Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő jogsival rendelkező...

Kezdő jogsival rendelkező fiatal srácnak milyen autót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Április óta van jogosítványom, azóta már rengeteget vezettem egyedül is és már szeretnék egy saját autóra is beruházni (amire persze már megkerestem a pénzt) de nem szeretnék nagyon drágán, első autónak szerintem nem fontos persze nem azt mondom hogy rohadjon meg minden, de én ilyen 500.000ft-ig gondolkodtam autóvásárlásban és leginkább Opel Astra G 1.6 benzines felé hajlok. A fogyasztása miatt, és a relatíve alacsony szervízköltségei miatt. Ti mit ajánlanátok első autónak?

18/F



2015. aug. 28. 13:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem az összes német autóra értettem, most pont az Opel-re mert azt említetted, de nem akartam általánosítani. Persze, az olaszoknál is van hibás, az elsőgenerációs 1.3 JTD-k betegséggel küzdöttek ahogy a TwinSpark-ok is, de javítják őket második, harmadik generációk már kevésbé betegek vagy kitudták teljesen küszöbölni, ez így van az olaszoknál, németeknél, japánoknál, franciáknál meg mindegyik országban amelyik autót gyárt.

Bevallom őszintén, engem az bosszant hogy nagyon sok ember szarozza az olasz autókat hogy ilyen rosszak, olyan rosszak és nagyrészének nem is volt olasz kocsija, csak halotta ettől-attól.

2015. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezt mondom én is, hogy mindenhol előfordulnak gyengébben sikerült és jól összerakott autók. Nincs bajom se az olasz, se a francia sem pedig egyéb más nemzeti autóival. Tapasztalatom az olasz kocsikról annyi csak amennyit ismerősöktől hallok (akiknek van) meg van velük elégedve, van aki meg szidja mint a bokrot.

Én nem azért vettem Opelt, mert Opel fan vagyok (inkább Toyota) csak egyszerűen megláttam egyszer és szerelmes lettem és elhatároztam, hogy egyszer nekem is lesz. De ez már nem mostanában volt... :)

2015. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nemrég vezettem egy VW Golf 5-ös autót, 1.6-os volt, nagyon jó autó volt, de valahogy nem fogott meg. Az az igazság hogy én nem venném meg magamnak. Szerintem a Stilo úttartása, vezethetősége, futóműve jobb, de lehet hogy csak beképzelem magamnak. Viszont tényleg szép autó a Golf V, nagyon egyben van, jól is megy.
2015. szept. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13. ne haragudj, de kezdő autónak szerintem 5 ös golf kicsit drága téma... ez a válasz nem ide tartozott, azért köszönöm..
2015. szept. 17. 21:03
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jól tudsz vezetni és érzed az autót, akkor nem drága, mert egy Golf V bír is menni, jól is néz ki, nem is kicsi, nem is nagy, nem szokott gond lenni vele, tehát ha jó pár évig használod akkor tényleg nem drága. Most példáúl megveszel valami régebbi autót, íratsd át a nevedre, előbb-utóbb előjönnek a bajok, vigyed szerelőhöz, vedd meg az alkatrészeket stb. majdnem ott vagy vele mintha veszel egy normális autót és csak tankolni kell meg átíratni (meg persze a súlyadó, biztosítás), nem kell rá költeni.


Én pont ezért nem veszek használtautót, mert egy új autónál tudom hogyha én használom akkor sokáig nem kell rá költeni mert nem hajtom szét, ellenben egy használtautó lehet hogy nagyon jól néz ki, de nem ismerem az előéletét, a tulaja meg bármit mondhat, ő mondja én hallgatom, aztán vagy igaz vagy nem, vagy tényleg ügyelt rá és sokáig elmegy még, vagy egy pár hét után elkezd szétugrani az egész és belemarkoltam a szarosvödörbe vele.

2015. szept. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez igaz, és tök jó ha valaki megengedheti magának hogy nem vesz használt autót. De 18 évesen 500 ezerből új autót nem fogsz venni. Inkább akkor régebbi Golf, vagy ahogy írták a G Astra, 1-es Focus és társai.
2015. szept. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!