Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi teendő, ha a szomszéd...

Mi teendő, ha a szomszéd rossz helyen parkol?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk,és a szomszéd használaton kívüli nagy transit szerű autójával ugy áll h nehézkes a kiállás a bejáronkról,mert nem lehet belátni az utat,igy veszélyes,mert mikor tolatok kifele,nem látom h jön e balról autó.

Felszólítottam a szomszédot h legyen szíves elvinni az autót vagy elállni,mert nem látok ki mögüle,de már eltelt több mint egy hónap és semmit nem tett a cél érdekében.

Ilyen esetben kihez forduljak segítségért?? Nem szeretném ha baleset történne!


2014. jún. 28. 19:55
 1/9 Dörmögő ***** válasza:
100%
Ha nem a kapubejáród előtt áll akkor nem sokat tehetsz szerintem. Nem lenne jó megoldás hogy tolatva állnál be az udvarba, és akkor orral tudnál kifelé jönni és akkor jobb rálátásod esne az esetleges forgalomra?
2014. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajna annyira közel áll,hogy tök mind1,hogy tolatok-e vagy orral megyek kifele,már próbáltam!!

Nem tehetek semmit?? :(

2014. jún. 28. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Nyolc darab csavar -minden kerék alá kétoldalról egyet-egyet- mindent megold.
2014. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Ha egy ház lenne útban, azt meg lebontatnád?
2014. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha te lennél hasonló helyzetben,inkább okoznál balesetet??
2014. jún. 28. 21:32
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

"Felszólítottam a szomszédot h legyen szíves elvinni az autót vagy elállni,mert nem látok ki mögüle,de már eltelt több mint egy hónap és semmit nem tett a cél érdekében"


Mi a tököm, levelet írtál neki vagy mi? Nem vagytok beszélő viszonyban?!

2014. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos úton nem nagyon tehetsz semmit. :( A szomszédod sajnos nem sért ezzel szabályt, csak akkor, ha konkrétan ráállna a kapudra. Mivel az utca közterület, ha a parkolási normákat nem sérti meg, akkor elvileg bárhol parkolhat a kocsival, ha érvényes a műszakija. Az az egyetlen megoldás, ha beszélsz a fejével - már ha lehet vele.
2014. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj már, de ha normálisan megkéred, hogy álljon odébb, akkor odébb fog állni. Csak vàzold fel neki az alternatívákat, azaz hogy hova állhatna még, ahol senkit nem zavar. Értelmes felnőtt emberek ezt el tudják intézni.


Ha mégsem megy, mert évtizedek óta haragosok vagytok a diófa àtnyúló ága miatt, akkor a túloldalon helyezz el egy homorú tükröt vagy kérj meg mindig valakit arra, hogy segítsen kiállni.

2014. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem haragszok,normálisan kértem meg,emberi hangon,és még mondta h is h igazam van,elhiszi h nem látunk ki az autó miatt,megoldja,de mint irtam azóta eltelt több mint egy hónap!

Mind1 majd megoldom köszi ez eddigi válaszokat!!

2014. jún. 29. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!