Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha rövidlátó vagyok akkor...

Ha rövidlátó vagyok akkor kötelező lesz a szemüveg?

Figyelt kérdés
2015. szept. 3. 20:25
 1/6 anonim válasza:
Attól függ hogy most hány dioptriás a szemed és hogy később mennyi lesz. De attól hogy kelleni fog.
2015. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Őszintén : az felén már nehezen látom a táblán a betűket (hátrébbról kalács).

Kb 25-30m amíg látom az autók rendszámát.

2015. szept. 3. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, vagy kontaktlencse.
2015. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem -2,25 és -0,5-es a szemem(a felesen van még cilinder is) ehhez képes elég jól látok. az apró betűhöz azért kell szemüveg, de a hétköznapokon alig van rá szükségem.
2015. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha orvosi alkalmasságin az orvos felírja a lapodra, akkor a jogsidra is felkerül, hogy csak szemüveggel vezethetsz. Ha ez megtörténik, akkor úgy kérd a dokitól, hogy írja rá a kontaktlencsét is! Sohasem lehet tudni később lesz-e.

Nekem távolra kell szemüveg, de mivel a doki nem kérdezte/nézte meg hosszabításkor a szemem, így nincs rajta a jogsimon. :)

2015. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vezetéshez alapvető fontosságú a megfelelő látás.

Alkalmasságin, ha az olvasópróbán nem látod jól a számokat, első lépésben elküldenek a szemészetre.

Természetesen, ha már van szemüveged, s azzal megfelelően látsz, megkapod az alkalmasságit, de benne lesz a kötelező szemüveg használat kódja.


Sokan hiúsági kérdést csinálnak a szemüveg, vagy kontaktlencse viseléséből, pedig a vezetés nem arról szól.

Nyugodt körülmények között bemagyarázhatod magadnak, hogy jól látsz, de majd megtapasztalod, hogy egy mozgásban lévő járműből nézve mekkora jelentősége lesz a métereknek.


Csak egy egyszerű példa:

Ismeretlen területen haladsz, ráadásul csúcsforgalom van.

Mivel nem ismered a környéket kénytelen vagy kizárólag a látásodra hagyatkozva követni a jelzőtáblák, útburkolati jelek, jelzőlámpák utasításait.

Nagyon nem mindegy, hogy milyen távolságból ismered fel ezeket, az észleléstől még elegendő időnek kell lenni arra is, hogy helyesen cselekedj, ne kelljen kapkodni

2015. szept. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!