Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 köbcentis robogóval közleke...

50 köbcentis robogóval közlekedni budapesten, mennyire problémás?

Figyelt kérdés

Rengetegen mondták nekem, hogy 50köbcentis robogót ne vegyek, ha budepesten akarnám használni, mert nem elég fürge, és mindenki le dudál majd. No meg, hogy lassúsága miatt konkrétan balesetveszélyes, főleg itt, ahol senki nem tartja be a sebességkorlátozásokat.

105 kiló vagyok amúgy. S azt javasolták, hogy inkább rakjam le az A1 kategóriát, és azzal 125-ös motorokkal is mehetek. A baj csak az, hogy a 125 köbcentis motorok ára, általában több minde a duplája a 50-esekhez képest. No, meg plusz jogsi, az megint egy valag pénz.


Ti hogy tapasztaljátok? Igaz ez?



2015. aug. 13. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 110kilóval használok egy 20 éves robogót. 60km\óra a vége. Jobban gyorsul bármelyik autónàl, 60-nál nem mennek gyorsabban az autók sem városban. Ha érzed akkor sokkal jobb és könnyebb vele közlekedni városban.
2015. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elegendő az 50-es is bőven BP-i használatra, legalábbis én sose éreztem hogy kevés lenne, igaz én 80-90kg között mozgok.
2015. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem elég fürge, csak vigyázz, hol mész vele. Fojtott robogók 40-45-nél le vannak fojtva, ezekből vagy vedd ki a fojtást, vagy vegyél olyat, ami nem fojtott, mert annyit tényleg nem elég. á


Én csak futólag használtam 50-es robeszt, de Simson S51-est nagyon sokáig kisebb koromban, habár nem Budapesten, de még a főűton sem volt túlságosan zavaró.

2015. aug. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Aki tud vezetni, érzi a forgalmat, az észre sem veszi, hogy autók vannak körülötte...ugyanis felveszi a ritmust, senki nem dudálja le..

olyanokkal beszélj, akiknek nincs semmi bajuk ötvenes robival közlekedés közben.


a nagy titok: jó robogót kell venni..

valami roncstemető szökevény nem alkalmas még közértbe járni sem...


én szimóval jártam tíz évig, sosem volt baj..

csak az eső ne essen.

2015. aug. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha 50-est szeretnél, akkor én egy Gilera DNA 50-et javaslok neked. ;) Nagyon jó, gyors és fürge kis moci...
2015. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bőven elég az 50 köbcenti. Rómában voltam pizzafutár évekig, egy Aprilia SR50-es DiTech robogóm volt, 60-70 km/h-val lehetett tépni vele (95 km/h volt a vége), napi 170-300 km került a robogóba, gond nélkül tette a dolgát. Városban a legjobb gépezet volt a robogó, nem kellet kuplungolni, fel-le váltani, kis helyen is elfért, fürge volt, jól gyorsult, rohadt fordulékony, egyszóval városban a legjobb. Egyik srácnak 125-ös 4T robogója volt (ő egy másik Pizzériánál dolgozott de haver volt), semmivel nem volt jobb mint az én 50-es robim, gyakran összefutottunk munkaidőben lámpánál, itt-ott, szinte állva hagytam a kis 2T-vel.
2015. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!