Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit tanácsos...

Raptor90 kérdése:

Első autónak mit tanácsos venni? 2m ft

Figyelt kérdés

Üdv!


Végre elhatároztam, hogy megcsinálom a jogsit. 2m forintom van autóvásárlás céljára. Mit tanácsoltok, mit éri meg venni? Jó ha biztonságos és keveset fogyaszt.


Bmw m3 sedant néztem, 10 évesen ilyen 1.8m körül vannak. Ez mennyire lehet jó döntés?



2015. okt. 30. 22:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Fél millás 15 éves.. márka, típus?
2015. okt. 31. 16:50
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem erre kívülállóként lehetetlen válaszolni.


Hogy kinek mi a jó választás, egy rakat dologtól függ, néhány példa:

- mire fogod használni (Németbe ingázol vele, vagy cementes zsákokat cipelsz melóba, stb.)

- mennyit autózol

- van-e család, hány embert szállítasz

- van-e márkapreferenciád

- szereted-e bütykölni az autókat

- érzékeny vagy-e a fogyasztásra, vagy inkább legyen erős autó

- mennyi pénzed van fenntartani, 1-1 húzósabb szervizszámla zavarna-e (a BMW nagyon klassz autó, de egy prémium kategóriást fenntartani költségesebb, még a használtan is)


Most hirtelen ennyi.

Én azt gondolom, ilyen és ezekhez hasonlóakra kell választ adnod és akkor könnyebb lehet a döntés.

2015. okt. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Bognár Babi válasza:
Ínkább skoda octavia
2015. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Skoda Octavia II tényleg jó ötlet, de az 1.6 benzines elég gyenge bele.
2015. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
10 eves M3 1.8 millioert? Kerek en is van 4 darabot akkor belole! Ugyanis meg E46-bol se nagyon van 4 millio alatt. M3 sedan 2005-tol meg az E90-es szeriabol van csak. Abbol meg 16i sincs szinte ket millaert. Ugy hogy nyugodtan nezelodj 7 millio korul.
2015. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Az alap kérdésben ilyen BMW-kre gondoltam...

2015. nov. 3. 22:57
 17/21 anonim ***** válasza:

Rendben. E46 M3 1.8 millióért.

Nem hittem hogy többet ki lehet már hozni ebből a kérdésből, úgy látszik tévedtem.

Valami totálkáros példány? Mert ennyiből TALÁN kijön egy.

2015. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Fiacskám nézd meg amit linkeltem. Nekem nem tűnik totálkárnak.
2015. nov. 4. 20:01
 19/21 anonim ***** válasza:
Amit linkeltel az nem M3-as. Utobb amugy gondoltam, hogy a sima 3-ast hivod M3-nak. Az M3 teljesen mas, kivulrol egy kicsit hasonlit, de belul... Abba egy V8-as szivo benzines motor van. Amit linkeltel az 320d. Jo autok amugy a 320d-k is, csak nem sok koze van az M3-hoz.
2015. nov. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Abba egy V8-as szivo benzines motor van." Mármint a sedan változat, mert az E46-ba nincs is, csak E90-től.

Linkelek neked egy E46 M3-at: [link]


Egyébként jókat ajánlgattak fentebb is, az Octavia például nagyon megbízható olcsón fenntarható autó.

De az általad linkelt 320d-k is jól, azok élményben verik a többit. Penge futómű, pontos kormányzás, hátsókerék meghajtás, stb. Meg még keveset is fogyaszt a dízeles.

Jók a BMW-k.

2015. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!