Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ködlámpát lehet használni...

Ködlámpát lehet használni akkor is ha nincs köd?

Figyelt kérdés
Tehát éjszaka is mentem, vilt ahol nagy ködfelhő, volt ahol semmi. Nem kapcsolgattam le fel. Ködlámpával jobban látni ahol nincs köd. Szabályos? Valamint lakott területen?
2015. okt. 23. 09:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"A köd rettentően szórja a fényt. "


-??? WTF?


Az valami különleges köd lehet,én amiben vezettem eddig 20 év alatt azok elnyelték a fényt.

2015. dec. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

8-as vagyok

Na most ismét szereztem egy kis tapasztalatot ködben vezetéssel, és bizony hasznosnak bizonyult más autókon is a ködlámpa. Na de hogy szórja a fényt???

2015. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Valamelyik uborka azt írta,őt zavarja a hátsó ködlámpa,ezért feltolja rá a távolságit..


Az ilyen marhát nyílván akkor a féklámpa is módfelett zavarhatja,amely sokszor még nagyobb fényerővel bír..

2015. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hogyan szórja a köd a fényt? Nem kell hozzá fizikusnak lenni, hogy valaki a folyadék aeroszolok fénytörésével találkozzon. A levegőben lévő vízpára fénytörése eltérő a levegőétől (oldószer), s minden vízcseppen külön-külön létrejön a fény elhajlása.


A KFKI egyik oldaláról idézek:

"A köd cseppecskéi a felhôelemekhez hasonló méretûek. A ködön ezért az infrasugarak sem tudnak nagyobb távolságra szóródás nélkül áthatolni. Amíg tehát a párás, vízgôzzel telített levegô az infravörös sugarak számára jól átlátszó, addig a vízcseppecskékbôl álló köd legfeljebb áttetsző."

2015. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
# 14/14 A tudományos fizakai részét most kár körbemagyarázni,a hangsúly a láthatóságon van,ezt sajnos rontja ködképződés.
2015. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

14-es

Lehet így írja a fizikakönyv, de ha kimész az utcára, akkor meglátod hogy nem így van :)

2015. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor én egy másik bolygón élek. Itt ezen szétcsapja rendesen.
2015. dec. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%
#17--->ne a szemednek higyj,hanem neki! XdDd
2015. dec. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

[link]


Hol itt a nagy szórás?

2015. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!