Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő jogsival rendelkező...

Kezdő jogsival rendelkező fiatal srácnak milyen autót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Április óta van jogosítványom, azóta már rengeteget vezettem egyedül is és már szeretnék egy saját autóra is beruházni (amire persze már megkerestem a pénzt) de nem szeretnék nagyon drágán, első autónak szerintem nem fontos persze nem azt mondom hogy rohadjon meg minden, de én ilyen 500.000ft-ig gondolkodtam autóvásárlásban és leginkább Opel Astra G 1.6 benzines felé hajlok. A fogyasztása miatt, és a relatíve alacsony szervízköltségei miatt. Ti mit ajánlanátok első autónak?

18/F



2015. aug. 28. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az Opel jó választás. Sok van belőle ami a bontott alkatrészek miatt nem hátrány. Ugyanezek az okok miatt a tapasztalatok is jelentősek. Az alkatrészek sem drágák.
2015. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Az Opelnál arra figyelj hogy 1.6-os EcoTec motorral szereltet ne vegyél. Nagyon mellélőtt széria mindegyik eszi az olajat. Van hozzá minden az tény. Nekem nem tetszik se az ülés se a kormány pozició nem tudtam úgy beállítani hogy jól érezzem magam az autóba. a belseje sem tetszik de ezzel együtt lehet élni akinek ez bejön.

Egy jó Honda Civicet ajánlanék 1.4i-be (90 le) ebbe ha beülsz érzed hogy otthon vagy, minden kézre áll szuper könnyű vezetni, jó futómű, jól húz keveset eszik ez kompenzálja az esetleges magasabb alkatrészárakat és ebből is van bőven bontott alkatrész. De ha az Opel a nyerő vedd azt de semmiképp EcoTec motorral az 1.4 EcoTec-re nincs panasz.

2015. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
I-es Focusokat nézegetném, motorja/futóműve jobb mint az Opelé.
2015. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat a Focus I mellett.
2015. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2-es!


1.6 16 szelepes Eco Vectrám van és 1000 km-en kb. 0,1-0,2 dl olajat fogyaszt. 190.000 km van benne. Én ezt nem mondanám olyan vészesnek. Tény sok autó ennyit se fogyaszt, de azért nem kell ijesztgetni a Kérdezőt. Jó választás lehet az Astra csak ki kell fogni egy jót, van pár leharcolt.

2015. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5. :) Elhiszem hogy véded a az autódat mert a tiéd jó és elégedett vagy vele. De.! Nem ez a jellemző. Félre ne érts semmi bajom a többi Opel motorral. Az 1.6-os EcoTec motort továbbra sem ajánlom és nem is fogom. Se a kereskedő ismerősöm se a szerelő barátom nincs jó véleménnyel róla. Pillanatok alatt találsz a neten idevágó írásokat ami ezt megerősíti. Akár ez:

[link]


Csak jó indulatból mondtam ezeket, nem akarok senkit se fikázni csak egy esetleges rossz választás esélyeit csökkenteni.

2015. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen én is hallottam egyébként, hogy nem túl acélos konstrukció, lehet, hogy csak szerencsém van vele. (kopp-kopp) Tényleg abszolút megvagyok vele elégedve. Állítólag a gyári hibát, ami miatt nagy az olajfogyasztás ki lehet javítani és többet nem kell bosszankodni miatta (ezt valahol olvastam). Viszont, hogy milyen összegből jön ez ki, az kérdés.
2015. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"1.6 16 szelepes Eco Vectrám van és 1000 km-en kb. 0,1-0,2 dl olajat fogyaszt. 190.000 km van benne."


Nekem egy Fiat Stilo 1.9 JTD dízeles autóm van, 436 000 km van benne és egy gramm olajat nem eszik, a céges Fiat Doblo szintén 1.9-es, abban már fél millió felett van a kilométer, de az sem eszi az olajat. Ezt most nem felvágásként írom, csak hogy sokan szarozzák az olasz autókat, és akkor a német már 190 000 km után eszi az olajat.

2015. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Előző!


Nem minden német kocsi ilyen. Vectra speciel ilyen. De olasz autók közül sem mindegyik olyan mint amilyet te leírtál példaként.

Márkán belül típusonként is vannak minőségbeli eltérések nemhogy márkánként vagy országonként. Én pl sose szaroznék le egy olasz kocsit csak szimplán nem vennék. Érted? :)

2015. szept. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ja és nem 190.000 km után hanem gyári állapotától kezdve eszi :D Konstrukciós hiba, de tudok vele élni.

5000 kilométerenként beletöltök egy liter 10w40-et (1200Ft na puff) aztán a következő 5000-nél már úgy is csere.

Cserébe hálás igásló, sose volt komolyabb műszaki meghibásodása. Sőt ha belegondolok a kopó, fogyó alkatrészeken kívül nem is nagyon cserélgettem benne(rajta) semmit.

2015. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!