Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 11-12-es óránál tartok, és...

11-12-es óránál tartok, és nagyon béna vagyok. Ilyenkor még ez normális? Annyira szr-nak érzem magam ;/

Figyelt kérdés
ma vezettem le két órát (11,12), és valamiért annyira bénának érzem magam.. meg hullámvölgyek vannak, valamikor jól megy, valamikor iszonyatosan bénázok, és kapkodok.. nem igazán megy még ez az "egyszerre 15 dologra figyelj" rész.. egy pl: körforgalom, miközben kanyarodok, közben figyeljem a többieket, közben váltsak.. ma az oktatóm húzta vissza a kormányt, mert majdnem bementem a gazosba, annyira rámásztam a körforgalomra... szétszórtnak érzem magam, és ügyetlennek.. az oktatóm azt mondja, hogy messze a vége, és ha olyan van, akkor pluszóra (család ismerőse, és nem a pénzre hajt, tényleg az a fajta oktató, aki akkor vetet veled órákat, ha tényleg kell), és ne keseredjek el az elején.. és a családom is mindig ezzel jön, hogy még kezdő vagyok, nagyon az elején, lesz ez jobb is stb, de én mindig olyan csalódott vagyok.. leginkább magamtól, mert régi álmom volt egy jogsi, és most, hogy folyamatban van, a saját bénaságomtól megy el a kedvem az egésztől.... :(
2015. júl. 29. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet mindenki profi elsőre, gyakorolni kell.


Körforgalomnál állandó sebességet tarts, és akkor nem kell váltanod. Akkor már könnyebb figyelni a többiekre.

2015. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még a kötelező óráknak is alig csak a harmadát csináltad meg, és a tanulók nagyrészének simán szüksége van 35-40 órára. Szóval ne aggódj, menni fog előbb vagy utóbb. :)
2015. júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ember nem a tanórák alatt tanul meg vezetni, és ez idő alatt számtalan probléma adódik és még fog is. Embere válogatja, hogy ki hogyan éli meg a kudarcokat.
2015. júl. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 veterán vas ***** válasza:
73%

"..régi álmom egy jogsi.."

Az álmok azért vannak, hogy megvalósítsuk. :)


Ne aggódj, 10 óra után senki sem lehet zseniális pilóta, és nem kell hinni azokat a legendákat, hogy "odamentem és mindent elsőre vérprofin teljesítettem".

Fog az menni, csak légy türelmes és kitartó.

2015. júl. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha maga az autó kezelése jól megy, akkor egészen jól állsz. Nem gond ha a forgalomra még nem tudsz figyelni, ezért van az oktató, csak gyakorolni kell.
2015. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Régen, akikor még rutinvizsga is volt, még közútra sem mentetek volna ki ennyi órával.

Ehhez képest mostanság már közúton kezdi a tanítást nagyon sok oktató, s nincs is ezzel gond, másféleképpen építik fel a tanulókat.

Ebből kifolyólag vannak sok tanulónál olyan érzések, hogy ő mennyire béna, nem megy a vezetés, pedig csak annyi a történet, hogy kóstolót kap azokból a gyakorlatokból is, amit még nem tud tökéletesen megoldani, de az oktató mutatja, hogy majd addig kell eljutni... 20 óra után jobban fog menni, 30 után annál is jobban, s ha szükséges 40-50 órát is vezetni kell a vizsgáig (ez ellen szokás tiltakozni, aztán következik a sírás a bukás miatt)

Az is természetes, hogy a tanuló teljesítménye hullámzó, vannak jó és rossz napjai, de a hibákból is tanulni fog

2015. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok, köszönöm a sok sok választ! :)

Igen, az autó kezelése megy, csak valóban, a forgalommal vannak gondok, hogy nem tudok még ezer felé figyelni, közben persze néha találkozok a bunkókkal, akik láthatatlannak néznek (Ma konkrétan kikanyarodott elém egy kocsi, mintha ott sem lettem volna..)

Szóval igen, szokni kell, de eléggé elkeserít, hogy bénázok... De igyekszem odatenni magam.. Hisz tényleg, szinte mindenki így kezdte.. :)) :/

2015. júl. 29. 20:16
 8/10 anonim válasza:
Nekem vagy 80 órát kellett vennem, mire elértem azt a szintet, hogy ne fulladjak le, és ne legyek közveszélyes másokra nézve. :D Ez csak a te javadat szolgálja, szóval nyugi, nem kell idegeskedni.
2015. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

11-12. óra volt az első alkalom, amikor csak városi forgalomban voltam. Ahányszor megálltunk, remegtem és bőghetnékem volt. Alig 30cal mentem, és a kormányt szinte végig fogta az oktató.


szóval nyugi, nem vagy rosszabb, mint a többi kezdő :) és tényleg létezik pótóra is a világon ;)

2015. júl. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok... úgy 20. óra táján éreztem azt, hogy már nagyjából tudom kezelni a kocsit (az oktató még 60 óránál sem érezte így :)), akkor kezdte rámhagyni az oktató a forgalom figyelését is.

Előtte mindig szólt mindenért előre. gyalog, tábla, sávváltás, kikerülés... aztán ezeket szépen lassan elkezdte rám hagyni, hogy magamtól próbáljam meg észrevenni...


én lassan tanultam, sok pótórával és nem érzem, hogy a pénzre hajtott volna. a cél az volt, hogy ÉN érezzem magam biztonságban, miközben vezetek... modnjuk kicsit megkésve jött az érzés, mert még a saját kocsimmal is majrértam egy darabig... aztán azt is rendbe tette :)

2015. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!