Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad jobbról előznie a...

Szabad jobbról előznie a motorosnak körforgalomban, ha a körforgalomban feltorlódott kocsisorral találja szemben magát?

Figyelt kérdés
Kb. 10 éve vagyok nemzetközi buszsofőr és kb. 2,5 éve van jogosítványom motorra. Ma a fent említett szituációban találtam magam. A körforgalomba beérve a bejártanál balról elmentem egy autó mellett,majd aztán jobbról megelőztem az ott várakozó járművezetőket és utána a kifelé menetnél megint balra húzódva jöttem ki. Ezt a manővert egy rendőr bácsi is figyelemmel követve leintett és szóbeli figyelmeztetéssel közölte,ilyet nem lehet. Normális volt,teljesen korrekt.De vajon igaza is? Válaszukat előre is köszönöm!

2015. nov. 5. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert gondolom a körforgalomban tilos előzni, kivéve ha lepukkant egy jármű.
2015. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom két kerekű motorkerékpárral illetve két kerekű segédmotoros kerékpárral nem.
2015. nov. 5. 17:45
 3/6 A kérdező kommentje:
De aztán lehet az én tudásom kopott:) köszönöm a választ!
2015. nov. 5. 17:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Körforgalomban előzni tilos (mindennel)
2015. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
pláne jobbról..
2015. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt írod 10 éve van jogosítványod, ez idő alatt biztos ültél már néhányszor kasznis gépjárműben, s tapasztaltad mekkora holtterek vannak körülötted, amit nem látsz be.

Ez is oka annak, hogy tilos motorral cikázni az autók között, a torlódásban álló járművek pedig nem várakoznak, azok forgalomban lévőnek tekintendők attól függetlenül, hogy halad, vagy éppen áll.

Útkereszteződésben tilos előzni, de körforgalmú úton, ha az előzés feltételei adottak, végrehajtható az előzés (de nem jobbról!)

2015. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!