Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajtónyitó távirányító hol...

Ajtónyitó távirányító hol működik, hol nem. Vajon hol lehet a gond?

Figyelt kérdés

Renault laguna 2000-es évjárat.

A távirányító teljesen rendszertelenül működik. Van, hogy beülök, megyek pár km-t és amikor bezárnám, nem reagál. Van, hogy próbálkozok vele és egyszer csak hopp, megy.


Közben van, hogy 10 méterről is kinyitja/bezárja, zsinórban többször is. Az elemeket megmértem ,rendben vannak.


A zárral sincs szerintem gond, mert a belső zárral működik a központi zár. Tehát ilyenkor be kell ülnöm a kocsiba és bentről lezárni. (vezető oldali ajtó ha nyitva, akkor nem hajlandó rá, de gondolom ez direkt)


Tehát én arra jutottam, hogy vagy a távirányító, vagy a vevő.

Van valami tipp arra, hogyan lehetne ezt ellenőrizni, kipróbálni vagy csak szakszerviz tud rá magyarázatot már?



2015. jún. 23. 21:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, hogy a piros led villog ha nyomom a gombot. A cucc amúgy nem infra működésű.
2015. jún. 23. 21:27
 2/15 anonim ***** válasza:

Nyitott ajtó érzékelők is lehetnek bűnösek.

A vevő antennája bizonyos irányból árnyékolt.

Vagy csak új elem kell.

2015. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

mint fent is írtam, az elemek rendben vannak, a led is villog és sokszor 10 méteres távolságból is működik, illetve sokszor ugyanazon a helyen ugyanabból a helyzetből van, hogy megy, van, hogy nem. És a környezet is ugyanaz, tehát nem valószínű, hogy valami bezavar a jelekbe.


Illetve ahogy írtam, a benti gombbal működik, csak a távirányítóval nem.

(ennél a típusnál bent van egy gomb amivel bezár mindent, a vicc, hogy az anyósoldali ajtót nem tudom bezárni ha nincs aksi, mert ott csak a gombbal megy amihez kell az áram. Nincs rajta zárópöcök se, és nincs kívül kulcs se, ezt valami idióta találhatta ki.)

2015. jún. 23. 21:34
 4/15 anonim ***** válasza:

a legtöbb gyártmánynál ez előfordul sajnos, a mikrokapcsolók meghalnak


pár forintból cserélhető, egy kis forrasztás és kész

2015. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Nyitott ajtó érzékelők is lehetnek bűnösek."


A Renault nyitott ajtónál is lezár, csak nem villannak fel az indexek olyankor, így jelzi a hibát.


Cseréld/cseréltesd ki a távirányítóban a kapcsolót.


Bár azt furcsállom, hogy nem infrás, mert 2000-ben még az I-es Lagunák voltak, azokban meg én csak infrás kulcsot láttam.

2015. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bár az igaz, hogy az infrás kulcs sose működik 10 méterről.
2015. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A led villog amikor nyomom a gombot, szerintem ez azt jelenti, hogy a kapcsoló rendben van nem?


Egy bontós szavajárását használva ez a széria egy "ráncfelvarrás" volt.

Tutira nem infrás, nincs is rajta infra led, de érdekességképp megnéztem telefonnal is kamerával és nem villog semmi rajta, illetve működik (ha épp olyan kedve van) zsebből is.

2015. jún. 23. 22:49
 8/15 A kérdező kommentje:

tehát nem villog semmi infroa cucc rajta, mielőtt valaki beleköt, hogy iért írtam korébban, hogy vilog rajta a led :)


Tehát egy piros led villog rajta amikor nyomom a gombot, infra nincs benne.

2015. jún. 23. 22:52
 9/15 anonim ***** válasza:
mennyit mértél az elemeken?
2015. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

2 gomb elem van benne. 3V-osok.

Egyiknél kereken 3V-ot (oké néha ugrott +-0.01V-ot)

A másiknál olyan 2.99V-ot, tehát szinte tökéletes.

2015. jún. 23. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!