Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajtónyitó távirányító hol...

Ajtónyitó távirányító hol működik, hol nem. Vajon hol lehet a gond?

Figyelt kérdés

Renault laguna 2000-es évjárat.

A távirányító teljesen rendszertelenül működik. Van, hogy beülök, megyek pár km-t és amikor bezárnám, nem reagál. Van, hogy próbálkozok vele és egyszer csak hopp, megy.


Közben van, hogy 10 méterről is kinyitja/bezárja, zsinórban többször is. Az elemeket megmértem ,rendben vannak.


A zárral sincs szerintem gond, mert a belső zárral működik a központi zár. Tehát ilyenkor be kell ülnöm a kocsiba és bentről lezárni. (vezető oldali ajtó ha nyitva, akkor nem hajlandó rá, de gondolom ez direkt)


Tehát én arra jutottam, hogy vagy a távirányító, vagy a vevő.

Van valami tipp arra, hogyan lehetne ezt ellenőrizni, kipróbálni vagy csak szakszerviz tud rá magyarázatot már?



2015. jún. 23. 21:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ok,3Voltnál többnek kellene lennie szerintem egy új elemben,enyém már csak közelről érzkél nekem szintén 3V van benne,de szerintem többnek kellene lennie,szóval én cserélni fogom.
2015. jún. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ezen ne múljon, szerzek hamarosan elemet és kipróbálom.
2015. jún. 24. 12:33
 13/15 A kérdező kommentje:

Nah, eltűntem rendesen.

Szóval nagyon vicces, de tényleg az elem volt a gond.

Úgy néz ki nagyon érzékeny a feszültségre a távirányító.


Ugyanis találtam új elemelt, ugyanolyat mint ami benne volt. Valóban több mint 3V a feszültsége.

Azonnal ki is cseréltem mindkettőt. Nem működött, csak egyet villant mindig a led, de a kocsit nem nyitotta és újraprogramozni se engedte.


Gondolkodtam, és visszatettem az egyik régi elemet bele. Így csökkent a feszültség, de még mindig 3V felett van pár tizeddel. Így működik.


Úgy néz ki eléggé be van lőve, mi a jó neki, érzékeny az elektronika nagyon.


Azóta rendesen megy.

2015. júl. 13. 09:39
 14/15 anonim ***** válasza:

hát én azt tudom elképzelni,hogy rossz az elem és nyugalmi helyzetben lehet hogy mérsz az elemen 3V-ot de mikor használod,tehát terhelés alatt van az elem akkor nagyon leesik a feszültsége,míg egy jó elemnek nem.

Azért írtam mert nekem is cserés lesz az elem :) Nekem is csak közelről működik és volt rá példa hogy nem nyitotta. Még mindig nem vettem elemet... :D

Nem találok sehol sem normális áron jó elemet.Te hol vetted és mennyiért? Milyen fajtájú az elem?

2015. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

CR2016-os kellett bele, innen szereztem:

[link]


Valóban az még lehet, hogy leesik a feszkó benne, majd kimérem érdekességképp. De az tényleg szintén vicces, hogy a kettő jó elem túl sok neki.

2015. júl. 13. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!