Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy a francia...

Miért van az, hogy a francia és olasz autók mindig lassabban mennek mint 50 és 90?

Figyelt kérdés
2015. júl. 30. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Mert többet csal felfelé a km órájuk.


Amúgy nem mind megy lassabban, sofőrje válogatja, a nagypapi a VW Pólóval is konstans 70-nel megy mindenhol...

2015. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerűen ennyivel többet mutat az órájuk. Én mondjuk ilyesmit nem a francia és olasz autókon vettem észre, hanem a Suzukikon, én általában azokat szoktam lassabban közlekedve látni.
2015. júl. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Dehogyis mutat többet az órájuk.

Általában olyan emberek veszik, akik nyugisan vezetnek. A németautós sofőrök szeretnek jobban haladni, általában pretenciósabbak is (németautóm van nekem is).

2015. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

"Dehogyis mutat többet az órájuk"


Dehonnem! Az enyém simán 8 km/h-val többet mutat, mint amennyit az ECU szerint megy az autó, de ezt igazolta a GPS is.

2015. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
nekem téli gumival valós értéket mutat nyárival meg nem pedig német kocsi
2015. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Akkor egy Renault-val lehet óra szerint 70-el is menni faluban és akkor sincs bünti?? (ez valóságban ugye 62 km/h, de ott még nincs bünti).
2015. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak márkától, hanem a konkrét típustól is függ. Szóval az ilyenek előtt azért mérd le GPS-szel az adott autónál is.
2015. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

#6:

Azért mérd le előtte, de az biztos, hogy a legtöbb sebességmérő többet mutat a valós értéknél minimum 3-5 km/h-val. A gyártók biztosra mennek, mert a jogszabályok szerint kevesebbet nem mutathat, és ha fölé kalibrálják, akkor biztosan megfelel a jogszabályoknak.

2015. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
69%

A legtöbb autó órája csal, legalább 5-8 km-t, vagyis ha valaki a saját km órája szerint tartja be az 50-et, az max. 45-tel megy.


Amúgy az én kedvencem is a fixen 70-el közlekedő okostojás, aki lakott területen beleragad a seggembe, annyira tolna le, majd a táblát elhagyva lemarad, amikor 90-re gyorsítok...

2015. aug. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mintha zavarnának a minuszolók, de gondoltam azért ezt bemásolom ide, az okostojásoknak:


"Sebességmérőre és tachográfra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


92. § (1) A sebességmérő a jármű tényleges sebességénél - 20 km/h sebesség felett - kisebb értéket nem mutathat."


Forrás: [link]

2015. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!