Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzembentartója vagyok egy...

Üzembentartója vagyok egy autónak és a tulaj közműtartozása miatt végrehajtó kivonatta a kocsit a forgalomból. Automatikusan visszakerül a forgalomba?

Figyelt kérdés
Kérdésem a következő: Ha a tulajon behajtják a tartozást utána automatikusan forgalomba helyeződik az autó mint amikor a gazdája vonatja ki ideiglenesen és valakin követelik a biztosítást meg a súlyadót újra? Ha én lemondom az üzemben tartást akkor a tulajon.

2015. aug. 7. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Automatikusan biztos hogy nem. Lemondani nem tudod az üzemben tartóit, azt ugyanúgy vissza kell íratni (a tulajra) mint ahogy rád lett íratva. Amíg ez nem történik meg addig az autó minden költsége (hivatalos) a tiéd, ha nem fizeted rajtad követelik majd a hivatalok.
2015. aug. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mármint automatikusan nem helyeződik újra forgalomba?
2015. aug. 7. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezert kell nevre irva venni
2015. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
De, sikeres behajtás esetén a végrehajtó hviatalból feloldja a foglalás alól, ezzel egyidejűleg a forgalomba történő visszahelyezésről is intézkedik. Ha azonban csak behajthatatlanság miatt szünetel az eljárás (ügyviteli befejezésre kerül csak - Vht 52.§. d).) akkor a foglalás a kocsin marad és a forgalomba sem helyezik vissza.
2015. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!