Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a jogsimba belevan írva a...

Ha a jogsimba belevan írva a kötelező szemüveg kójda (110 vagy mi) akkor kontakt lencse is lehet vagy akkor módosíttatni kell?

Figyelt kérdés
2015. szept. 4. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

egyszerű a válasz...próbáld magad rendőrnek képzelni..aztán képzeletben megállítod az arra jövő autóst, mert nem világít a lámpája..

nézed a jogsiját, látod szemüveges..de nincs rajta, mert azt mondja kontaktlencsét hord..te mit tennél? természetesen mint a rend őre..hát persze hogy nem hinnéd el...ha kipattintja a lencsét, és megmutatja, az meg morbid...okiratban kell rögzíteni..akármilyenben, amit a rendőr elfogadhat.


szóval?


naugye.

2015. szept. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tök jó és értelmes rendszer. Beiratom a kontaklencsét, majd megtehetem hogy nem hordok semmit.:)


A 90-es években még nem volt annyira rossza a szemem, nem mindig hordtam a szemüveget, egyszer kérdezte a rendőr hogy hol a szemüveg, mondtam hogy kontaktlencsét hordok. Ki akarta vetetni. Aztán elkezdtem lent keresgélni, hogy levitte a huzat. "Na ne szórakozzon. 2000 Ft helyszinen vagy feljelentés."

2015. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2: igen, mert az így működik, hogy beíratod.. :D Én is néha be szoktam íratni, hogy rokkant vagyok, hogy beállhassak a rokkant parkolóba.
2015. szept. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

de a régi jogsiban is így volt? Mert ott kód nem volt, hanem nekem bele volt írva hogy "szemüveggel vezethet".

Meg akkor nem volt akkora divat a kontaktlencse, nem tudom hogy volt szabályozva.

2015. szept. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" igen, mert az így működik, hogy beíratod.."


Miért hogy? A szemüveget is minden további nélkül beírták ha kell. Tudtommal az meg az én döntésem hogy szemüveg vagy kontaktlencse. (persze ha elviseli a szemem)

Ha egyszer feliratom, senki sem kötelez hogy életem végéig csak azt használhatom. Ennyi.

2015. szept. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra senki sem kötelezhet, hogy mit használsz életed végéig. Viszont a jogsid megszabja, hogy vezetés közben mint használhatsz. Ilyen egyszerű.
2015. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Külön kell orvosi alkalmasságin kérni, hogy írja fel a lapra a lencsét is! [link]
2015. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, de ez akkor is egy kiskapu. Ha már bent van a jogsiban, nem fogja a rendőr kivetetni (csak a 90-es években voltak ilyen vadmarhák).

Én sosem bírtam még nézni sem, ha valaki a szemében turkál, és inkább hordom a szemüveget.

2015. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!