..


Másnak az élete múlik ezen és törvényi kötelezettséged ezt megtanulni. Nem olyan nehéz. 8-10 óra tanulással elsajátítható.

2015. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha nem sikerül a vizsga, érdemes picit rátanulni, vagy segítséget kérni. Új vizsga csekk és mehet a következő. Nincs limitálva, hányszor próbálkozhatsz. Nem tudok olyanról, akinek legfeljebb harmadszorra ne lett volna meg.


Számomra a kresz sokkal könnyebb volt, mint a eü. Főleg azért, mert az oktató és a vizsgáztató más nézőponton volt bizonyos témában...

2015. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Érdeklődd meg korábbi vizsgázóktól, hogy az általad választott iskolában milyen az eü. tanfolyam és vizsga.Én internetes tanfolyamon vizsgáztam Kreszből, az eü. tanf. egy szombati napon 8-14ó között lezajlott, kitűnő előadóval. A vizsgát rá 10 napra egy esti időpontra szervezték, uszkve 5 perc jutott 3-3 vizsgázóra, mindenki megcsinálta a stabil fektetést, és kapott egy gyakorlati kérdést vérzésről, rosszullétről, stb. Majdnem mindenki átment, tényleg csak az nem, aki negyed 9kor lelépett a tanfolyamról és még könyvet se vett, bele se nézett. Aki végigülte a tanfolyamot, az simán levizsgázott. Nem kérdeztek apró részleteket, hanem csak a gyakorlati lényeget. Mentős volt, aki viszgáztatott, és meg is mondta, hogy az elsősegélynyujtás a lényeg illetve a helyzetfelismerés, a többi már a mentős dolga, hogyha baj van, és eszerint kérdezgetett. Véleményem szerint egyébként kifejezetten hasznos megtanulni ezeket az alapdolgokat mindenkinek. Én rendkivül korrektnek tartottam a tanfolyamot és vizsgát is, és nagyon időtakarékos módon megoldották.
2015. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hétfőn volt a vizsgám. Gond nélkül átmentem. Tudtam mindent.

2015. máj. 15. 05:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Grat!
2015. máj. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!