Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érezzem magam...

Zsiroka kérdése:

Szerintetek érezzem magam rosszul vagy örüljek hogy túl vagyok rajta?

Figyelt kérdés

Ma vizsgáztam forgalomban második vizsga volt.Az elsőnél kérdezte az oktatóm hogy megtámogassuk-e a vizsgát,mondtam hogy szó sem lehet róla.Borzasztó volt a parkolásom,el is hasaltam,jogosan.

Ma fura volt már az elején az egész,mintha üres lett volna a vizsgaútvonalról szóló lap,de azt hittem rosszul látom.Az oktatóm tök sok mindent segített,mármint hogy úgy mondta mint gyakorlás közben hogy mit csináljak.Mikor vége volt és kiszállt a biztos akkor mondta az oktatóm hogy hát ő megegyezett a vizsgabiztossal míg én körbejártam a kocsit.Becsapva érzem magam egész nap pocsékul voltam.Az egy ami vígasztal hogy azt mondta az oktatóm aki soha nem dicsért,hogy az autót majdnem hibátlanul kezelem,csak vizsgázni nem tudok.Szégyellem a dolgot,mikor nem is nekem kéne,írjatok valami véleményt kérlek.Senki nem érti miért nem ugrok ki a bőrömből hogy meg lett végre,persze csak a férjemnek mondtam el.Köszönöm a normális válaszokat.



2015. jún. 4. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Erre nem nagyon lehet normális választ adni. Még egy vezetni nem tudó, de pénzért levizsgázott mazsola az úton. Sajnos ilyen országbna élünk. Örülj neki, hogy megvan, váltsd ki a jogsit aztán gyakorolj a férjeddel.
2015. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nincs mit szégyellni, a világ ilyen!

Tessék örülni!

Holnapra megnyugszol, és jóízű sztoriként fogod mesélni a baráti körnek. Nagymamaként, félmillió kilométerrel később meg egyenesen kellemes emlék lesz.


Nem te vagy az egyedüli vizsgázó, akivel madarat lehetne fogatni, miközben kételyei vannak.

Mond a férjednek, hogy szedje elő a dugi piát, aztán irány a sárga föld...


Gratulálok egyébként.

2015. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De ki fizette le a vizsgabiztost? Az oktatód saját zsebből?
2015. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen és utána elkérte mikor hazaértünk.
2015. jún. 4. 21:24
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy bevett trükk az oktatóktól. Vizsga végén - ha átment a tanuló - azt kamázza, hogy ő lefizette a VB-t és tartja a markát. Pedig nagy valószínűséggel semmit sem csinált.


A másik ősöreg trükk, hogy vizsga előtt elkéri a kenőpénzt, nem adja oda a VB_nek aztán ha sikerül a vizsga azt mondja odaadta, ha nem sikerül azt mondja nem fogadta el...


Remélem nem fizettél neki egy petákot sem. Ha nem fizettél biztos lehetsz benne, hogy senki nem kent meg senkit. Ha fizettél akkor is nagy rá az esély, hogy nem...

2015. jún. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Látod olyan jóhiszemű vagyok ez eszembe sem jutott.Igazából annyira normális oktató ahhoz képest amiket olvasok,sosem volt semmi magánéleti tekergés,mindig pontosan jöttünk mentünk,volt hogy egy órával többet vezettem nem kérte el.Nem feltételezném ezt róla.De a mai világban ki tudja.Persze túl leszek rajta,csak jól esett kiírni magamból,köszönöm nektek.
2015. jún. 4. 22:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam, igez első vizsgán. Egyáltalán nem éreztem az autót, nem ment a vezetés, én vagy 5x éreztem azt, hogy most kellene félreállni, helyet cserélni.

Amikor közölte a vizsgabiztos, hogy sikerült, el sem hittem, fel sem fogtam. Ez? Nekem? Nemár!


Amikor kezembe kaptam a jogsit, félve vezettem, és látszott is, nem is ment a vezetés. Végül még egyszer meg kellett keresnem az oktatómat, aki végül helyretette a dolgokat mind a fejemben, mind a saját kocsimban :) Addig egy cseppet sem örültem, hogy megvan a jogsi. Azóta már élvezem, ha a volánnál ülhetek.

Mondjuk amikor rákérdeztem a vizsgára, még azért odaszúrta, hogy miért nem örülök neki? Megkaptam a bizalmat...

Ja, csak nem mertem ezzel a bizalommal forgalomba menni.


Talán annyival előrébb vagyok, hogy nálam szóba sem került a pénz-dolog. igaz, plusz órákban hagytam nála bőven eleget, de fel sem merült a vizsgával kapcsolatban, hogy fizetnem kellene. Szerinte felkészült voltam, csak ideges...

2015. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan, aki egyben megvette a vizsgát. Kifizetett előre annyit, hogy meg volt az útvonat, a feladat, és ha hibázott, akkor az is simán csak "benne volt az árban".


Ilyen ez a rendszer, a vizsgabiztosok között (természetesen tisztelet a kivételnek) nagyon sok a nagyképű paraszt, aki elhiszi, hogy ő élet, és halál ura, veri a mellét arra, hogy mekkora felelősséggel jár ez a szakma, és közben csak simán korrupt.


Rengetegen vannak kint akik pénzért vettek jogosítványt, és biztosan ezerszer rosszabb sofőrök nálad, viszont büszkék rá, hogy "tudnak" vezetni.


Az, hogy bánt a dolog azt jelenti, hogy van lelkiismereted. A legjobb amit tehetsz, az szerintem az, hogy gyakorolsz, és amikor úgy érzed, hogy magadnak megadnád a vizsgát akkor kezdesz el önállóan vezetni. Most már legalább nem függ a sorsod az éppen aktuális vizsgabiztos éppen aktuális hangulatától.


(Csak mellesleg, és háromszor buktam meg. Az első bukta után minden alkalommal felajánlották a megkenés lehetőségét, tarifával együtt. X ezer forintért választhatok útvonalat Y ezerért nem húz be pár hibapontot...stb. Egyszer sem éltem vele, mert inkább szenvedjek meg 4! alkalommal a vizsgával (2 nyáron át dolgoztam ki az árát) mint hogy egyszer megszerezzem jogtalanul. Valakiben van erre gerinc valakiben nincs.)

2015. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 vidrush válasza:
100%

Ki hogy éli meg,nálam az oktató nem engedte egyszersem hogy fizessek,és már 2 bukott vizsgám van(1 féktávon belüli sárga+rontott parkolás).709KM után az oktató miatt iskolát váltok mert csak a + pénzre ment.

Én örültem volna ha fizethetek mert így egy vagyon amit le huznak az emberről...

Ha végig segített akkor tuti fizetett mivel vizsga közben az oktató csak veszély esetén avatkozhat be,addig csak annyit mondhat jobbra vagy balra!

Ha biztos vagy magadba akkor irány a forgalom,ha nem akkor gyakorolgas még a friss jógsival,de őrülj hogy igy alakult.Igazi rutint úgy is saját autóval szerzel!

2015. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!