Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire veszik észre a rendőrök?

Mennyire veszik észre a rendőrök?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy majd egy 50-es robogót veszek, de ahogy nézegettem 70-es robogókat is láttam, amik 50-esként vannak "elkönyvelve".Mennyire veszik észre a rendőrök, milyen nagyságú büntetést szabnak ki, ha észreveszik?Igazából nem nagyon tervezek olyat venni, bár azért gondoltam megkérdem.Még annyi kérdésem lenne zárójelben, hogy Peugeot/Aprilia robogóknál mi számít már sok km-nek, ha mondjuk 2006-07 körül voltak gyártva? A válaszokat előre is kösz!

2015. nov. 8. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon foglalkoznak vele, sok robogon egyáltalán nem is látszik. Ha elkapnak az viszont kozokirat hamisítás,mivel 50eskent hajtod.
2015. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Észrevesszük.
2015. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr valószínűleg nem fog kötözködni.


Azonban ha részese leszel balesetnek - akár vétlenül is - és bárkiben (például a ásik fél biztosítójában) felmerül a gyanú, hogy a járműved erősebb a jogszabályban megengedettnlé, akkor hatósági vizsgálat után elég rosszul jársz:

- okirathamisítás (bűncselekmény!),

- csalás,

- jogosulatlan gépjárművezetés.


Illetve ezeken felül minden anyagi és nem anyagi kárt a te nyakadba varrnak, biztosító egy fillért nem fog fizetni, hiába van SZERINTED érvényes biztosításod.

2015. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Mostmár akkor biztosan nem veszek olyat. :)
2015. nov. 8. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!