Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam 1 hete egy autót, pár...

Filó István kérdése:

Eladtam 1 hete egy autót, pár nap múlva felhívott a vevő, hogy rossz az autó mert nem indul. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Felajánlottam, hogy a javítás felét fizetem, a hölgy a teljes költségét követeli, vagy vegyem vissza az autót. Erre nem voltam hajlandó, ezért közölte, hogy szakértőt hív és találkozunk a bíróságon.Akkumulátort kellett cserélni,közben elmondta, hogy a világítást elfelejtette lekapcsolni, és az egész éjjel világított.Valamint nem megy rendesen az autó, elmentem a szerelőjéhez megnézni az autót,kiderült a gyújtótrafó sor ment tönkre kb.25 000.(a vevő mellesleg Amerikai-Magyar kettős állampolgárságú) Az autó korához képest jó műszaki állapotban van,15 éves A Mercedes.
2015. nov. 26. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd a bíróságon találkoztok,aztán fizeti a szakértői díjat,meg a perköltséget.Nem kell vele foglalkozni,egy akkumulátor nem rejtett hiba,kimérhető.Trafó ugyancsak,szíve joga lett volna átvizsgál(tat)ni.Megvette,átíratja,leszervízelteti,használja,azt kész,Te jelentd be az okmányirodában 8 napon belül az adás-vétel tényét,és örülj a pénznek.
2015. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
91%
Miért nem hozott egy autószerelőt már az adás-vétel időpontjára, ha ennyire nem ért a témához? Az pedig, hogy amerikai-magyar kettős állampolgár, miért fontos? Az ottani fizetés mellett van pofája kekeckedni Magyarországon? 2 havi amcsi minimálbérből megvan egy ilyen autó.
2015. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék neki egy fillért sem. Ha perelni akar, akkor pereljen. Remélem az adásvételibe beleírtad, hogy a vevő a gépkocsit kipróbálta, az állapotát megtekintette és tudomásul vette. Ha igen, akkor nincs az a bíróság, amin nyerhetne. Inkább ajánld fel neki, hogy jutányos árért megtanítod, hogyan bánjon egy gépkocsival.
2015. nov. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hajtsd el a francba!!Ott volt,látta mit vesz!!Egy akksi meg nem a világ vége.....gondolom csak bepróbálkozott hátha rád tud ijeszteni meg egy kis pénzt kiszedni belőled!Ha megint hívd mondd neki,hogy nyugodtan jelentsen fel.......had fizetessék majd ki vele az egész bírósági meg mindenféle költséget!
2015. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zebra3328 ***** válasza:
100%

Az akumlátor cseréért semmiképpen ne fizess, az teljességgel az Ő hibája. (Mellesleg jól át is verték vele, mert aksit lemerülésért nem kell cserélni.)

A többi viszont az adásvételi szerződésen múlik, hogy mit írtatok bele. Ha a vevő aláírta, hogy az autó minden ismert hibájáról tájékoztatták, és nem vállaltál sem garanciát sem jótállást a kocsira, akkor nyugodtan mehetsz a bíróságra.


Az USA-ban minden szir-szarral bíróságra rohannak, azt hiheti a vevő, hogy ez itt is úgy működik.

2015. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!